ГРОШі ЗАСУДЖЕНИХ УКРАЇНі ОБіЦЯЮТЬ ПОВЕРНУТИ МАЙЖЕ В ПОВНОМУ ОБСЯЗі

Читайте також

Про це повідомили на вчорашній прес-конференції перші особи Генеральної прокуратури України. За словами генерального прокурора України Михайла Потебенька, справа Лазаренка, як і раніше, розслідується вельми успішно: «У нас дуже хороша координація з правоохоронними органами Швейцарії, США й інших держав, де є рахунки П. Лазаренка й відмивалися гроші. Стосовно грошей, які було визнано відмитими, швейцарська сторона дала зобов’язання, що гроші Україні поверне, а відповідна процедура пройде в максимально стислі строки. Так само, як і гроші, що проходять у справі банку «Даміана».

Микола Обіход: «Як відомо, 26 червня в Женеві відбулося засідання швейцарського суду у кримінальній справі за обвинуваченням у відмиванні «брудних» грошей колишнім прем’єр-міністром П. Лазаренком. Суд визнав його винним у скоєнні кримінального злочину, засудив до 18 місяців ув’язнення і виніс ухвалу про конфіскацію коштів у розмірі понад 10 мільйонів швейцарських франків, що дорівнює приблизно 6—7 мільйонам доларів США. Кошти буде повернено в Україну найближчим часом. І повернуть не якусь незначну кількість коштів, а всю суму разом, за винятком видатків швейцарської сторони на розслідування цієї справи та судову процедуру, що становить від 100 до 200 тисяч швейцарських франків.

Це, мабуть, перший прецедент у нашій практиці, в історії нашого правового співробітництва, коли суд іншої держави засудив людину, котра скоїла злочин і втекла за кордон, і прийнято рішення про можливість передачі коштів іншій державі.

Тим часом у Швейцарії відбулося судове слухання й іншої гучної справи, яку ви пам’ятаєте ще з 1994 року. Це справа трьох керівників київського «Даміана» банку. Ці люди свого часу також, укравши гроші й переказавши їх на рахунки швейцарських банків, після порушення кримінальної справи втекли до Швейцарії. 30 червня винесено обвинувальний вирок у цій справі. Усіх трьох керівників банку, що фігурували у справі, засуджено до 18 місяців позбавлення волі. Їх визнали винними у скоєнні кримінальних злочинів: нечесному веденні справ, зловживанні довірою, фальсифікації документів, підробці. Наслідком цих дій стало розкрадання 1994 року більш як 19 мільйонів доларів США, які належать українському державному концерну «Украгротехсервіс». І рішення суду — серйозний крок на шляху повернення цих грошей в Україну.

Хочу зазначити, що такі рішення приймають швейцарські незалежні суди на тлі багаторічної тріскотні про політичні переслідування, замовні справи тощо».

Стосовно банкірів, то вони 16 місяців перебували під вартою, цей термін суд їм зарахував, а три місяці, що залишилися, їм «подарували».

12 липня в Сан-Франциско мають визначити статус П.Лазаренка, а 24 липня вирішуватимуть питання про його екстрадицію Швейцарії.

І ще одна новина: за словами М. Обіхода, досягнуто домовленості про те, що в Генеральну прокуратуру України для стажування й навчання направлятимуться представники правоохоронних органів Швейцарії.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60