СЛіДСТВО ВЕДЕ ПОДАТКОВА

14 липня 2000, 00:00

Читайте також

11 липня роботу КАБ «Слов’янський» з реалізації активів, здійснювану під контролем Національного банку України і яка мала на меті погашення зобов’язань банку перед кредиторами, припинено співробітниками податкової міліції ДПА України. Банку пред’явлено постанову про накладення арешту на цінні папери, що йому належать. Вказана постанова з’явилася в зв’язку із заявою Міністерства фінансів АРК про нібито заподіяний банком бюджетові Криму збиток у розмірі 120 млн. грн.

Міністр фінансів Криму пані Денисова неодноразово піднімала це питання в пресі. Але, за словами представників банку, ще в травні «Слов’янський» виконав усі законодавчо встановлені процедури з передачі облігацій республіканської позики на загальну суму 120 млн. грн. Мінфіну Криму. Для переоформлення права власності на облігації на користь Мінфіну Криму банком передано відповідне розпорядження до уповноваженого депозитарію ВАТ «МФС».

Підставою для арешту цінних паперів КАБ «Слов’янський» послужила та ж таки кримінальна справа, порушена проти посадових осіб банку. Як стверджують співробітники банку, постанову про накладення арешту винесено слідчим податкової міліції ДПА України, незважаючи на те, що портфель цінних паперів — це майно юридичної особи — КАБ «Слов’янський», що не є суб’єктом кримінальної відповідальності, а кримінальну справу порушено проти фізичних осіб. Банк оскаржить дії слідчої групи.

У ніч із 8 на 9 липня було вчинено злам квартири віце-президента КАБ «Слов’янський» Бориса Фельдмана, котрий перебуває під арештом. Зловмисники проникли до квартири через двері вдосвіта близько 3-4-ї години. Цієї ночі у квартирі нікого не було. Прибувши на місце в другій половині дня, наряд міліції зафіксував проникнення до квартири і провів звичайні слідчі заходи. Огляд місця злочину показав, що викрадено кілька пар поношених джинсів і недорогу каблучку, що є складовою частиною гарнітуру, а сережки і кольє з якого залишилися лежати на місці.

Це вже четверте офіційно зареєстроване проникнення до квартир співробітників банку, двоє з яких арештовані податковою міліцією в справі «Слов’янського». Раніше ми повідомляли про зламування квартири голови правління банку Олени Якименко (яке повторилося двічі). У червні нападу було піддано квартиру керівника київського представництва банку. Матеріальний збиток у всіх випадках украй незначний. Залишається відкритим запитання — що ж шукають зломлювачі?

Державна податкова інспекція Харківського району Києва порушила також кримінальну справу щодо керівників ТОВ «Топ-Сервіс-Схід» за фактом ухиляння від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах. Під час документальної перевірки, проведеної цією податковою інспекцією, виявлено факти перекручування звітності за червень 1999 року. У результаті керівники «Топ-Сервіс-Схід» ухилилися від сплати податку з доданої вартості на суму 500,5 тис. грн. Разом із штрафними санкціями, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», до бюджету донараховано понад 1 млн. грн. Здійснюються слідчо-оперативні заходи щодо встановлення конкретних осіб, причетних до вчинення злочину.

Нагадаємо, в травні прокуратура Києва обнародувала інформацію про арешт керівника «Топ-Сервіс-Схід», російського громадянина Ігоря Шагіна, за підозрою в замовленні восьми замахів на держслужбовців. Серед них — завідуюча відділом податкової адміністрації Жовтневого району Тамара Коліушко, голова райдержадмінстрації того ж району Києва Микола Підмогильний.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89