СИЛІКОНОВА ДОЛИНА В ПІВНІЧНІЙ КОРЕЇ

Євген Сташевський 11 серпня 2000, 00:00

Читайте також

Падіння чергової «залізної завіси», яка цього разу відділяла населення Північної Кореї від усього іншого світу, сприяло запуску амбіційних економічних проектів. Зокрема, було запропоновано створити нову технологічну зону в ра-йоні гори Кумганг, лише за кілька кілометрів від демілітаризованої зони між територіями Південної та Північної Кореї. Для участі в реалізації цього проекту запрошують найбільший промисловий конгломерат Південної Кореї концерн Hyundai Group. Експерти запевняють, що саме розвиток високих технологій допоможе країні вибратися з економічного застою й нагодувати 22 мільйони північних корейців, які страждають від найкатастрофічнішого за всю історію країни голодомору.

На думку закордонних фахівців, учені Північної Кореї мають дуже високий науково-технічний потенціал завдяки багаторічній роботі на військово-промисловий комплекс країни. Проте з комерційним використанням наукових відкриттів справу в країні налагоджено зовсім погано. Саме цю проблему й покликані допомогти розв’язати фахівці з Південної Кореї. У першу чергу вони вирішили сконцентрувати свої зусилля на розвитку телекомунікаційних технологій. Крім того, продовжуватиметься робота з організації міжнародного туризму в цьому екзотичному і донедавна ще малодоступному куточку земної кулі.

Звісно, реалізація цих планів потребує значних капіталовкладень, але представників Hyundai ця проблема не лякає. Вони упевнені, що знайдеться чимало бажаючих взяти участь у міжнародному консорціумі, здатному інвестувати в розвиток північнокорейської Силі-конової долини чималі суми.

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами закордонної преси
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56