Незалежне агентство чи театр маріонеток?

Лідія Суржик 17 березня, 23:00
1233
Василь Артюшенко, DT.UA

Читайте також

Міністерство освіти і науки України запропонувало внести зміни до Закону України "Про вищу освіту" (щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти)". Відповідний документ виставлено на сайті МОН для громадського обговорення.

Головні зміни містяться в таких двох пунктах (стаття 19):

"6. Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти обирається на першому засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти строком на три роки з числа трьох кандидатур, запропонованих керівником центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки" (виділено мною. — Л. С.).

"1. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти складається з сімнадцяти осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України на підставі рішення Конкурсної комісії за результатами конкурсного відбору, що відбувається з урахуванням принципів гендерного балансу та галузевого представництва".

Щодо п. 6. Перша реакція — протерти очі, чи то пак окуляри. А може це якийсь жарт? Та ж на календарі ще не перше квітня. А може випадково потрапив на сайт якийсь застарілий варіант?.. Утім, такі речі не бувають випадковими. Прописано чітко і зрозуміло — обирати голову НАЗЯВО виключно з тих, кого запропонує міністр. Наприклад, дві завідомо неприйнятні кандидатури і одна та, яка потрібна. "Незалежне агентство, керівника якого буде призначено з кандидатур, які пропонує МОН? … Нехай внесуть пропозицію, що перший заступник міністра за посадою одночасно буде головою НАЗЯВО чи директор департаменту акредитації та ліцензування (плюючи на обмеження, що вони державні службовці і т. д.) Ви ж самі є авторами Закону "Про вищу освіту", навіщо ви його паплюжите?" — написав у ФБ один із науковців.

Стосовно п. 1 так само виникає багато запитань. Чому саме сімнадцять? Двадцять п'ять (як за нинішньою нормою) — хіба це багато для незалежної структури, на яку, згідно з законом, покладено широкі повноваження щодо оцінки та забезпечення якості вищої освіти, акредитації спеціалізованих вчених рад та контролю їх діяльності, скасування рішень спецрад про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома, розгляд апеляційних заяв і скарг щодо діяльності та рішень спецрад тощо?

Має змінитися також склад НАЗЯВО, окреслено вимоги до кандидатів. 

Передбачається розширити представництво різних галузей знань та професійних об'єднань, квота — не більше однієї особи від певної галузі. З дня набуття чинності цим законом припиняються повноваження членів НАЗЯВО.

Та найістотніше в МОНівському проекті змін до Закону "Про вищу освіту" — це намагання легітимізувати стару командно-адміністративну схему формування нацагентства. Щоб у ньому були "свої" люди. Підконтрольні та залежні. Такі, яких можна смикнути, як ляльок, за ниточку. Чим тоді НАЗЯВО відрізнятиметься від департаменту МОН? Вивіскою?

Скоро вже два роки, як навколо цієї структури точаться справжні баталії. Почалося все зі скандальних виборів до НАЗЯВО, потім було відкликання тих, хто потрапив під дію закону про очищення влади та довибори двох нових членів, звинувачення окремих членів нацагентства в плагіаті, зрештою, не менш скандальні вибори голови НАЗЯВО, якого на цій посаді так і не затвердив Кабмін. Сергій Храпатий, який з невеликим відривом виграв вибори, на сьогодні є керівником секретаріату агентства. І судиться з віце-прем'єром Вячеславом Кириленком за те, що високопосадовець назвав його "прямим ставлеником минулого злочинного режиму", заявивши під час урядової наради, що "ми не можемо затверджувати ставлеників минулого режиму…"

Не затверджено також і заступників голови. Роботу агентства фактично заблоковано. Утім, зважаючи на інформацію в Фейсбуці, де НАЗЯВО має свою сторінку (а нещодавно запрацював і веб-сайт агентства), певна робота ведеться. Звісно, розробка стратегічних напрямків діяльності НАЗЯВО — це важливо, але є дуже нагальні проблеми в освіті, які не вирішуються. З точки зору суспільного інтересу, найголовніше зараз — розпочати процес очищення від плагіату та імітації науки. "Чекаємо реальних справ і вчинків. Позбавте хоча б одного плагіатора-посадовця диплома — і вам аплодуватимуть стоячи!" — подібних постів у Фб чимало.

Тривалий час НАЗЯВО взагалі було "безхатьком" — приміщення на вул. В.Винниченка, 5 (юридична адреса нацагенства) було передано в оренду іншій організації. Лише нещодавно НАЗЯВО надали приміщення у самісінькому центрі столиці, поруч з майданом Незалежності.

"Якщо НАЗЯВО працює, тоді незрозуміло, на яких легітимних підставах МОН України продовжує проводити ліцензування, акредитацію вищих навчальних закладів України, давати дозвіл на відкриття спеціалізованих вчених рад, затверджувати рішення спеціалізованих вчених рад щодо присудження наукових ступенів" — ідеться зокрема в заяві групи "Дисергейт", направленій до Кабінету міністрів та Верховної Ради. У відповідь заявникам надійшла відписка з МОН.

"Після того, як постановою Кабміну № 567 від 27.07.2016 р. за ініціативи МОН із "Порядку присудження наукових ступенів" було вилучено розділи "Позбавлення наукових ступенів" та "Розгляд апеляцій", існує нормативна прогалина в частині порядку розгляду заяв про скасування рішення спеціалізованої вченої ради щодо присудження наукового ступеня в разі виявлення академічного плагіату, — зазначає членкор НАНУ Валерій Мазур. — Від імені "Української федерації вчених" я звернувся до МОН за роз'ясненнями. І отримав цікаву відповідь. У ній ішлося про те, що МОН фактично прагне повернути собі повноваження, якими наділено НАЗЯВО. Тоді не зрозуміло, яка роль у цьому процесі відводиться нацагентству".

Як з'ясувалося, Міністерством освіти і науки у січні 2017-го подано до КМУ проект постанови "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України". Одним із положень зазначеного проекту пропонується наділити МОН повноваженнями утворювати спеціалізовані вчені ради з захисту дисертаційних робіт, контролювати їх роботу, розглядати апеляції щодо ухвалених ними рішень та приймати рішення про позбавлення наукових ступенів. Кабмін відхилив цей проект, як такий, що суперечить Закону "Про вищу освіту".

"Окремі чиновники МОН знову шукають обхідні шляхи, щоб реанімувати застарілу, неефективну та вочевидь корумповану систему створення спецрад з присудження наукових ступенів, контролю їх діяльністі та позбавлення наукового ступеня за плагіат. …Наділення МОН (а фактично — кількох міністерських чиновників) у такий явно незаконний спосіб повноваженнями, які в Європі, США та загалом у всьому цивілізованому світі належать до компетенції фахових наукових рад із захисту дисертацій, утворюваних самими вищими навчальними закладами, та незалежних науково-експертних аґенцій, містить корупційну складову.

Більш того, така непродумана і непослідовна пропозиція на шляху реалізації реформ з демократизації, децентралізації та запровадження найкращих європейських стандартів у системі вищої освіти є значним кроком назад у інтеграції до Європейського освітнього простору" — переконані в НАЗЯВО.

Останнім часом колізія інтересів різних сторін увійшла в фазу загострення. До НАЗЯВО висуваються претензії, що воно не виконує покладених на агентство функцій, що вибори голови начебто пройшли нечесно. Нацагентство і зокрема С. Храпатий парирує, що робота агентства свідомо блокувалася і продовжує блокуватися на рівні Кабміну і міністерства. Президія ГО "Спілка ректорів вищих навчальних закладів України" ухвалила рішення про скликання III з'їзду вишів державної форми власності з метою відкликання членів нацагентства, які були ним обрані. Члени НАЗЯВО оспорили це рішення в суді як неправомірне, оскільки право прийняття рішення про проведення з'їздів представників вищих навчальних закладів згідно з Законом "Про вищу освіту" належить ГО "Рада представників вищих навчальних закладів України".

Зважаючи на серйозний конфлікт інтересів, екс-міністр освіти С.Квіт свого часу пропонував, зокрема, внести до закону "Про вищу освіту" зміни, які б регламентували процедуру виборів до НАЗЯВО та окреслювали вимоги до кандидатів, а після внесення відповідних змін до чинного закону наявний склад агентства розпустити та оголосити нові вибори.

МОН оприлюднило проект змін. Вистава триває…

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
28 коментарів
 • Mudritskaja Elena 20 марта, 16:38 Нет, ну тут все понятно - во всем виновата министр !? А сами не пробовали хоть что-то изменить ? Нет ? Например, перестать голосовать за никакие диссетрации с никакими "научными" публикациями и никакими "научными" результатами в своих собственных спецсоветах ? Или это лично министр вас за руку тянет при голосовании ? Или например при выборах деканов и ректоров ? При голосованиях на заседаниях кафедр и советах факультетов ? Вы бы там были такими принципиальными, и, глядишь, и ситуация в высшем образовании изменилась бы. И не надо ждать пока придет Жанна Д"Арк (или Лилия Гриневич) и все подвиги за вас совершит. Самим надо быть смелее и решительнее, причем не в комментах, а в своих собственных вузах и исследовательских институтах. "Тщательнее надо, товарищи". Вспомните, кто все эти советы ректоров и академии выбирал ?! Правильно, мы сами. Кто этих марионеток-студентов в агенство выбирал ? Правильно, сами студенты. Вот и нечего теперь на министра пенять !
  prepod 20 марта, 18:11
  Добре, міністру не повезло. Бо викладачі нерішучі, безпринципні і тільки вона майже Жанна Д'Арк, тільки знову ж таки ніхто цього не розуміє, але мабуть через віки зроблять її святою. Проте з ректорами якраз міністр заключає контракт і неможна пригадати жодного випадку, щоб міністр заради наведення порядку розірва достроково хоч один контрак, чи закрила спецраду.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ApostolPetro 19 марта, 16:06 +1 Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Radchenko 19 марта, 15:58 Поэтому в том виде, в котором этот орган сей представлен сейчас, не должен быть запущен. Там не осталось ни одного представителя технических наук. Да еще и во главе с пособником Сулимы. У нас, что закончились в стране профессиональные и честные люди?! То, что представляет собой Агентство - ДАК только в профиль. Бендукидзе рассказывал, что они несколько раз в Грузии распускали Агентство пока добились результата. Это все свидетельствует неготовность общественности (даже академической) в большинстве своем внедрять новые - лучшие формы, за которые так боролись в новой редакции Закона. Так в чем тут вина МОН?! Там сейчас не худший вариант, в т.ч.и Министр. Они пытаются предотвратить реинкарнацию договорняков имеющимися у них средствами.
  prepod 19 марта, 20:06
  Якщо не так обрали, то чому так довго чекали, щоб здійснити перевибори? Поперше, не було підстав, по друге, як виявилося члени НАЗЯВО вибрали собі керівника, правда не того, кого хотілося можновладцям. Отже проблема не в тому хто і як колись працював, проблема в тому, що можновладці хочуть впливати на обрання керівництва НАЗЯВО та на його політику. А тепер поясніть навіщо мати такий вплив, наприклад, для нинішнього міністра, яка, якщо говорити відверто, не є спецом в науці, і як вона продемонструвала знаходячись на посаді очільника МОН, не є спецом в вищій освіті, бо просто відмовилась від проблем університетів і начебто зайнялась реформою середньої школи. З цих причин здавалося б (з точки зору пересічної людини), що їй вигідно мати незалежне від МОН НАЗЯВО. Але вона діє навпаки. Тому є підозра, що керманичі від освіти і науки хочуть зберегти, правда в дещо новій формі, старі табачниківські форми заробляння на захистах, процедурах "ліцензування чи акредитацій".
  Oleg Smirnov 20 марта, 20:41
  Міністр навіть не спромоглася позбавити хоч одну особу фальшивого ступеня, яку викрили у плагіаті, а навпаки - захищала Катерину Кириленко грудьми, костьми, ніколаєнками та харківськими експертизами. Ця міністерка - найгірший варіант, і гірше навіть Табачника, бо каже одне, а робить інше, протилежне. Фарисейка чистої води.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Radchenko 19 марта, 15:33 Критикуя Гриневич не стоит забывать о том, что именно она внедряла ЗНО. У кого из прошлых или действующих чиновников имеет подобный результат? Выбранные члены Агентства - яркий пример того, что вузам дали возможность выбрать лучших достойных представителей в орган, который должен оценивать и развивать работу вузов. А выбрали не тех, кто лучше, а с кем привыкли договариваться. Поэтому в том виде, в котором этот орган сей
  prepod 19 марта, 19:51
  Не маніпулюйте. Кожен мав можливість передивитися відео, як відбувалися довибори двох членів НАЗЯВО замість люстрованих. І цей негатив явно не на користь можновладців, в тому числі і очільника МОН. Є різні за суттю питання: дали чи не дали можливість обрати та дали чи не дали можливість працювати?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • akbarallah 18 марта, 22:00 ГОСПОДА! Нашему и зарубежному обществу глубоко наплевать на ничего не значащий для него плагиат. Науку и образование ценят по плодам. Критики Гриневич и других плагиаторов от того критики, что сами и этого не смогли сделать. Дайте людям получать-покупать дипломы ВУЗов (они все равно у них пылятся, а дипломники работают продавцами на базарах, охранниками фирм и просто в строительных бригадах). Перестаньте ругать добрых ректоров (например Поплавского) – они ведь делают людям приятное – они дают бумажку. Кто помнит Райкина: "Без бумажки - ты бкашка, а с бумажкой ..." Перестаньте ругать кандидатов и докторов наук. Ничего плохого, если в Украине будет 500 тысяч докторов и кандидатов наук. Оплачиваемых мест столько нет и не будет. А школьники в селе «Козацька слобада» будут горды, что историю у них читает доктор наук. А в селе «Зелена діброва» только дипломник педуниверситета. Здорово! Да?
  Ірина Єгорченко 19 марта, 01:10
  Оце новий спосіб пропаганди профанації і плагіату в науці - дякую! Ви не плагіатор. Але проблема з масовим опоплавлюванням населення в тому що ці вторинні продукти намагаються захопити в країні всі посади та кафедри, і осередки освіти в цьому загальному цирку одиничні, і ці педагоги ще й гноблять людей з нормальними чесними ступенями.
  Відповісти Цитувати
 • akbarallah 18 марта, 20:24 ГОСПОДА! Все это мышиная возня (автор статьи здесь ни при чем). Гриневич - это плод власти, которую хорошо знаете. Борьба с плагиатом - отвлекающий маневр - это действительно борьба за потоки зелени. Примите УКАЗ (ПОСТАНОВЛЕНИЕ) - публикации в европейских или американских журналах. И борьба с плагиатом закончится - ее убьют зарубежные ученые. Но это плохо - ведь не будет борьбы за министерские кресла. А это очень, очень и очень плохо - ведь нечего писать будет . Поэтому, да здравствует борьба с плагиатом и не конкурентной наукой Украины в МОН во веки веков.
  prepod 18 марта, 20:47
  Не зовсім так. Міністр - це політична посада. Тому боротьба за міністерське крісло неминуча. Проблема в іншому, чому люди, які заходять на цю посаду вважають себе найліпшими спецами з питань освіти і науки? Очевидно, що Гриневич не є ученим, не є супер спецом з питань, наприклад, вищої освіти. Здається, що і в питаннях середньої освіти там дуже багато комах. Так, вона мабуть на попередніх посадах була непоганим виконавцем, але зараз на посаді міністра вже зовсім інше завдання - організовувати. Організувати роботу міністерства, організувати процес реформування, а не свої прожекти штовхати, типу реформа школи дасть результат у 2025 році, коли її вже на посаді не буде і питати за результат з неї буде не можливо. А от за особистий плагіат вона має відповідати, бо заплямована особа на політичній посаді вищого державного рівня - це не допустимо, особливо після Революції Гідності.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Oleg Smirnov 18 марта, 19:24 (продовження про законопроект) 7) Чому немає обмежень, що членом НАЗЯВО не може бути особа, яку викрили у плагіаті в наукових статтях чи дисертації, чи вона була керівником чи офіційним опонентом фальшивої дисертації? 8) Голову НАЗЯВО пропонує "керівник центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки" - це так туманно Гриневич назвала себе, дорогесеньку?? 9) Якщо НАЯЗВО формує мінімум 4 комітети, а членів лише 17, то чи не замало членів НАЗЯВО? Чи знову одна особа буде входити до складу 2-3 комітетів одночасно?? 10) Рішення НАЗЯВО може бути оскаржене в суді - тобто суд може повернути кандидатський чи докторський ступінь своїм рішенням, навіть якщо ступеня позбавили за плагіат?? А головне - де обгрунтування необхідності повної зміни складу НАЗЯВО??? Претензії громадськості були лише стосовно кількох осіб!!!
  prepod 18 марта, 20:55
  Пане Олег! На всі Ваші правильні запитання є одна відповідь, скоріше припущення. Дійство, яке розігрує МОН нагадує за формою типовий "совок" оруеллівського типу. Це не європейські реформи, це не шлях до Європи, це шлях в прірву темряви, який відбувається під начебто правильними гаслами і начебто з благими намірами.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Oleg Smirnov 18 марта, 19:22 Маразми законопроекту щодо НАЗЯВО: 1) Гендерний баланс - тобто замість розумної жінки для збереження балансу до НАЗЯВО оберуть дурненького чоловіка (чи навпаки)? 2) Студент - представник студентського самоврядування - на чорта він потрібний у НАЗЯВО? Що він розуміє? Навіщо ця реанімація комсомольців-активістів? Хай краще вчиться! 3) Аспірант чи курсант - на чорта він потрібний? Хай краще робить дисертацію! 4) Представник фейкової академії фейкових педнаук - навіщо? 5) Навіщо члену НАЗЯВО вільно володіти однією з мов Евросоюзу (напр., угорською)? 6) член НАЯЗВО - "іноземець, який постійно проживає в Україні": постійно - це скільки? І навіщо іноземець? І чи має він вільно володіти українською - чому немає такої умови?? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • cv0rxs 18 марта, 14:50 Люди! Подумайте: яка битва йде за пост голови. За що ? За порядок? За справу? За 7 тис. Зарплати?? Ні і ще раз ні. Слабесенький п. Харапатий, маючи досвід завгуртожитком і коменданта студмістечка Кду рветься на посаду. Навіщо? ? Хто його просуває!?? Хто підтримує?? Аналіз показує- Сулима та Бондаренко . Вірні Помічники Табачника. Раптово і п. Співаковський із парламенту. Чому ?? Щоб насолити і компрометувати міністра. Сам рветься в його крісло... А ще- хоче мати свого кадра, щоб косити "зелень". Харапатий заніс в додаток у парламентський комітет копійку... Її дав Бондаренко( в народі Бочка). А призвів до цього клінчу Квіт із Совсун - невдахи - рехвоматори - грантоіди безсовісні! Йде боротьба клану колишніх за бабло!!! Боязкий кириленко не може реалізувати закон . Ось і маємо освітній Корк!! Страждає вся країна . Стаття Суржик - стаття подружки квіта, грантоідки такої ж. Де совість , де честь !??
  Nedolya 18 марта, 16:29
  А може все ж давайте виконувати Закон про вищу освіту, де функції НАЗЯВО частково прописані? Це Агентство є Незалежним. Таким воно має бути і надалі. На його вибори не може впливати ні міністр освіти ні будь-хто інший, тим паче, що у міністерств скоріш за все відберуть функції юридичних осіб, залишивши їх лише Кабінету міністрів. Інтерес до цього агентства зрозумілий - багатьох псевдо-науковців та імітаторів можуть позбавити регалій, багато спеціальностей можуть позбавити ліцензій, а деякі університети закрити. Тому й така жорстка штовханина. Але НАЗЯВО повинно працювати. Хтось згадав про Кириленка, але його дружина - перший кандидат на позбавлення ступеня - весь світ вже сміється з її лептонної хвороби. А найбільший гріх у нас не плагіат, хоча це також погано, а відсутність ознак науки у більшості дисертаційних "досліджень" за останні десять-п'ятнадцять років.
  prepod 18 марта, 17:32
  Скільки завгодно можна посилатися на Табачника, Бондаренка та інших. Але вони не при владі. За те, що відбувається зараз, відповідає нинішній міністр. Це завдяки їй чомусь основним претендентом від влади став пан Гурак, людина, яку впіймали на плагіаті. Як така людина може очолювати НАЗЯВО? І чому він ще очолює Інспекцію? Це немислимо, щоб за доброчесніть боролася заплямована людина. Але питання до міністра, чому таке можливо? Де совість? Де мораль? Чи головне дохід, впливи, політичні розкладки?
  cv0rxs 18 марта, 19:32
  Дорогі українці!! Щоб дурити людей , знищувати освіту, науку, мову, медицину, забрати землю придумали фальшиві цінності. Грантоіди,Фонд Сороса придумав ефемерну боротьбу із "неефективними Академіями", т.з. плагіатом, неякісними школами, недосконалою медициною ,шароварщиною.... В цей час олігархи граблять нас, а ви українці шукайте в дисертаціях плагіат, лінчуйте міністра, науку принижуйте. Соросу треба земля . Гризіть одне одного!!! Слава грантогризам совсунам і суржикам!!!
  Oleg Smirnov 18 марта, 19:46
  Та ні! __ Слава плагіаторці-міністру Гриневич, не здатній написати наукову статтю зі своїми власними думками! __ Слава дружині віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка Катерині - за лептонного бога, якого вона знайшла в чужій науковій праці і перетягнула на свою сторону! __ Слава Катерині Кириленко, яка передирає роботи російських вчених, перекладає їх українською і видає за власні роботи, в той час як її чоловік (тут йому - Славі - особлива слава!) вимагає від усіх громадян України забути російську! Мабуть, це він так вимагає, щоб ніхто взагалі не знав російської і в "наукових" роботах її дружини не зміг знайти плагіат з російськими вухами! __ Слава українській науці та її світочам - Катерині Кириленко, Лілії Гриневич, Станіславу Ніколаєнку, Руслану Гураку, Олександру Волосовцю, Валерію Запорожану, в роботах яких знайшли "так званий" (за висловом "cv0rxs") плагіат! __ Слава українському плагіату - не такому, як у всьому світу, а особливому!! __ Слава національному плагіату!!!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Shestakova 18 марта, 12:01 Я поддерживаю аргументированное мнение п. Лидии Суржик относительно происходящего С и В НАЗЯВО, роли МОН в этом процессе и каком-то очень странном законопроекте по НАЗЯВО, предложенном именно сейчас МОН. Ситуация дикая, грозящая окончательным коллапсом всей системы высшего образования и науки. Но надо акцентировать внимание и на том, что единственное правильное предложение в этом странном законопроекте - полное обнуление состава НАЗЯВО. Я бы еще добавила, что те, кто сейчас является членами НАЗЯВО, не имеют права быть избранными в новый его состав. Очень неприятно наблюдать, как на протяжении почти года все эти члены со степенями, званиями, административным опытом работы так и не смогли сделать даже минимального: запустить процесс самоочищения от членов НАЗЯВО с разрушенной плагиатными историями репутацией. И это не говоря уже о том, что все эти члены не смогли представить на рассмотрение общественности ни одного законопроекта, не выступили в защиту отмененных норм о плагиате. Они - 0
  prepod 18 марта, 17:16
  НАЗЯВО не працює, бо міністр Гриневич заблокувала його роботу - вона сама про це говорила в своїх інтерв'ю. Вона порушує і не виконує нині діючий Закон про Вищу освіту. Питання, як може існувати держава, якщо міністр не виконує Закон? Це руйнація Держави ЦУкраїна з середини. Це те, про що мріє Путін і на що він сподівається, бо такі дії розхитують державний устрій, а значить на користь нашим ворогам. Щоб не виконувати Закон, міністр вносить пропозицію його змінити. Таке відношення до права, до законності демонструє антидержавницьку позицію, нажаль, поки що міністра.
  Shestakova 19 марта, 11:29
  О роли МОН в (не)работе НАЗЯВО четко показано в статье Суржик. Но я речь веду о другом аспекте этой проблемы: (не)работе НАЗЯВО даже в течение этого учебного года. Кто членам НАЗЯВО, имеющим опыт научной и административной работ, мешал собраться, обсудить и представить общественности проекты законов, положений и т.п. о плагиате, спецсовете, аккредитации и т.д. и т.п.? Кто этим членам, даже без утвержденного Головы, мешал самоорганизоваться и представить для ознакомления, обсуждения свои концепции жизненно важных для науки и образования актов, норм, положений, законов, которые всё равно надо разработать? Кто этим членам, даже без Головы, мешал самоорганизоваться и отстоять в законодательном поле нормы о борьбе с плагиатом и об апелляции? Или снова ждали отмашки и кто, когда, с кем и как "порешает", "перетрёт", чтобы потом крайним не быть? Так мы за 25 лет "до порешались", "до перетирались" до реальной угрозы 3 мировой войны. Так даже она не заставила нас работать.
  prepod 18 марта, 17:22
  МОН під керівництвом Гриневич намагається відродити корупційні схеми, які діяли і ще діють під час захисту дисертацій, та на яких наживаються чиновники. Крім того у НАЗЯВО є багато інших контролюючих функцій, на яких знову ж таки нечисть може непогано заробити. Ось за це йде "битва"! Отже всім треба чіикр усвідомити, що це боротьба за ліві фінансові потоки. Звісно такі ініціативи МОН під керівництвом Гриневич ніяк не асоціюються з реформами. Це стиль і методи Табачника.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96