Без «компаса» заблукаємо. П’ять афіш різдвяного кінорепертуару

Поділитися
Прийдешні новорічні канікули (особливо для дорослих) — традиційний час надолужити згаяне у сфері прекрасного: література, музика, театр, кіно.....

Прийдешні новорічні канікули (особливо для дорослих) — традиційний час надолужити згаяне у сфері прекрасного: література, музика, театр, кіно... Це також час, щоб віддалитися від суєтних проблем, налаштувавшись на казкову хвилю. І допоможе в цій справі краще за будь-яке шампанське традиційний святковий прокатний репертуар. Деякі стрічки (як «Іронія долі-2» або «Золотий компас») уже на екранах. У деяких тільки попереду шлях до глядача. Зрозуміло, чимало з цих картин вочевидь «не для розуму», але, можливо, вони принаймні для відпочинку… Втім, це буде зрозуміло навіть з короткого путівника — з «компасом».

«ЗОЛОТИЙ КОМПАС» продовжує демонструватися в українському прокаті. Це екранізація книжки «Північне сяйво» — першого роману фантастичної трилогії «Темні начала ». Дитячий бестселер ще в 1995 році здобув Медаль Карнегі як найкраща дитяча книжка Великобританії. А заключна частина трилогії «Бурштинова підзорна труба» у 2002 році стала першим дитячим романом, відзначеним престижною Уїтбредівською премією.

У «Золотому компасі» знялася ціла когорта знаменитостей. Режисер Кріс Вайс («Назад на Землю», «Мій хлопчик») бачив тільки одну актрису на роль прекрасної і смертельно небезпечної міс Колтер — це Ніколь Кідман. Мовляв, тільки ця зірка має неповторну «крижану» красу і харизму. Кідман же, своєю чергою, заявила, що без Деніела Крейга зніматися не буде. І новітній Агент 007 виступив у «Золотому компасі» у ролі лорда Азріеля. На головну роль Ліри проби пройшли 10 тисяч дівчаток у віці від 10 до 13 років з усієї Англії. Але творці фільму побачили юну героїню в талановитій Дакоті Блю Річардс. Доти вона ніколи не спілкувалася з камерою. У ролі королеви відьом, яка супроводжуватиме дівчинку в подорожі, знялася Єва Грін — партнерка Крейга в останній бондіані.

Бюджет картини, цільовою аудиторією якої є переважно підлітки, становить 180 млн. дол. Фільм уже досяг у світовому прокаті цієї позначки, окупивши тим самим витрати на зйомки. До речі, у себе на батьківщині ця казка провалилася, заробивши за три тижні лише 48 млн. дол.

Фільм розповідає про споконвічну боротьбу Добра і Зла, і тільки маленька дівчинка-сирота на ім’я Ліра може протистояти силам темряви. Світ Ліри — це паралельна реальність, дуже схожа на нашу. Але є і різниця. У цьому світі Ліри частина душі людини живе окремо від тіла в деймоні — духові, що говорить, котрий у вигляді кон­кретної тварини супроводжує людину все життя не тільки духовно, але й фізично. У звичайному ж житті дівчинка Ліра проводить час на вулицях Оксфорда з хлопчиком Роджером. Але її життя радикально змінюється після того, як вона разом із своїм деймоном Пантелеймоном запобігає спробі убивства рідного дядька (Деніел Крейг). І незабаром у її руки потрапляє надзвичайний артефакт за назвою алетіометр... Тим часом у країні починають зникати маленькі діти, а в Оксфорді з’являється загадкова і могутня міс Колтер, котра і бере Ліру під свою опіку.

Ще в процесі зйомок картину критикували релігійні активісти Католицької ліги США. Хоча, як відомо, це тільки підігріває інтерес до кінооб’єкта. Отож, на думку цих активістів, книжка Філіпа Пулмана «Золотий компас» пропагує атеїзм серед дітей і завдає удару по християнській вірі. «У світі, показаному Пулманом, не існує надії, адже відсутня ідея божественного спасіння, а є лише індивідуальна можливість спробувати контролювати своє життя», — такими доказами аргументували свої спроби заборони фільму представники церкви.

«РОЛЛІ І ЕЛЬФ: НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ» — новорічний анімаційний проект про двох казкових істот. Стрічка вийде на українські екрани вже в перший день нового року. Цей мультик — «космополіт»: над його створенням працювала велика команда аніматорів із Росії (автори «Князя Володимира»), Великобританії, Німеччини і Фінляндії. Бюджет — 7,8 млн. дол. Режисер — Пека Лехтосаарі.

Сюжет дуже оригінальний: казковий народ — роллі — мешкає в далеких дрімучих скандинавських лісах. Занять у нього, природно, ніяких. Вони бешкетують, катаються верхи на свинях і жартують одне з одним. Протилежність їм — сусіди-ельфи. Ті поводяться правильно, свідомо, проводячи свої дні в праці праведній. Вони дивуються: як же можна поводитися інакше? І от проклята лиходійка-доля зробила так, що саме їм (ельфам) не пощастило, бо над їхнім селом нависла загроза: якийсь злодій спить і бачить, як би закидати все село казкових чоловічків купою каміння. Єдиний шлях до порятунку — відшукати чарівне серце. За ним і вирушають у небезпечну, але захоплюючу подорож відважні роллі на чолі з ельфом Міллі… Небезпечна подорож зближує героїв, вони вчаться співпереживати одне одному.

«КРАМНИЦЯ ЧУДЕС» — режисерський дебют сценариста Зака Хелма. Раніше він виступив як дебютант-сценарист торішнього дуже вдалого фільму «Персонаж». І особливо уїдливі критики знайшли вже не одне перегукування між двома картинами. Той самий Хоффман, приміром, засвітився в обох. Але американська публіка мало цікавиться такими нюансами. Тому і сприйняли фільм добре.

Дія «Крамниці...» розгортається навколо магазина іграшок, які живуть у ньому своїм життям — стрибають, пустують, а магазин завалений цілком дивовижними предметами незрозумілого призначення. Ексцентричний власник цього магазина Едвард Магоріум (Дастін Хоффман) уже збирається відійти від справ за станом здоров’я... Він, до речі, і виконує роль такого собі прототипу Санта-Клауса, котрий має створити передноворічний настрій. У фільмі цей поважний містер наближається вже... до 243-го (!) дня народження. А керує він своєю крамницею 114 років! За такі довгі роки він зумів перетворити магазин на казкове місце. Тут завжди дзвенить дитячий сміх і відчувається позитивна енергія. Що має дуже сприятливо позначитися на здоров’ї 25-річної дівчини-менеджера Моллі Махоуні (Наталі Портман). Адже вона, незважаючи на таке різнобарв’я, безліч сюрпризів, море радості, перебуває в постійній пригніченості і страждає від чуми ХХ століття — хронічної депресії, оскільки має комплекс нереалізованого генія. З дитинства вона мріяла стати великим композитором, але поки що справа не пішла далі недописаної кантати. Ну а її улюблений начальник, містер Магоріум, котрий у такому поважному віці не сьогодні-завтра віддасть Богові душу, диво-крамницю заповів саме їй...

У героїв фільму не просто імена, а символи, як у п’єсах: Моллі Махоуні, Композитор; Ерік Епплбаум, Колекціонер Капелюхів; містер Едвард Магоріум, Захоплений Носій Черевиків. І так у всіх відвідувачів чарівного магазина: Кессі, Дівчинка, Яку Переслідував Гусак; Дерек, Котрий Відчинив Двері; Дейв Вулф, Котрий Працює Інженером; Джордан, Котрий Сказав Привіт. Начебто в кожного з них своя власна казка.

«Крамниця чудес» (бюджет її 35 млн. дол.) не належить до традиційних дитячих казок. Оскільки герой, зіграний Дастіном Хоффманом, привабить у зали і дорослу аудиторію. Сам актор називає роль містера Едварда Магоріума знаковою для себе, тому що нічого подібного в його фільмографії раніше не було. А Наталі Портман говорить: «Сценарій фільму мені надіслали в подарунковій коробці з червоною стрічкою…»

«СКАРБ НАЦІЇ: КНИГА ТАЄМНИЦЬ» — один із найбільш очікуваних сиквелів. Напередодні Нового року фільм із Ніколасом Кейджем у головній ролі вже посів перше місце в списку касових лідерів північноамериканського кінопрокату за підсумками уїк-енду 21—23 грудня 2007 року. Тільки за три дні прокату фільм заробив 45,5 млн. дол. Це продовження пригод героя Кейджа. Йому цього разу довелося розкривати таємницю вбивства президента Лінкольна. Творці цієї мегабюджетної картини (100 млн. дол.) сплять і бачать, як збори від сиквела переплюнуть першу частину «Скарбів нації» (ті заробили понад 350 мільйонів). Саме з цієї причини режисеру і Джону Тертлтоубу й довірили дубль №2. До того ж у нього є досвід зйомок таких фільмів, не позбавлених почуття гумору.

Отже, через кілька років по тому шукач скарбів і конспіролог Бен Гейтс (Кейдж) сидить без роботи. Він розлучився з архіваріусом Абігайль (Дайан Крюгер). У його друга Райлі (Джастін Барта) теж негаразди: книжка про загадки історії продається погано і дівчата у його бік не дивляться, а єдине майно Райлі — червоний гоночний автомобіль — і той евакуйований дорожньою поліцією. Тож друзі перебувають у повній бойовій готовності, аби вирішувати подальші головоломки. Проблеми почнуться з того, що Мітч Уїлкінсон (Ед Харріс), пред’явивши оточуючим історичні документи неймовірної важливості, обвинувачує предка Бена Гейтса в організації убивства Лінкольна. Ще цей самий містер погрожує зброєю, прослуховує чужі телефони і мріє усе ж таки залишити якийсь слід в історії. Тому поле діяльності для Гейтса окреслено — потрібно очистити світле ім’я предка. А для супермена непідйомних завдань немає, і йому (всього лише) потрібно розшифрувати код, вкрасти артефакт із Букінгемського палацу, проникнути в Овальний кабінет, викрасти ненадовго американського президента, знайти Книгу таємниць цього самого президента і, нарешті, відшукати давнє Золоте місто...

Як якийсь окремий персонаж у картині подана і Книга таєм­ниць американського президента. З неї можна дізнатися буквально УСЕ — правду про Уотергейт, літаючі тарілки тощо…

Продюсер картини — Джеррі Брукхаймер (на його рахунку понад 60 картин, серед яких «Поліцейський із «Беверлі-Хіллз», «Викрасти за 60 секунд», «Бар «Бридкий Койот», «Пірати Карибського моря», «Скарб нації», «Погані хлопці»...).

Що ж стосується Кейджа, то за всю свою акторську кар’єру він жодного разу не знімався в сиквелах. І от «обітницю» порушено! Нові «Скарби…» — трохи попкорнова історія, але не без історичної моралі…

«Війна динозаврів»
«ВІЙНА ДИНОЗАВРІВ» — не гол­лівудська комп’ютерна «бойня», а корейський блокбастер. Відповідно до релізів, це «історія про створення міфологічних істот із реальних чудовиськ, запліднених людським духом». Тут нібито і метафора творчості, і захоплююча історія водночас.

Цей фільм, із рекордним для корейського кінематографа 75-мільйонним бюджетом, був створений завдяки заповзятливості й енергії режисера і продюсера Сім Хен Ре. Рівень його професіоналізму в Кореї вважається нітрохи не нижчим, ніж Стівена Спілберга в Америці. Але в 1997—1999 роках Сім Хен Ре зробив першу спробу працювати по-крупному. Він поставив видовищний крупнобюджетний фільм «Рептилія», проте зазнав невдачі. Незважаючи на це, відразу ж після прем’єри «Рептилії» він узявся за проект про драконів. Спочатку фільм мав називатися «Війна драконів». Та коли режисер почав переговори з американцями, то майже відразу ж зрозумів, що слово «дракон» викликає в них асоціації з Китаєм.

Цей проект розроблявся досить повільно. Спецефекти влетіли в копійчину. Але Сім Хен Ре зумів зацікавити цим проектом Sony, яка частково і профінансувала «...динозаврів». Були запрошені досить відомі актори — Джейсон Бер, Аманда Брукс, Роберт Форстер...

А зйомки ігрових сцен за участю акторів почалися ще три роки тому.

Картина вийшла в корейський прокат у серпні цього року. І за перші п’ять днів зібрала понад 20 млн. дол. Підсумкова цифра зборів на батьківщині — 54 млн. дол. На американських екранах стрічка з’явилася трохи пізніше і, попри жорстку конкуренцію, зібрала там понад 11 млн. дол.

Ця історія розпочинається в той момент, коли Лос-Анджелес здригається від тисяч величезних тварин. Боротися з ними марно — техніка безсила. Врятувати місто і світ може тільки дівчина з драконом на плечі...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі