«НЕ МИТИСЯ — ЦЕ ЩЕ ГіРШЕ, НіЖ МИТИСЯ»

Володимир Овдін 7 липня 2000, 00:00

Читайте також

Минулої середи, вранці, тисячі вкрай схвильованих городян, переважно похилого віку, перекрили рух транспорту в центрі Дніпропетровська. На перехресті пр. К.Маркса і вул. Леніна бабусі та дідусі розмахували червоними прапорами, портретами Леніна і Сталіна. Не менш масштабна «тусовка», озброєна гнівними плакатами, зібралася біля стін міськвиконкому.

Незважаючи на кумач, вимоги обурених мас виявилися далекими від політичних: під грізним поглядом Йосипа Віссаріоновича народ протестував проти підвищення тарифів на комунальні послуги. І мітинг був приурочений до ХIV сесії міськради.

Першу спробу втихомирити протестуючих зробив сам міський голова Іван Куличенко. Його зусилля не увінчалися успіхом. Отримавши порцію ненормативної лексики, Іван Іванович пішов під склепіння мерії — вести сесію з не менш розгніваними депутатами.

Міськраді нічого не залишалося, крім як терміново внести питання про тарифи до порядку денного сесії. Особливо наполягали на цьому комуністи і члени депутатської групи «Борг» (очевидно, за газ?). Мер визнав: за нинішніх пенсій і зарплат сплачувати за новими тарифами абсолютно нереально. Але відразу повідомив, що з необхідних 600 тисяч кубометрів газу на добу до міста зараз надходить максимум 130 тисяч. Тому нічого дивуватися, що два минулі уїкенди більшість городян сиділа без гарячої води. Така ж доля, до речі, очікує обласний центр і в найближчі вихідні. А, приміром, у районах гарячої води немає взагалі...

Погодившись з вимогами мас, І.Куличенко справедливо зауважив: «Не митися — це ще гірше, ніж митися». Проте депутати міськради, а також депутат Верховної Ради комуніст Борис Молчанов хотіли конкретики — скасувати злощасне рішення щодо комунальних платежів. Після тривалої дискусії мер запропонував компромісний варіант: сесію поки що не закривати, рішення про підвищення тарифів призупинити і створити депутатську комісію, яка поїде до Києва — оббивати пороги ВР, Кабміну та НАК «Нафтогаз України». І тільки після повернення семи «ходоків» остаточно визначати ціни на комунальні послуги.

Коли депутати дружно проголосували «за», представники житлокомунгоспу не менш дружно зойкнули. Ще б пак: тепер населення знову платитиме за старими тарифами. Хоча це все-таки краще, ніж не сплачувати за новими. Натхнений позитивним результатом, І.Куличенко «вийшов у люди» — рознести радісну звістку. Але... розлютована юрба чи то не чула, чи то не хотіла чути. І дружно скандувала: «Геть Кучму!». Правда, незрозуміло, яким чином міський голова може позбавити повноважень гаранта Конституції...

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89