Бюджетний комітет подає голос проти секвестру

8 вересня 2000, 00:00

Читайте також

Голова комітету з питань бюджету Верховної Ради Олександр Турчинов негативно ставиться до пропозиції Міністерства фінансів секвеструвати видатки державного бюджету на 2000 рік на 5% у зв’язку з відсутністю зовнішнього фінансування. «Пропозицію про секвестр не може бути схвалено, зокрема Верховною Радою, оскільки секвестрування видатків призводить, передусім, до скорочення фінансування соціальної сфери, яке й так мізерне», — заявив голова комітету.

Крім того, депутат заявив, що коли уряд таки проведе секвестр видатків держбюджету-2000, «кримінально-олігархічні клани» скористаються цим, «щоб посилити атаку на уряд з метою його повалення».

Визнавши, що є підстави для порушення питання про скорочення видатків бюджету, оскільки зовнішнє фінансування відсутнє, О.Турчинов заявив, що є «інші шляхи виходу із ситуації, що склалася».

Не використано, зокрема, «ресурс поновлення відносин із МВФ», кредитування Фондом України. «Шлях тут один — радикалізувати реформи, а не йти на компроміс з олігархами та їхнім кримінальним оточенням», — заявив О.Турчинов.

«Другим ресурсом», за словами голови комітету, є «можливість затягнути розрахунки з кредиторами». У цьому зв’язку він зазначив, що уряд повинен запропонувати своїм кредиторам, зокрема МВФ, нову схему реструктуризації боргу.

«Третім ресурсом» виходу з ситуації, який дозволить не проводити секвестр видатків держбюджету, є, за словами О.Турчинова, проведення емісії гривні. «За моїми розрахунками, є сер- йозний емісійний ресурс, оскільки збільшення грошової маси в Україні за умов, коли грошові агрегати дуже стиснуті, не призведе до пропорційної девальвації гривні», — заявив депутат.

Говорячи про процедуру секвестру, О.Турчинов повідомив, що уряд, у разі ухвалення такого рішення, повинен надіслати відповідні пропозиції Верховній Раді про внесення відповідних змін у держбюджет-2000. Проте, як зазначив депутат, якщо протягом двох тижнів парламент такого рішення не прийме, Кабінет міністрів може самостійно секвеструвати видатки.

Поки що в бюджетний комітет парламенту офіційно не надходило жодних документів щодо секвестру видатків держбюджету-2000.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60