МГЗ. Слідство досі триває

28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Рішення про направлення кримінальної справи проти екс-генерального директора Миколаївського глиноземного заводу Віталія Мєшина й фінансового директора МГЗ Катерини Богачук на додаткове розслідування виніс обласний суд. Таким чином, суд, що розглядає цю справу з 4 липня, задовольнив клопотання державного обвинувача, котрий визнав, що поданих слідством матеріалів недостатньо для винесення вироку.

Як повідомило агентство УНІАН, В.Мєшину й К.Богачук пред’явлено обвинувачення за статтею 80 прим. Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за відкриття банківських рахунків за кордоном без дозволу Нацбанку України. Приводом для порушення справи послужило взяття підсудними та ще п’ятьма менеджерами МГЗ 1997 року кредиту в швейцарському банку «CBG» на 3,5 млн. дол. (по 500 тис. дол. на кожного) для придбання акцій ВАТ «МГЗ», для чого було відкрито позичкові рахунки.

Під час слідства, проведеного СБУ, справи проти п’яти керівників було припинено через відсутність складу злочину. В.Мєшин і К.Богачук постали перед судом. Проте в процесі судового розгляду з’ясувалося, що показань керівників Першого українського міжнародного банку, який здійснював технічне і юридичне супроводження одержання кредиту, і представників НБУ, а також зібраних документів замало для винесення обвинувального вироку, і обвинувачення виступило з клопотанням про повернення справи на додаткове розслідування.

Адвокат підсудних Галина Горшкова, котра наполягала на виправдному вироку, назвала вимогу обвинувачення про дорозслідування «наміром врятувати справу, що розсипається»», і зробила припущення, що скоро рішення суду оскаржить Генпрокуратура України для завершення слухання.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56