Писанки увійдуть до Книги рекордів

Поділитися
Взяти участь у такій яскравій події зможе кожен.

15 квітня сквер ім. І.Франка перетвориться на казковий майданчик. Дерева прикрасять великодніми символами - писанками-оберегами. Поки що організатори говорять про 27 тисяч оберегів. І обіцяють, що це тільки початок, - до 15 квітня школярі мають розмалювати ще близько 10 тисяч писанок.

- Ми плануємо дійти до грандіозної цифри - по одній писанці на кожного киянина, - каже голова організаційного комітету Ігор Добруцький. І додає, що взяти участь у такій яскравій події зможе кожен - треба лише прийти в період з 2-го по 12 квітня у сквер і повісити свою писанку на дерево. Більше того, кожен, хто візьме участь у цьому яскравому дійстві, автоматично стане засновником «Писанкового раю» і потрапить до Книги рекордів України.

Крім того, у сквері буде встановлено писанку завбільшки 3 на 4 метри, яку оформляють відомі художниці Людмила та Наталя Дворяківські. Проект малюнка підготувала майстер із писанкарства Оксана Білоус.

- На писанці плануємо намалювати київський візерунок, що відповідає району Шулявка, - каже художниця.

Основна мета, яку поставили перед собою організатори фестивалю, - збереження і популяризація національних традицій писанкового розпису, підтримка обдарованих дітей, популяризація писанки як національного символу Великоднього християнського дійства.

У рамках «Фестивалю писанки» змагатимуться і київські школи. Три школи-переможниці отримають річну передплату на послуги Інтернету, а три школярі-переможці - iРad2. Школі, яка надасть найбільше писанок, подарують 100 кущів троянд на благоустрій території.

До речі, у велетенської диво-писанки є 23 «сестри». Вони відправлені в обласні центри, де їх теж розпишуть. Ось, наприклад, як планують прикрашати свій оберіг донецькі майстри - молоді художники на чолі з Антоном Шевченком.

- Швидше за все, за основу візьмемо очеретянське яйце. І ще будуть вкраплення символів стихій, - поділився художник.

А ось Кіровоградську писанку розписуватимуть у традиціях регіону.

- На яйці вже зображено декоративні елементи, виконані з використанням символіки і в традиційній кольоровій гамі - поєднанні чорного, жовтого, червоного із вкрапленнями зеленого кольору. Верхню частину писанки покриває «сварга». Цей знак належить до найдревніших, що символізують світобудову, і
є різновидом хреста. Пряма сварга (із закругленими відрогами за годинниковою стрілкою) має позитивну енергетику - це символ неба, символ сходу сонця, добрих побажань, удачі, довголіття, здоров’я, родючості, - розповідає член профспілки майстрів народного мистецтва Тетяна Стороженко. - На нижній частині писанки зображено зірку - символ небесного вогню, посланого Сонцем на Землю, що є провісником нового
щасливого життя, дає людям світло, тепло, хліб та іншу їжу.

Заготовки під усі диво-обереги вже прибули в обласні центри. Усі вони стануть символом всеукраїнського «Параду вишиванок», який відбудеться у День Незалежності України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі