РОСІЯ ПІДВИЩУЄ ЕКСПОРТНІ МИТА НА НАФТУ І НАФТОПРОДУКТИ

Іван Гонта 4 серпня 2000, 00:00

Читайте також

Як повідомили «Інтерфаксу» в прес-службі Державного митного комітету (ДМК) Російської Федерації, відповідно до наказу митного відомства (№644 від 28 липня), з 2 серпня вивізне мито на сиру нафту і нафтопродукти, отримані з бітумінозних матеріалів, становить 27 євро за тонну, на паливо рідке (мазут) — 20 євро за тонну. Наказ Державного митного комітету Росії підготовлений на виконання постанови російського уряду від 30 червня.

У прес-службі ДМК зазначили, що нове експортне мито поширюється на нафту і мазут, які вивозяться з Росії за межі держав — учасниць Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Таджикистан).

Як відомо, Україна не входить до вищезазначеного митного союзу. Отже, відверто кажучи, підвищення РФ експортного нафтового мита — це певною мірою не що інше, як тиск на Україну економічними (зауважте, цілком законними і дозволеними у світовій практиці) методами. Хоча, зрозуміло, офіційно України це майже не стосується...

Відтепер експортне мито на сиру нафту в Росії становить 20 євро за тонну, на мазут — 12 євро за тонну.

Але на практиці це означає збільшення вартості нафти і нафтопродуктів на внутрішньоукраїнському ринку, оскільки основна частина нафти і нафтопродуктів, необхідних для забезпечення української потреби в цьому, імпортується з Росії. На жаль, це майже не залежить від політики і заходів, яких вживає Кабінет міністрів України щодо вітчизняного ринку нафтопродуктів і його операторів. Отже, так би мовити, тримайте кишеню ширше, шановні земляки — власники авто.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56