Крила середнього віку: книга про український театр

Юрій Ковальський 16 грудня 2016, 23:00
писня

Читайте також

Газета "Дзеркало тижня. Україна" спільно з журналом "Радуга" реалізували видавничий проект — книгу "Українська драма. Епізоди" (2016 рік). Її автор — театральний оглядач газети Олег Вергеліс. Офіційна презентація книги відбудеться 22 грудня в Івано-Франківську. Вже згодом презентації видання -- у Львові, Херсоні, Одесі, Харкові, інших містах.

Видання про сучасний український театр — саме сьогодні — надзвичайна рідкість і, фактично, ексклюзив. Звісно, театральна література нині не в змозі змагатися з масивом літератури масової, розважальної. 

Отже, автор ще у вступі іронічно попереджає: "Ця книга — для інопланетян". Тобто для справжніх і щирих поціновувачів сучасного українського театрального мистецтва, які в теперішньому розбурханому світі й почуваються "інопланетянами". 

нация
"Лісова пісня"

"Українська драма. Епізоди" — це
39 есеїв про наш сучасний театр. Про різні його ракурси, мізансцени та обличчя. Розповіді про акторські одкровення Анатолія Хостікоєва і Наталії Сумської, Ірми Вітовської і Віталія Лінецького, Петра Панчука і Юрія Мажуги.

 Важливий акцент у книзі — на середньому поколінні української режисури, яка "тут і зараз" формує новий вимір та нові коди сучасного театру. Автор пише про крила середнього віку, які допомагають українським постановникам здійнятись над суєтою та цинічним часом. Вони народжують і формують наш сучасний театр, їм і присвячені розлогі есеї: Ростислав Держипільський, Дмитро Богомазов, Владислав Троїцький, Андрій Білоус, Станіслав Мойсеєв, Андрій Жолдак, Раду Поклітару. Книга також пропонує авторський погляд на важливі українські вистави нового часу: "Morituri te Salutant" та "Наше містечко" Дмитра Богомазова, "Нація" та "Солодка Даруся" Ростислава Держипільського, "Щастя" та "Однорукий" Андрія Білоуса, "Лісова пісня" Андрія Приходька, "Сталкери" Стаса Жиркова та інші.

нация
"Щастя"

 Автор визначає настрій та жанрові особливості своєї книги, як театральну лірику. І воліє поєднати суворий і тверезий погляд рецензента з таким собі сердечним щемом, особливо коли пише про видатних українських акторів.  

нация
"Нація"

У цьому плані одна з ключових постатей "Української драми" — Богдан Ступка. Пам'яті видатного актора і присвячено книгу. На сторінках видання — авторські роздуми про вистави "епохи Ступки" (тобто періоду його художнього керівництва Національним театром ім.І.Франка), есеї про зіграні і не зіграні ролі геніального актора. Також уперше — саме в "Українській драмі" — раніше не опубліковані діалоги з Богданом Сильвестровичем про розбудову Національного театру та театральний Львів його юності. 

Варто зазначити, що цьогоріч на XII конкурсі "Мистецтво книги" (в рамках книжкового форуму "Зелена хвиля" в Одесі) "Українська драма . Епізоди" визнана кращою книгою театральної тематики, з тих, які виходили у цій серії протягом 2015—2016 рр.  

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.67
EUR 28.94