Новини медиціни

Поділитися
За висновками європейських учених, зниження в гіпертоніків кров’яного тиску до норми може попередити розвиток деменції (старечого слабоумства)...

За висновками європейських учених, зниження в гіпертоніків кров’яного тиску до норми може попередити розвиток деменції (старечого слабоумства). Учасники одного важливого дослідження, гіпертоніки віком від 60 років і більше, одержували ліки для зниження тиску або (контрольна група) плацебо. У тих, хто приймав плацебо, вдвічі частіше, ніж у тих, котрі приймали ліки, відзначалася схильність до розвитку атеросклерозу судин головного мозку, що є однією з головних причин деменції. Вчені дійшли висновку, що в 19 випадках із 1000 старече слабоумство можна попередити, якщо регулярно приймати ліки для зниження тиску.

* * *

Вживання занадто великої кількості вітаміну А, повідомив нещодавно часопис Annals of Internal Medicine, здатне збільшити ризик захворювання на остеопороз. Проаналізувавши результати двох незалежних досліджень, учені дійшли висновку: щоденний прийом понад 1,5 мг вітаміну А знижує щільність кісток приблизно на шість відсотків і вдвічі збільшує ризик переломів. Щоденна рекомендована доза вітаміну не повинна перевищувати 1,5 мг.

* * *

Усупереч поширеній думці, хвороба Паркінсона не має спадкового характеру в тих, хто занедужав нею у віці старшому 50 років. Такого ж висновку дійшли вчені, котрі досліджували велику групу близнюків, з яких один або обидва були уражені хворобою Паркінсона. Фахівці не знайшли істотної різниці між збігом захворювань в ідентичних та неідентичних близнюків. Якби спадковість грала тут істотну роль, ідентичні близнюки завжди хворіли б обидва (ідентичні, або однояйцеві, близнюки одержують абсолютно однаковий генетичний матеріал, а генокод неідентичних, або двояйцевих близнюків, збігається тільки наполовину). Проте спадковий чинник має значення, якщо хвороба виявляється до 50 років.

* * *

Оливкова, соняшникова олія і риб’ячий жир придушують зростання бактерій H.pylori, які викликають виразку шлунка, вважають дослідники Американського коледжу гастроентерології. Згідно з їхніми спостереженнями, ні кокосова, ні пальмова олія не мають такого впливу на названі бактерії.

* * *

Стан сонливості так само небезпечний для водіїв, як алкоголь, а може, і ще небезпечніший, повідомляє газета «Нью-Йорк таймс». Учені Стенфордського університету вивчили на імітаторі руху автомобіля по швидкісному шосе реакцію 113 добровольців, схильних до апное — коротких і частих зупинок дихання під час нічного сну, що призводить до недостатнього відпочинку (люди, котрі страждають апное, скаржаться на підвищену сон- ливість удень). Контрольній групі з ще 80 волонтерів, які мають здоровий, нормальний сон і реакцію яких на тренажері попередньо вивчили, запропонували випити кілька келихів міцного спиртного напою, а потім знову посадили за тренажер. Порівняльний аналіз швидкості реакції водіїв, котрі недоспали чи перебували у стані сп’яніння, показав, що перші реагують на перешкоди значно повільніше від других, тобто в них навіть більше шансів стати винуватцями або жертвами ДТП, ніж у захмелілих лихачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі