"Музика любові" у просторі стихій

Леся Ільєнко 24 лютого, 23:01
Ботвинов
odessaclassics.com

Читайте також

Шедеври Чайковського, Моцарта, Шнітке, Гласса, Морріконе та інших композиторів увійшли до програми концерту "4 Стихії", який буде показаний 1 березня в Національній опері України. Це новий формат музичної класики від відомого українського піаніста Олексія Ботвінова.

На думку музиканта, в сучасному світі слухач жваво відгукується на нові формати класичної музики, вітає незвичайні експерименти, віртуозну гру в поєднанні з видовищними ефектами. "4 Стихії" — друга частина аудіовізуального циклу "Музика любові", ініційованого паном Ботвіновим. Прем'єра цієї програми з великим успіхом пройшла в Одесі восени минулого року. А в перший день весни — прем'єра у столиці. 

— Мене давно цікавить можливість створення нового формату класичного концерту (з використанням відео, світла), — зізнається DT.UA пан Ботвінов. — Та й побудова музичної програми — нетрадиційна, відмінна від канонічної. Для того, щоб передати задум: у нашому випадку — поговорити про Чотири Стихії світобудови, — виконуються не цілі, але частини фортепіанних концертів. Крім шедеврів Чайковського, Моцарта, Шнітке, звучить музика сучасних композиторів. Якщо у першій частині проекту глядачеві буде представлена історія кохання якогось художника, то друга частина покаже потугу й розмаїття елементів світобудови — Землі, Води, Повітря та Вогню. І те, як із їхньої взаємодії народжується п'ята стихія — Любов. У такому авторському проекті хотілося виконати чудову музику ніби "неакадемічних" авторів. Мені здається, що таке сусідство може бути доречним, — оскільки всі твори зазначеної програми належать до єдиного світу великої, справжньої Музики. І побудова композиції підпорядкована загальній драматургії, її мета — поговорити про потаємне, викликати емоційне потрясіння. У програмі захотілося вийти за рамки "дозволеного" і не йти на внутрішні компроміси. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89