ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ПЕНСІЯХ: ОСТАННІЙ УДАР

Микола Семена 28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Електронна пошта принесла звернення прем’єр-міністра України Віктора Ющенка, в якому він повідомив, що уряд ліквідує заборгованість по пенсіях не наприкінці року, а до 1 жовтня. Прем’єр також запевнив, що Крим її ліквідує наприкінці цього тижня. Вже розпочавши цю замітку, я знову зателефонував начальнику Кримського республіканського управління Пенсійного фонду України Миколі Ткаченку. І той підтвердив: «Можете сміливо посилатися на мене — у понеділок ми розрахуємося з усіма пенсіонерами! І якщо не буде підвищення мінімальних пенсій, то до кінця року, як би там не було, але ми нових боргів не наробимо!»

Що ж стоїть за цією впевненістю?

У вівторок на засіданні кримського уряду з питань ліквідації заборгованості по пенсіях до 1 серпня відбулася велика розмова. Звітував Микола Ткаченко. У його доповіді відчувалися не тільки впевненість і переможні нотки, а й стурбованість. Останнім часом Кримським управлінням Пенсійного фонду за допомогою уряду мобілізовано коштів на 35,6 відсотка більше, ніж на той самий період минулого року, що й дозволило скоротити заборгованість більш ніж удвічі порівняно з початком року. На 1 липня Кримське відділення фонду було винне 24,1 мільйона гривень, а вже в середу на цьому тижні залишалося лише 7 мільйонів гривень заборгованості — триденна сума виплат...

Щоб дотримати слова і ліквідувати заборгованість до 1 серпня, і фонду, і уряду, і адміністраціям на місцях довелося весь минулий тиждень тримати ці цифри під постійним контролем. Це була конкретна боротьба з недоїмками.

Як розповідав Микола Ткаченко на засіданні уряду, ухилялися від сплат до Пенсійного фонду всі, хто проводив бартерні операції, хто виплачував зарплату «натурою», всі, хто завів «чорну готівку». Цю систему ухилення можна було подолати тільки системою збору платежів до Пенсійного фонду, і в Криму вона налагоджена по всій вертикалі — від управління ПФ і глави Радміну до сільського або міського голови.

Найбільший рівень недоїмки був у Керчі, де економічна ситуація особливо складна, у Бахчисарайському і Білогірському районах, а також у бюджетних організаціях, де є заборгованість із зарплати. Чималі проблеми виникли через те, що уряд у першому півріччі значні кошти мав спрямовувати на закупівлю пального для збирання врожаю, добрив, на заготівлю насіння, на підготовку до зими. Але багато що вже позаду...

Словом, історія з заборгованістю по пенсіях свідчить: якщо наш уряд захоче, він може зробити для людей будь-яку добру справу. Отже, черга за ліквідацією заборгованості по зарплатах?

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56