ПОШУК РОБОТИ — ТЕЖ СВОЄРІДНА РОБОТА

Поділитися
Перехід економіки України на ринкові рейки, реструктуризація підприємств, зміна форм власності негативно позначилися на зайнятості населення, загострили проблему безробіття в країні...

Це буває досить часто, адже в нинішніх умовах зростає попит на робочу силу, котра здатна швидко адаптуватися до нововведень. Роботодавці чекають універсалізму кадрів. Тому такою великою є роль професійного навчання незайнятого населення. Саме в ньому ми бачимо шлях до підвищення ефективності ринку праці, подолання структурного безробіття, викликаного невідповідністю попиту та пропозиції праці.

— І що ж вам диктує попит?

Частіше за все сьогодні потрібні робітники будівельних професій і спеціальностей, електрики, інженери-енергетики, інженери-механіки, досвідчені бухгалтери.

2000 року по наших напрямках навчалося понад 137 тисяч чоловік — майже з 220 професій і спеціальностей! У зв’язку з поліпшенням ситуації в будівництві служба зайнятості готувала робітників з таких професій: плиточник-лицювальник, штукатур, тесля, верстатник-деревообробник, муляр. Намітилося зростання на ринку послуг — з’явилася потреба в підготовці кухарів, барменів, офіціантів, електро- та газозварювальників, слюсарів по ремонту автомобілів, слюсарів по експлуатації та ремонту газового обладнання, радіомеханіків з обслуговування та ремонту радіо- й телеапаратури, кондитерів, пекарів, кравців, закрійниць, в’язальниць трикотажних виробів, швей. У зв’язку з відродженням народних промислів готуємо майстрів з виготовлення художніх виробів із лози, квіткарок, вишивальниць. І це, природно, не повний перелік.

Для організації такого навчання використовуємо базу навчальних закладів різних типів — профтехучилища, навчально-курсові комбінати, вищі навчальні заклади, комерційні організації, підприємства, навчальні заклади служби зайнятості.

— Хто оплачує перепідготовку і навчання клієнтів служби зайнятості на різноманітних курсах?

Раніше професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації незайнятих громадян по напрямках державної служби зайнятості, а також надання їм профорієнтаційних послуг здійснювалися за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення. Усього за роки існування нашої служби понад 500 тисяч громадян скористалися можливістю підвищити кваліфікацію чи отримати нову спеціальність. Тепер цей вид соціальних послуг фінансується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, створеного у відповідності із законом, який набув чинності з 1 січня 2001 року.

— Наталіє Іванівно, не секрет, що безробіття болючіше за все б’є по молоді. Чим ваша служба може допомогти випускникам шкіл, вузів, демобілізованим із військової служби, котрі не знайшли свого місця в трудовому процесі?

Насамперед, сприянням у працевлаштуванні. Форми цього сприяння такі ж, як і для всіх безробітних громадян. Крім того, для даної категорії молоді держава надає додаткові гарантії, що реалізуються через службу зайнятості. Це працевлаштування на спеціально заброньовані робочі місця, а також надання фінансової дотації роботодавцям за створення робочих місць для молоді, котра закінчила навчальні заклади, не була працевлаштована і перебуває на обліку в центрі зайнятості. Крім того, безробітні з числа випускників навчальних закладів, демобілізованих з армії мають право на допомогу по безробіттю. Для цих виплат, а також фінансування соціальних послуг, наданих Фондом страхування на випадок безробіття, фінансові кошти передбачено Державним бюджетом України. Цього року вони складуть 40 млн. гривень.

— Доводилося чути і ще про один вид послуг: якщо безробітний клієнт не зміг підібрати собі роботу і вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю, то служба зайнятості може допомогти йому відкрити свою справу і навіть надати певну суму. Це так?

Дійсно, ми сприяємо безробітним у самозайнятості і підприємницькій діяльності. Насамперед допомагаємо їм визначити свої здібності до такого виду діяльності, проводимо навчання основам підприємництва, надаємо допомогу в упорядкуванні бізнес-плану. Торік служба зайнятості надавала безвідсоткові позики безробітним, які відкривали свою справу. Новими підприємцями з числа безробітних, які одержали фінансову підтримку за рахунок коштів фонду зайнятості, стали понад 900 чоловік.

І така деталь. Із набуттям чинності закону про страхування, за рахунок коштів Фонду страхування для організації власної підприємницької діяльності безробітні мають можливість одноразово одержати всю суму належної їм допомоги по безробіттю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі