В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

11 серпня 2000, 00:00

Читайте також

ДЕРЖБЮДЖЕТ-2001: НОВІ БАЗОВІ ІДЕЇ

Наступного тижня Міністерство фінансів України передасть до Кабінету міністрів розроблений ним проект держбюджету на 2001 рік із нульовим дефіцитом. Про це в п’ятницю повідомив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» міністр фінансів Ігор Мітюков.

Як зазначив І.Мітюков, нульовий дефіцит держбюджету-2001 «повинен позитивно вплинути на ситуацію на грошово-кредитному ринку й обов’язково привести до зниження інфляції, відсоткової ставки по кредитах, щоб банківська система могла задовольнити попит і промисловості, і сільського господарства. Це базова ідея», — сказав він. При цьому міністр підкреслив, що «іншою базовою ідеєю» проекту держбюджету є «введення з наступного року нових відносин центрального бюджету з місцевими». «Відповідно до бюджетної резолюції і рішення Ради регіонів, бюджет буде формуватися на формульній основі», — зазначив він.

Як роз’яснив І.Мітюков, мають на увазі розрахунок потреби в бюджетних витратах і розрахунок трансфертів із держбюджету в місцеві бюджети, які здійснюватимуться на формульній основі, з урахуванням відповідних коефіцієнтів платоспроможності регіонів і формули дослідження потреби у фінансуванні по всіх бюджетних сферах.

«Ми також плануємо перейти до відносин із бюджетами нижчого рівня напряму, щоб у такий спосіб виділяти вже не дотації, а субвенції, цільову підтримку, насамперед соціального характеру», — сказав він.

Міністр підкреслив, що такі коефіцієнти планується ввести з наступного року вперше.

ІСТОРІЯ ПОМИЛКИ

Прем’єр-міністр України Віктор Ющенко лідирує за рівнем довіри у населення країни. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром «Соціополіс» в усіх регіонах України 20—30 липня. Було опитано 2200 осіб.

Респонденти відповідали на запитання: «Назвіть кілька сучасних українських політиків, до яких ви особисто ставитесь позитивно, з довірою; і тих, до яких ви ставитесь негативно, не довіряєте їм».

Згідно з опитуванням, В.Ющенку довіряють 18,3% опитаних, не довіряють — 4,8%.

Другим у рейтингу йде лідер Компартії України Петро Симоненко, який користується довірою 8,9% громадян, йому не довіряють 9,5% опитаних.

Президентові України Леоніду Кучмі, згідно з опитуванням, довіряють 7% опитаних, не довіряє — 20,1%.

Лідерові Соцпартії Олександру Морозу висловили довіру 4,4% респондентів, не довіряє 5,8%. Голові Прогресивно-соціалістичної партії Наталі Вітренко довіряє 4%, не довіряє — 8,8%, віце-прем’єру Юлії Тимошенко, — відповідно, 3,8% і 5,3%.

3% опитаних довіряють першому Президентові України Леоніду Кравчуку, 4,3% — йому не довіряють.

Також у рейтингу, що був складений за результатами опитування Центром «Соціополіс», — голова Верховної Ради Іван Плющ (відповідно, 2,7% і 2,6%), секретар Ради національної безпеки та оборони України Євген Марчук, якому довіряють 2,2% опитаних, не довіряють — 1,2%, перший заступник голови парламенту Віктор Медведчук (довіряють 1,8%, не довіряють — 2% респондентів).

Текст, з яким ви щойно ознайомились, є справжнім рейтингом, що його Центр «Соціополіс» передав в інформаційні агентства України. Але з технічних причин — різнокольоровості таблиць, якої не залишилось після передачі оригіналу факсом, — до засобів масової інформації надійшли помилкові дані, згідно з якими, Віктор Ющенко опинився власником найнижчого рейтингу довіри, а Леонід Кучма — найвищого. Цікаво, якби інформаційні агентства відразу передали не викривлену інформацію, то чи була б вона з такою оперативністю озвучена на каналі «УТ-1»?

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89