У здоровому тілі...

28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Кожному з нас доводилося зустрічати людей, воістину одержимих спортом. Чимало серед них і жінок, котрі відчувають незбориму потребу якнайбільше займатися фізичними вправами. Але ось запитання — чи завжди це корисно для здоров’я? Відповісти на нього спробували психологи Бірмінгемського університету, що у Великобританії.

Ученим здалося, що прагнення постійно тренуватися можна віднести до числа невротичних зловживань, чи щось подібне до алкоголізму й переїдання. Заради підтвердження або спростування цього припущення вони дослідили стан фізичного та психічного здоров’я кількох десятків спортсменок. Частина цих людей займалася спортом професійно, а інші були членами спортивних клубів або секцій.

Вчені дійшли висновку: психічні розлади можуть перетворити спорт на нездорове захоплення. За нормального «апетиту» щодо спорту фізичних навантажень не може бути занадто багато. Іноді надмірне захоплення викликає у спортсменок хронічну перевтому. Проте помітного негативного впливу надмір фізичних вправ на загальний стан їхнього здоров’я не чинить.

За матеріалами американської преси
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89