БЕЗ ПЕРЕМОЖЦІВ НА ДОВИБОРАХ ДО КРИМСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ПЕРЕМОГЛИ КОМУНІСТИЧНІ ПРИНЦИПИ ВЕДЕННЯ ПОЛІТИЧНОЇ БОРОТЬБИ

Поділитися
Оскільки для досягнення політичної мети справжній комуніст мусить використовувати будь- які засо...

Оскільки для досягнення політичної мети справжній комуніст мусить використовувати будь- які засоби, то дивуватися ситуації, що виникла у виборчому окрузі № 39 міста Симферополя, де минулої неділі пройшли довибори депутата Верховної Ради АРК, не слід. За виявлених результатів голосування, кожен, хто знайомий із цим партійним принципом, просто був зобов’язаний приготуватися саме до такого розвитку подій і не чекати чогось іншого.

Спершу спробуйте дати відповідь на запитання: чи віддали б ви перемогу на виборах представнику ворожого політичного табору, якби у виборчій комісії більшість голосів мали б ваші однопартійці? А чи відмовилися б від можливості сформувати виборчу комісію переважно із однопартійців, якби місцева Рада, що має право на таке формування, на дві третини складалась із членів вашої партії? Отож, чи могли у цій ситуації симферопольські комуністи поступитися принципами, коли червоні книжечки у міській Раді Симферополя носить понад половина депутатів, які й сформували таку окружну виборчу комісію, де теж переважають власники заповітного квиточка зі знайомим бородатим профілем на обкладинці? Знаючи таку суттєву деталь, можна зрозуміти, чому довибори до ВР автономії по одному із симферопольських округів вилилися у справжній політичний скандал.

Згідно з попередніми неофіційними даними голосування, оприлюдненими під ранок 14 серпня головою окружкому товаришем Смирновим, відносно переконливу перемогу на виборах отримала безпартійна міністр фінансів Криму Людмила Денисова, набравши 1830 голосів виборців. Її головний конкурент проректор Таврійського університету комуніст Володимир Казарін програв пані Денисовій понад 600 голосів. Інші 11 кандидатів не перейшли рубіж у 350 голосів. Однак, ще у ніч підрахунку бюлетенів стало зрозуміло, що так просто комуністи перемогу не віддадуть. Під ранок, ухваливши протокол з результатами голосування на одній із дільниць, де переміг товариш Казарін, члени окружкому раптом заявили, що стомилися, а Конституція гарантує їм право на відпочинок. Тож перерва для відпочинку членів окружкому тривала до вечора наступного дня — цілком достатній час, щоб не тільки отримати інструкції у рескомі.

А остаточне офіційне рішення окружкому — «результати виборів вважати нечинними». На думку більшості членів комісії, в перебігу голосування і під час підрахунку голосів «мали місце чисельні порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АРК», які суттєво вплинули на результати виборів». Як заявив голова окружкому Віталій Смирнов, «боротьба велася явно нечесно».

Справді, більшість місцевих спостерігачів вважають цю виборчу кампанію досить брудною, коли акцент робився на боротьбу проти суперників за допомогою «чорного PR», втім, вона не дуже відрізнялася від кампаній 1998 і 1999 років. Судячи з усього, на перемогу Л.Денисової вплинули не тільки її посадова здатність вирішувати соціальні проблеми мешканців округу та її «розкрученість» після невдалого «наїзду» прокуратури і такої ж невдалої та грубуватої спроби зняти її з реєстрації кандидатом у депутати. І не тільки підтримка кримськотатарського населення округу та зняття своєї кандидатури на її користь рухівського кандидата Леоніда Пілунського. Чи не найбільш вдалим передвиборчим кроком фахівці вважають організацію безкоштовних «екскурсій» для мешканців округу на вулицю Аксакова, 13. Саме там будує 3-поверхову «хатинку» лідер місцевих комуністів, на авторитет якого активно спирався В.Казарін. З оглядин «стройкі вєка» частина виборців поверталася не просто шокованою — морально вбитою.

Тим часом голова Центральної виборчої комісії Криму Іван Поляков висловив думку, що члени окружкому керувалися переважно емоціями і своїми політичними пристрастями, а не нормами закону. З цим погоджується і секретар ЦВК автономії Вадим Мордашов. Він не впевнений, що у них були вагомі причини для такого рішення і каже про «слабку доказову базу», яку він побачив, вивчаючи скарги та акти про порушення виборчого законодавства. Дивно і те, чому майже 60 таких документів надійшли саме до окружної комісії, а не до дільничних чи центральної, де комуністів значно менше. Як відзначив І.Поляков, рішення окружної комісії — не остаточне, і ЦВК автономії може його переглянути. В середу Л.Денисова оскаржила дії окружкому, ухвалення ж рішення Центрвиборчкому очікувалося на вечір п’ятниці.

Однак тепер не стільки важливо, яке рішення в п’ятницю ухвалила ЦВК Криму. Л.Денисова уже заявила, що у випадку негативного — боротиметься далі і політичними методами, і через суд. Вже зараз її прихильники зібрали понад 2300 підписів виборців 39 округу — більше, аніж за неї проголосували — під зверненням до Президента Л.Кучми з проханням захистити їхнє виборче право, гарантоване Конституцією. Важливішим видається те, що ставленик Л.Грача у будь-якому випадку ганебно програв. Програв, попри потужну організацію і владні можливості. Програв в окрузі, де два роки тому кандидат від КПУ «в’їхав» до місцевого парламенту на білому коні. Програв, бо загальноукраїнські тенденції розчарування солодкоречивими лівими політиками докотилися й до Криму, і як тільки комуністу перейшов дорогу серйозний кандидат, маска демократії і рівноправ’я впала, оголивши одночасно бридку комуністичну доцільність і тупу буржуазну цілеспрямованість.

Слід додати, що Володимир Казарін, член Кримського рескому КПУ і керівник Ради сприяння російській культурі при голові ВР Криму висловив своє задоволення рішенням окружкому, оскільки він «переміг у чотирьох із семи дільниць». Сама Людмила Денисова називає таке рішення політично вмотивованим і своєрідною політичною розправою, а також «відголоском протистояння Леоніда Грача і Сергія Куницина». Вона не приховує, що входить до команди останнього, й у випадку свого обрання депутатом посилить позиції прем’єра у місцевому парламенті. Саме це і стало причиною сплеску емоцій і такого жорсткого протистояння.

Але сторони не помітили, чи не схотіли помітити один момент, що мав би справити на них гнітюче враження. За чисельності майже 17 тисяч виборців, до дільниць 13 серпня дійшла лише 4851 особа. Лідери отримали, відповідно, 1830 і 1188 голосів. Схоже, саме це говорить про рівень довіри кримчан до кримської влади, незалежно від її кольору і «гіллястості».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі