ТИМ, ХТО ВИЇЖДЖАЄ НА РОБОТУ ЗА КОРДОН, ВАРТО ЗНАТИ...

28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Токіо є найдорожчим у світі містом для іноземців, які приїжджають туди працювати. Про це говорить щорічний рейтинг, підготовлений спеціалізованою американською компанією «Вільям Мерсер Кос.»

Цей рейтинг традиційно є орієнтиром для того, щоб багатоканальні корпорації могли встановлювати заробітні плати своїм співробітникам, які направляються на роботу в різні міста світу.

Після Токіо найдорожчими для іноземців містами є відповідно Осака, Гонконг, Пекін, Москва, Шанхай, Сеул, Санкт-Петербург, Гуанчжоу і Лондон. Найдорожче місто в США — Нью-Йорк, він займає в рейтингу 13-й рядок. У цілому вартість життя в американських містах із 1999-го по 2000 рік значно зросла. Порівняно з торішньою класифікацією Сан-Франциско підскочив із 58-го місця на 31-е, Лос-Анджелес із 60-го на 34-е, Чикаго з 53-го на 36-е, Гонолулу з 62-го на 39-е. Істотно подорожчало за рік і життя в столиці літньої олімпіади-2000 — Сіднеї: він піднявся з 89-го місця на 58-е.

У цілому експерти американської компанії відзначають поступове скорочення розриву між найдорожчими і найдешевшими містами. Різниця у вартості життя між першим містом у списку — Токіо й останнім — Кіто (Еквадор) становить 414%. Проте з 1998 року розрив між ними скоротився на 7,6%.

Рейтинг складався на підставі вивчення 200 різноманітних показників — від цін на харчування й одяг до житла і дозвілля. Автори доповіді особливо підкреслюють, що мова йде не про вартість життя в даному місті для місцевих жителів, а для іноземних фахівців: скільки вони повинні сплачувати, щоб зберегти певний високий рівень життя. «Коли іноземець їде, приміром, у китайське місто, він не буде робити покупки в тому самому магазині, де й місцеві жителі, — сказала, представляючи документ, консультант фірми Лорі Сінден. — Він піде до дорогого магазину».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89