ПРИБУТОК BP AMOCO ПОДВОЇВСЯ

Оксана Приходько 18 серпня 2000, 00:00

Читайте також

Керівництво компанії BP Amoco PLC оприлюднило дані, відповідно до яких її прибуток за другий квартал нинішнього року майже вдвічі перевищив аналогічні показники за минулий рік.

Цьому сприяли три основних чинники: зростання цін на нафту, купівля контрольного пакета акцій Atlantic Richfield Co. і скорочення витрат.

Доход від операцій зріс до 3,61 мільярда доларів проти 1,37 мільярда за аналогічний період минулого року (і це без урахування угоди на 33,1 мільярда доларів із Arco, яку уклали в квітні).

Усього за останні два роки компанія BP витратила понад 100 мільярдів доларів на придбання інших компаній. Крім уже згадуваних, Amoco ще купили Corp. і Castrol PLC. Тому деякі аналітики не довіряють оприлюдненим показникам зростання прибутку, хоча вони непогано корелюють з аналогічними показниками інших компаній. Приміром, при середньому підвищенні цін на нафту на 70%, порівняно з другим кварталом минулого року, прибуток найкрупніших конкурентів BP Amoco зріс на 123% у випадку з Exxon Mobil і на 95% у Royal Dutch/Shell Group. Однак Брюс Еверс, аналітик Investec Henderson Crosthwaite, сумнівається з приводу цих показників, стверджуючи, що механізм розрахунку прибутку потребує подальшого уточнення. А Джон Браун, виконавчий директор BP Amoco, наполягає, що темпи зростання прибутку — це наслідок «кумулятивного прогресу» останніх років. Однак ціна на акції компанії трохи впала і котирується зараз у Лондоні за ціною 600 пенсів (9 доларів).

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald Tribune
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60