АУРА СУСПІЛЬСТВА МАЄ БУТИ ПОЗИТИВНОЮ УКРАЇНСЬКОМУ ІНСТИТУТУ ЕКОЛОГІЇ ЛЮДИНИ ВИПОВНИЛОСЯ 10 РОКІВ

Поділитися
Від фізики до екології — Те, що ми іще живемо, можна назвати парадоксом — настільки жахливим є сьо...

— Розроблювані методики взаємодії ЕПЛ із зовнішніми чинниками закладають основи біоенергоінформаційної медицини як медицини майбутнього, — вважає завідувач наукового відділу біологічної медицини Степан Кляп. — Виходимо з того, що кожна людина являє собою унікальну, не схожу на інших особистість, своєрідність якої складається з рідкісного поєднання тіла, душі й духу.

Протягом більш ніж столітнього періоду традиційна медицина заперечувала та висміювала способи терапії, які не заслуговували її довіри. На специфічні методи, які виходили за рамки ортодоксальної медицини, вішали ярлики «парамедицина» або «містицизм». Але завдяки успіхам, досягнутим за допомогою таких методів лікування, останні не просто вижили та існують сьогодні, але набувають усе більшої ваги.

З виступу професора М.Курика перед учителями:

— Кількарічний досвід показав нам, що тільки система освіти може забезпечити ефективне виконання програми оздоровлення дітей. Про те, що проблема є надактуальною, свідчить той факт, що тільки 6% київських дітей дошкільного віку можна вважати здоровими.

Вже в 1986 році ми знали, що чорнобильська катастрофа спричинить захворювання щитовидної залози дітей. Але влада нічого не робила, і ті діти, які у перші десять днів не були вивезені з Києва, одержали дуже велику дозу радіоактивного йоду-131, і все життя матимуть проблему зі щитовидною залозою.

Моніторинг у підконтрольних садочках показав нове загострення цього захворювання. А ще покійний Гейл попереджав, що «хвилю наслідків Чорнобиля відчуєте через 10 років, а потім циклічно раз за разом». Безтурботно вважали, що завдяки короткому періоду напіврозпаду ізотопу йоду-131 загроза вже минула, та виявилося, що в спектрі викидів реактора присутній ізотоп чисто чорнобильського походження — йод-129 із періодом напіврозпаду в один мільярд років. На фоні таких тривожних проблем екологічна освіта в державі реально відсутня.

Що є найбільш актуальним для Києва сьогодні?

Вода. Бюветна краща, аніж водогінна, бо в ній присутні інформаційна складова, яка дає зв’язок із живою природою. Крім того завжди слід пам’ятати, що якість питної води в квартирі забезпечує сам господар.

Що ми їмо? Інститут має методики екологічного контролю будь-якого продукту. В той же час у свідомості більшості населення нічого не змінилося. Приносимо з лісу гриби, з’їдаємо їх і, ймовірно, одержуємо річну норму радіаційного забруднення. Радіоактивні ізотопи, занесені грибами, опромінюють організм зсередини, найбільше бомбардуючи статеву систему. Адже кожний розпад ізотопу — це внутрішній мікровибух. Тільки 40% сьогоднішніх хлопчиків шкільного віку та близько 50% дівчаток зможуть стати батьками. Ми розробили Програму оздоровлення дітей, але нею ніхто не цікавиться — всі хочуть тільки робити гроші. А на дітях заробляти гріх!

Суспільство наше пересичене заздрістю, злістю, недоброзичливістю. Його аура загрозливо-негативна. А має стати позитивною. Складові, які створять позитивну ауру — це прояви доброзичливості, в першу чергу, до себе, до природи, до людей.

Здоров’я дітей — запорука виживання нації

Статистика свідчить, що українська нація на початку третього тисячоліття катастрофічно вимирає. Саме ця трагічна обставина спонукала вчених Українського інституту екології людини до розробки детальних програм оздоровлення дітей.

Так виникли програми «Екологія дитинства» та «Екологічний дитячий заклад», які передбачають переведення усіх дошкільних та середньо-освітніх установ Києва на екологічний режим роботи. Головні заходи програми:

• система екологічного обстеження стану здоров’я дітей;

• щоденна ендоекологічна профілактика та оздоровлення дітей у місцях їхнього організованого перебування в дошкільних закладах та закладах середньої освіти;

• виховання у дитини органічної потреби жити в гармонії з Природою, роз’яснення дітям основ екологічних знань;

• проведення еколого-просвітницької роботи з батьками.

Впродовж чотирьох років за наказом ГУО КМДА від 2 квітня 1997 року у дев’ятнадцяти дитячих садках різних районів Києва проводилась апробація програми «Екологічний дошкільний заклад». Нині вона є складовою міської програми «Столична освіта-2005».

Зібрані дані підтвердили правильність принципів, закладених у програмі. Якби ще забезпечувався кошторис програм, а він складає всього 120 гривень на рік для кожної дитини, то результати були б помітнішими. На думку вчених Інституту екології людини, виконання цих програм дає результати набагато вагоміші, аніж санаторне лікування протягом одного місяця на рік, що доступне далеко не всім дітям.

Дитячий садок №770 на Троєщині працює за програмою «Екологічний дошкільний заклад».Тут працює еколог інституту, біолог за освітою Ольга Глоба — на посаді медсестри, адже інших медпосад не передбачено штатом.

...Няня привела з групи чотирирічну Оленку, яка жалілася на біль у шлунку. За допомогою нескладної апаратури, методом біодіагностики за кілька хвилин Ольга Андріївна поставила діагноз, призначила дівчинці лікування.

Незважаючи на ентузіазм і кваліфікацію, настрій у Ольги Андріївни далекий від оптимізму. Адже коштів на оздоровлення дітей зовсім не виділяється. Водночас для придбання вітамінів, пектинів, бальзаму треба витратити по 5 гривень в місяць на кожну дитину. Ось і ведеться оздоровча робота за кошти батьків.

— Наприкінці зими настає період авітамінозу, — сказала Ольга Глоба, — дітям потрібні вітаміни, фіточаї. Переконую батьків, щоб купували. Ось одна мама принесла безалкогольний бальзам «Ілля Муромець», то маємо можливість сьогодні-завтра оздоровлювати дітей. Шкода, що подібні акції епізодичні. Якщо з дитячого організму своєчасно не вивести шлаки, вони спричинять патологію у дорослої людини. А необтяжені екологічними знаннями батьки дотримуються принципу «Дитині не болить, то й лікувати нічого», забуваючи, що профілактика обходиться набагато дешевше, аніж лікування. Є ще одна і дуже серйозна проблема: відсутність у більшості батьків духовності і, як наслідок, теплоти взаємин з рідною дитиною. Нині це спричиняє в дітей нервові розлади, програмуючи душевну черствість на майбутнє.

Цілюща вода

«Залізний Вовк» почав розпитувати всіх: «Хто із вас знає, де тут є цілюща та живлюща вода?» Про цілющу воду часто згадується в українському фольклорі, адже до зцілення водою люди вдавалися з давніх-давен. Пігулки з’явилися набагато пізніше.

Сучасний погляд на проблему пропонує керівник відділу екології питної води Іван Сорокопуд. Вода є основою живого, і близько 80% захворювань пов’язані з її якістю. До вивчення проблем води звертаються все більше науковців. Відомі розробки наших співвітчизників Івана Варнавського, Геннадія Бердишева та інших вчених.

Останнім часом увагу до себе привернула тала вода. За своїми властивостями вона близька до рідини, в якій знаходиться кожна клітина людського організму. У новонародженого 80—85% води якісної за своєю структурою, в людини середнього віку цей показник знижується до 70%, а в похилому віці він складає 65—68%. Здатність води запам’ятовувати інформацію (на відро води досить однієї молекули ефірної олії, щоб інформація про неї була в усьому об’ємі відра) призводить до інформаційного забруднення організму та виникнення хвороб. Найціннішою властивістю талої води є її інформаційна нейтральність або структурованість.

Як приготувати талу воду в домашніх умовах? Воду, якою звичайно користуємося (водогінну, бюветну) треба прокип’ятити 1—2 хвилини у термостійкому скляному, або емальованому посуді. Потім швидко охолодити, поставивши в посудину з холодною водою. Охолоджену кип’ячену воду розливаємо в емальований або керамічний посуд і ставимо в морозильну камеру.

Заморожування води йде від периферії до центру, у цьому ж напрямку буде змінюватися і прозорість льоду. Непрозора частина льоду знаходиться в центральній частині і чим більша вона за діаметром, тим більше у воді мінеральних домішок. В результаті заморожування відбувається сепарація чистої фракції води. Танення льоду так само йтиме з периферії до центру, отже спочатку розтане прозорий лід, утворивши чисту структуровану воду. Воду з непрозорого льоду треба вилити — це відходи. Розтопити лід можна як при кімнатній температурі, так і поставивши посудину в теплу воду, але не на вогонь, бо структура води при цьому руйнується. Врешті, одержуємо фактично чисту воду як за мінеральним, так і інформаційним складом. Вона приємна на смак, придатна як для безпосереднього вживання, так і для приготування фруктово-овочевих сумішей, різноманітних напоїв. Для чаю воду слід підігрівати на помірному вогні і лише до 95°С (перші бульбашки перед закипанням). Тала вода зберігає свою структурованість при кімнатній температурі всього 6—12 годин. Збільшити цей час можна, поклавши в посудину з талою водою шматок льоду.

Систематичне (через день, через тиждень) і довготривале вживання талої води може підвищити процентний вміст структурноякісної рідини в організмі, що рівнозначно його омолодженню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі