КОМПРОМІСНИЙ «ЕНЕРГООСТРІВ»

11 серпня 2000, 00:00

Читайте також

Компромісний варіант створення «енергоострова» (поновлення роботи з російською енергосистемою) знайдено під час недавнього візиту до Харкова віце-прем’єра України Юлії Тимошенко та міністра палива й енергетики Сергія Єрмілова, заявив глава Харківської облдержадміністрації Олег Дьомін на нараді з керівниками підприємств регіону.

Практично з всіх розглянутих питань облдержадміністрація порозумілася з віце-прем’єром, сказав О.Дьомін. Зокрема, підтримано ініціативи регіону з надання допомоги українським підприємствам, що мають замовлення в Росії, як це і планувалося в рамках «енергоострова».

На думку віце-прем’єра Ю.Тимошенко, виділення трьох східних областей в «енергоострів» не відбудеться, оскільки таке рішення може призвести до нестабільної роботи іншої частини електромережі України. Вона пояснила, що машинобудівники матимуть змогу постачати свою продукцію в Росію на бартерній основі — в обмін на електроенергію, вугілля, газ та інше. І зазначила, що отримані з Росії енергоносії повинні надходити на енергоринок.

Таким чином, вважає віце-прем’єр, українські підприємства зможуть одержати «живі» гроші за продукцію, поставлену до Росії. За словами О.Дьоміна, докладніше відпрацювання таких схем роботи відбудеться в понеділок у Києві.

Як уже відомо читачам «ДТ», керівники Харківської, Сумської та Полтавської областей разом із представниками РАТ «ЄЕС Росії» і концерну «Росенергоатом» у липні досягли принципової домовленості про необхідність відновлення «енергоострова» на території трьох українських регіонів. Енергосистеми трьох областей України були від’єднані від російської енергосистеми торік у листопаді.

«Енергоострів» передбачає постачання з Росії до трьох областей України близько 600 мВт електроенергії щомісяця, що становить 30% потреби цих регіонів у електроенергії. Крім цього, розглядається можливість постачання з Росії вугілля та підсвіченого газу. Оплатою за електрику й енергоносії має стати продукція українського машинобудування.

«Енергоострів» насамперед вигідний тим українським підприємствам, замовниками яких є електрогенеруючі станції. Загалом понад 100 українських підприємств у рамках реалізації програми «енергоострів» зможуть вийти на російський ринок.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96