Нове життя шедеврів Бурлюка і Малевича

Поділитися
По суті, безпрецедентна подія сколихнула нещодавно арт-життя країни: 509 творів живопису, графіки, прикладного мистецтва - з приватної колекції Ігоря Диченка - стали надбанням музейного Фонду України. Шедеври передані близькими Диченка на постійне зберігання до "Мистецького Арсеналу", який уже з 29 жовтня запроваджує вільні відвідини такої "відкритої колекції".

По суті, безпрецедентна подія сколихнула нещодавно арт-життя країни: 509 творів живопису, графіки, прикладного мистецтва - з приватної колекції Ігоря Диченка - стали надбанням музейного Фонду України. Шедеври передані близькими Диченка на постійне зберігання до "Мистецького Арсеналу", який уже з 29 жовтня запроваджує вільні відвідини такої "відкритої колекції".

Нагадаю, що частина колекції Диченка недавно експонувалась у "Арсеналі" в рамках проекту "Арлекін іде". Але, звісно, не всі твори тоді були презентовані. У відомого колекціонера за довгий час зібралося багато унікальних перлин живопису, скульптури. Зокрема в його колекції є роботи К. Малевича, О. Богомазова, В. Пальмова, В. Єрмилова, О. Хвостенка-Хвостова, В. Меллера, О.Павленка, Д. Бурлюка, М.Бойчука, А. Горської, О. Заливахи, А. Криволапа.

Різні твори з колекції Диченка раніше експонувались у Нью-Йорку, Сан-Франциско, Токіо, Мюнхені, Лондоні, Едмонтоні, Одесі, Санкт-Петербурзі, Москві, Пермі, Одесі.

У "Мистецькому Арсеналі" кажуть, що Диченко мріяв про музей у Києві, в якому міг би експонувати свою колекцію. Але, на жаль, не судилося… Навіть у скрутних обставинах цей колекціонер не допускав думки, щоби вигідно продати бодай одну роботу. Вдова і соратник Диченка Валерія Вірська каже, що Диченко створював свою колекцію, аби лишити її народові України.

- Передаючи колекцію державі в особі "Мистецького Арсеналу", Валерія Семенівна Вірська втілює волю Ігоря Диченка, який любив наш музей і хотів, щоб зрештою його колекція належала Україні, - каже генеральний директор НКММК "Мистецький Арсенал" Наталія Заболотна. - Впевнена, від сьогодні і через 100 років українці із вдячністю згадуватимуть цю видатну родину, цих відданих культурі і мистецтву людей - Валерію Вірську та Ігоря Диченка. Сьогодні вони стали історичними постатями, нарівні з родинами Ханенків та Терещенків, які не лише зберегли для нащадків шедеври мистецтва, а й дали нам підстави пишатися своїми співвітчизниками.

В "Арсеналі" відзначають, що факт передачі такої значної колекції - безпрецедентна подія нашого культурного життя останніх десятиліть. Чи не останні приклади такого безкорисливого дарування - передача на початку 1980-х рр. колекції відомого київського колекціонера, лікаря-педіатра Давида Сигалова Київському музею російського мистецтва, а також дарування Києву відомим літературознавцем та колекціонером Яковом Бердичевським колекції пушкініани, на основі якої у 1999 р. було створено Музей О.С. Пушкіна в Києві. Надзвичайно важливо, що шляхетна традиція, закладена на початку ХХ ст. митрополитом Андреєм Шептицьким, родинами Ханенків та Терещенків, Василем Кричевським та Миколою Біляшівським, здобула продовження у нинішні непрості часи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі