Cім обленерго приватизуються повністю

21 липня 2000, 00:00

Читайте також

Як повідомив заступник глави адміністрації Президента Павло Гайдуцький, указом від 15 липня ц.р. внесено зміни до указу від 2 вересня 1999 року про приватизацію об’єктів енергетичного комплексу, зокрема розблоковані державні частки акцій обленерго, які раніше приватизації не підлягали. Йдеться про «Житомиробленерго» (50,56% акцій), «Рівнеобленерго», «Київобленерго» (по 50%), «Севастопольміськенерго», «Миколаївобленерго» (по 45%), «Херсонобленерго» (40%), «Кіровоградобленерго» (26%).

Пояснюючи, чому указ стосується лише семи обленерго, заступник глави адміністрації наголосив, що «вже повністю відпрацьовано механізми їх приватизації з участю фінансових радників, промислових інвесторів, а також конкурсні механізми відбору учасників приватизації».

Як раніше повідомляло агентство, Credit Suisse First Boston у квітні виграв конкурс з відбору радника з приватизації державних пакетів акцій «Житомиробленерго» (50,56%), «Рівнеобленерго», «Київобленерго» (по 50%), «Севастопольміськенерго», «Миколаївобленерго» (по 45%), «Херсонобленерго» (40%), «Кіровоградобленерго» (26%).

На час підписання указу держава володіла більш як 50% акцій у 20 із 27 обленерго. При цьому в держвласності закріплені 25-процентні пакети акцій.

Плани приватизації обленерго визначені відповідно до указу Президента «Про приватизацію в енергетиці», прийнятого в серпні 1999 року, згідно з яким у 26 обленерго в держвласності закріплюються 25%+1 акція, а в «Київенерго» — 50%+1 акція. В Україні держава втратила контрольний пакет у семи з 27 обленерго.

* * *

Також підписано указ «Про заходи для залучення коштів на інноваційне інвестування підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави». Кабінету міністрів доручено скласти перелік таких підприємств, затвердити їх, узгодивши з Президентом. Передбачається внести зміни до бюджету нинішнього року з тим, щоб на інвестиційне відновлення підприємств можна було направити 25% отриманих від приватизації коштів.

ІІ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89