Про несвободу мирних зібрань

Поділитися
В Україні відбуваються масові й системні порушення свободи мирних зібрань.

В Україні відбуваються масові й системні порушення свободи мирних зібрань. 2011 року адміністративні суди ухвалили понад 200 постанов у справах щодо заборони мирних зібрань, з яких у 90% мирні зібрання було заборонено. Тенденція цього року показує зростання масиву таких справ і відсотка заборон - незважаючи на те, що Конституція України гарантує кожному право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи та демонстрації. Про це йдеться у відкритому зверненні громадських організацій, серед яких Харківська правозахисна група, Українська Гельсінкська спілка з прав людини та інші.

Кількість притягнутих до адміністративної відповідальності громадян за порушення порядку організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій у поточному році вимірюється сотнями, якщо не тисячами. З боку представників органів внутрішніх справ почастішали втручання з метою перешкодити взяти участь у мирних зібраннях, безпідставні припинення мирних зібрань та затримання їх учасників, надмірне застосування сили і спеціальних засобів проти учасників мирних акцій.

Однією з причин цих порушень є відсутність належного законодавчого регулювання. Саме на рівні закону мають бути врегульовані питання: чіткого та вичерпного переліку підстав для судового обмеження свободи мирних зібрань, припинення застосування затримань та адміністративного арешту до організаторів та учасників мирних зібрань, встановлення заборони органам місцевого самоврядування встановлювати власні порядки проведення мирних зібрань та визначати місця їх проведення, гарантованого права на проведення спонтанних, одночасних мирних зібрань, контрзібрань тощо.

Автори звернення вважають, що проекти закону України «Про свободу мирних зібрань» №2450 і закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо свободи мирних зібрань» №10569 спрямовані на вирішення цих завдань.

Положення вказаних законопроектів загалом відповідають Керівним принципам ОБСЄ щодо свободи мирних зібрань, рішенням Європейського суду з прав людини та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Підписанти стурбовані політизацією процесу реформування законодавства у сфері свободи мирних зібрань і закликають всі політичні сили підходити до вирішення цього питання лише з позиції захисту основоположних свобод і демократичного розвитку України.

Автори вважають, що необхідно забезпечити захист реалізації свободи мирних зібрань, чому має сприяти ухвалення нового закону «Про свободу мирних зібрань».

Автори звернення закликають народних депутатів невідкладно та одночасно ухвалити проекти закону України «Про свободу мирних зібрань» № 2450 і закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо свободи мирних зібрань» №10569, передбачити якнайшвидше набрання ними чинності, а також сприяти проведенню інформаційної кампанії з роз’яснення їхніх положень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі