Це солодке слово «приватизація»

14 липня 2000, 00:00

Читайте також

Економічний фольклор народів світу звучить на подив одноманітно. Чим меншими успіхами в підвищенні рівня життя своїх громадян може похвалитися кожна окремо взята держава, тим частіше представники її владних структур змальовують велич приватизаційних планів. Ще один приклад такої економічної «багатовекторності» продемонструвала Індія, уряд якої ще в травні задекларував свій намір виставити на продаж пакети акцій інвестиційно найпривабливіших компаній. Такими по праву вважалися телекомунікаційні, автомобільні та нафтопереробні. Відтоді інвестиційні очікування сприяли істотному подорожчанню акцій найбільших компаній цієї спеціалізації в середньому на 30—50 відсотків. Проте в оприлюдненому минулого тижня списку з 10 компаній, що підлягали першочерговій приватизації, ні Hindustan Petroleum Corp., ні Oil&Natural Gas Corp., ні навіть Mahanagar Telephone Nigam Ltd. не виявилося. Однак виявився найбільший у країні виробник презервативів Hindustan Latex Ltd., що також є підприємством нафтопереробної промисловості.

Акції компаній, які індійський уряд не ризикнув виставити на приватизацію, відразу впали в ціні на 3—5 відсотків, а аналітики піддали сумніву здійсненність плану з отримання від приватизації 100 мільярдів рупій (2,2 мільярда доларів) до кінця 2001 фінансового року.

Зате Індонезія, що вже зіткнулася з неможливістю виконання свого власного плану приватизації (точніше, наповнення бюджету за рахунок приватизаційних надходжень), усе-таки зважилася на продаж 14 відсотків акцій своїх найбільших телекомунікаційних компаній — PT Telkom і PT Indosat — до кінця нинішнього року. Зараз на частку держави припадає по 66,2 і 65 відсотків акцій цих компаній, а їх сукупна ринкова вартість оцінюється в 4,4 мільярда доларів, що становить 18 відсотків усього фондового капіталу країни.

Крім того, до жовтня заплановано продати 14 відсотків акцій підприємств із видобутку нікелю й золота, а до зими — 65-відсотковий пакет підприємства з видобутку олова. Не останню роль у такій рішучості відіграла обіцянка зібрати до кінця року 6,5 трильйона рупій (748 мільйонів доларів), дана індонезійським урядом представникам МВФ. У такий спосіб буде зроблено хоч і слабку, але все ж наочну спробу покрити цьогорічний дефіцит бюджету в розмірі 44,1 трильйона рупій.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60