ЛЬВІВ ЧЕКАЄ ПАПУ

Поділитися
Львів готується до приїзду Папи Римського. Зрозуміло, готується і Київ, адже початок офіційного ві...

Львів готується до приїзду Папи Римського. Зрозуміло, готується і Київ, адже початок офіційного візиту, запланованого на кінець червня нинішнього року і зустріч глав двох держав — України й Ватикану — відбудеться в столиці. Там же пройдуть і кілька богослужінь. Потім Іоанн Павло II на літаку прибуде до Західної Україні, її головного міста — Львова.

За всю історію України глава католицької церкви вперше відвідає нашу країну, хоча греко- і римо-католиків (особливо в західному регіоні) чимало. Можна згадати такий факт нашої історії: саме від Риму князь Данило Галицький отримав корону й був визнаний королем. А зовсім недавно два львівських священнослужителі — глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Любомир Гузар і глава конференції єпископів Римо-католицької церкви в Україні, архієпископ Львова Мар’ян Яворський стали кардиналами. Тому у Львові з особливою відповідальністю і трепетом готуються до зустрічі Папи Іоанна Павла II. Створено кілька оргкомітетів з підготовки до візиту: церковнослужителів, обладміністрації, мерії та громадських організацій. А очолює всю цю роботу державний комітет України. Вивчені й розплановані місця громадських зустрічей Папи з віруючими. Наймасовіші проповіді (їх буде дві: одна для римо-католиків, інша — для греко-католиків) відбудуться на Львівському іподромі, який після відповідної реконструкції та благоустрою (величезне поле буде поділено на сектори, кожний із своїм входом, щоб не виникла колотнеча) зможе вмістити 1—1,2 млн. чоловік. Адже лише прочан із різних країн світу має приїхати не менше мільйона чоловік. Передбачатимуться також спеціальні сектори із сидячими місцями для інвалідів і вагітних жінок. У парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, розташованого поблизу центру міста, відбудеться зустріч Папи Римського з духівництвом, чернецтвом, семінаристами і катехітами (викладачами християнської етики). Для цієї мети парк, який цього року відзначає свій 50-річний ювілей буде реконструйований так, щоб на порівняно невеличкій площі змогли зручно розміститися до семи тисяч чоловік.

Заплановано й зустріч із молоддю — на площі, яка прилягає до нещодавно збудованої церкви Пресвятої Богородиці, розташованої в одному з мікрорайонів Львова — Сиховському. Там зможуть розміститися до 250 тисяч чоловік. До мінімуму буде зведено офіційні, протокольні зустрічі, а по можливості (залежно від стану здоров’я Папи) максимальне спілкування з народом. Пересуватися Львовом Святійший Папа буде у відкритому автомобілі — папамобілі, отже, якщо не почути, то побачити Папу Римського всі бажаючі зможуть. Зупиниться Іоанн Павло II зі своїм найближчим оточенням, яке має бути при ньому невідступно, в митрополитових палатах Собору Святого Юра, пам’ятнику світової культури XVII століття. Нині собор теж реконструюють, на що виділені й державні кошти. Ремонтують і митрополитові палати. До приїзду Папи планувалося відселення 42 сімей, які мешкають нині у 27 квартирах, розташованих у капітулах собору. Потрібні кошти — їх зараз і намагається знайти місцева влада.

Нещодавно було закінчено розробку проекту папського престолу, який мав споруджуватися на іподромі. Затверджуватися проект буде у Ватикані й лише після того розпочнеться практична робота з його спорудження. Престол буде трикупольної пологої форми (на зразок Софії Київської), завдовжки 32 метри, завширшки 16 метрів, заввишки 7 метрів. Там розміщуватиметься Папський вівтар, визначене місце для Папи й єпископату в складі 250—300 єпископів. При розробці престолу враховувався характер місцевості, національні особливості України й визначені для такого спорудження канони.

Уже нині прораховуються й аналізуються найменші проблеми, які можуть виникнути в ході візиту. Розроблено схему організації медичної допомоги: крім «аварійної» готовності всіх медичних закладів і карет «швидкої допомоги», добровільну допомогу, особливо в місцях великого скупчення людей, надаватимуть студенти старших курсів Львівського медуніверситету. Інші розноситимуть воду, працюватимуть перекладачами. І взагалі, на час приїзду Папи у львівських вузах дадуть «тайм-аут» на складання іспитів, а студенти, які не є львів’янами й мешкають у гуртожитках, зможуть запросити до себе своїх родичів. Волонтерами стануть понад чотири тисячі юнаків і дівчат греко- чи римо-католиків, які забезпечуватимуть необхідною інформацією прочан та інших приїжджих, проводжатимуть їх до місця мес, зустрічей тощо. Усі готелі Львова, гуртожитки навчальних закладів, школи-інтернати, навіть деякі оздоровчі табори поблизу міста будуть підготовлені до прийому гостей. Церква розраховує й на те, що приїжджі частково зможуть розміститися в будинках своїх єдиновірців-львів’ян. Вирішується питання і з облаштованістю додаткових автостоянок, адже, швидше за все, чимало гостей приїдуть своїм транспортом. І, звичайно, одна із найболючіших проблем міста — дороги та під’їзні шляхи. Левова частка коштів піде саме на ремонт доріг, хоча їх у будь-якому випадку потрібно було ремонтувати. На замітці в оргкомітетів і організація вивезення сміття, облаштування громадських туалетів (до речі, одна з польських фірм спонсорувала 200 біо-туалетів, які встановлюватимуться на іподромі), не кажучи вже про рекламне забезпечення, підготовку поліграфічної продукції тощо, адже завдяки візиту Папи Львів та й вся Україна стануть у ці дні «надбанням» світу. Це прекрасний шанс показати себе «в усій красі». Планується, що висвітлювати візит Папи Іоанна Павла II в Україну буде 2,5 тисячі журналістів, лише в папському супроводі приїде не менше 50 представників ЗМІ.

Ще до приїзду Святійшого Папи місто почне налаштовуватися на урочисту хвилю. У різних куточках Львова виступатимуть дорослі й дитячі художні колективи, звучатиме духовна та класична музика, церковні піснеспіви...

— Вперше я спілкувався з Папою Іоанном Павлом II у 1996 році, коли очолював українську делегацію на святкуванні 400-річчя Берестейської унії, — розповідає мер Львова Василь Куйбіда. — На аудієнції зі свого боку запросив Папу Римського відвідати Львів. Потім на державному рівні були зустрічі із папським оточенням, українськими священнослужителями — усі хотіли, щоб цей візит відбувся. І ось він стає реальністю. Напевно, люди, які живуть в Україні, все-таки заслужили, щоб Папа вшанував їх своєю увагою. Нині ведуться розмови про якісь треті сили, які намагаються зашкодити візиту. Проте все залежить лише від нас самих. Якщо емоції візьмуть гору, наробимо багато дурниць, і тоді ми самі візьмемо гріх на душу. Однак я, приміром, вірю в розум кожного й усіх нас разом, у толерантність і зваженість, які ми демонструємо ось уже десять років.

Що ж до організації візиту, то нам у цьому дуже допомагає Польща. Краків, приміром, шість разів приймав Папу Римського, досвід там у цьому плані накопичений величезний. І поляки з задоволенням ним діляться: постійно консультують з усіх питань, дають поради, застерігають від помилок, подарували відеофільм, знятий під час останнього візиту Папи. Певною мірою сприймають цей візит як свій, тому ми очікуємо в червні велику делегацію католиків із Польщі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі