В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

Поділитися
«МЕРТВі ДУШі»-2 Фракція Компартії України і депутати — члени Прогресивної соцпартії в п’ятницю з...

«МЕРТВі ДУШі»-2

Фракція Компартії України і депутати — члени Прогресивної соцпартії в п’ятницю залишили сесійну залу на знак протесту проти відмови Верховної Ради підтримати доручення регламентному комітету в зв’язку з голосуванням у четвер по проекту Земельного кодексу.

Ліві пропонували доручити регламентному комітету підготувати до наступного вівторка доповідь про те, де знаходився під час голосування за проект кодексу кожен депутат, що був відсутній, але картка якого «взяла участь» у голосуванні.

Десь опівдні в п’ятницю після короткої перерви представники фракції комуністів і члени ПСПУ продовжували блокувати трибуну і президію, вимагаючи звіту регламентного комітету про ситуацію, що склалася під час голосування за проект Земельного кодексу.

Водночас, черговий виступ глави регламентного комітету В.Омелича, який повторив інформацію про те, що з’ясовуванням ситуації займається лічильна комісія, не задовольнив представників лівих.

Лідер комуністів Петро Симоненко заявив, що для Верховної Ради «стало нормою щоденне порушення норм голосування». За його словами, при голосуванні за проект Земельного кодексу було порушену статтю 84 Конституції, відповідно до якої кожен депутат зобов’язаний голосувати особисто. Крім того, заявив він, голові парламенту Іванові Плющу надано акт, відповідно до якого понад 40 депутатів були відсутні під час голосування.

Водночас представник фракції Народного Руху України Ярослав Кендзьор нагадав, що, коли спікером парламенту був Олександр Ткаченко, питання про вступ до Міжпарламентської асамблеї СНД ставилося на голосування понад 20 разів, і при цьому значна кількість лівих у залі була відсутня.

Пропозиція В.Марченка і П.Симоненка під час голосування набрала лише 116 голосів «за» та 10 «проти» при наявності 349 депутатів, котрі зареєструвалися в залі. Після цього І.Плющ заявив, що він ще вчора доручив лічильній комісії і регламентному комітетові розібратися в ситуації.

Після цього комуністи залишили залу засідань.

Верховна Рада продовжувала розгляд питань порядку денного, хоча в залі, як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», було близько 60 чоловік.

СПОЧАТКУ АУДИТ, ПОТіМ КРЕДИТ

Другий етап аудиту Нацбанку України з валютними резервами, проведений компанією Price WaterhousCoopers, підтвердив відсутність нецільового використання Нацбанком валютних резервів, заявив голова НБУ Володимир Стельмах на прес- конференції в п’ятницю.

За його словами, звіт про аудит вже переданий до Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Як сказав В.Стельмах, нині йде процес «порозуміння» між експертами МВФ і НБУ.

Він також підкреслив, що експерти Фонду вже зменшили кількість операцій, які перевіряються та можуть, на їхню думку, мати якісь порушення.

В.Стельмах також повідомив про попередню домовленість із менеджментом МВФ про ознайомлення Нацбанку з висновками експертів МВФ по другому аудиту НБУ перед тим, як їх направлять для обговорення раді директорів Фонду.

Говорячи про порушену прокуратурою Києва кримінальну справу з перевірки даних слідчої комісії Верховної Ради про порушення, що нібито мали місце з боку НБУ у використанні валютних резервів, глава Нацбанку ще раз підкреслив: «Ми здійснювали операції, які не мали кримінального характеру. Вони були коректними з погляду здійснення нами нашої фахової діяльності».

В.Стельмах також повідомив, що НБУ не одержував ніяких офіційних документів від прокуратури про порушення справи, і керівництво Нацбанку дізналося про неї із засобів масової інформації.

Аудит Нацбанку України проводила аудиторська компанія PWC з ініціативи українського уряду в зв’язку з кількаразовими обвинуваченнями НБУ з боку газети Financial Times у зловживаннях. Перший етап аудиту завершився в березні 2000 року.

Офіційна інформація МФВ про результати цієї перевірки була опублікована в мережі Інтернет на початку травня. У ній, зокрема, підтверджується, що НБУ подавав до МВФ завищені дані про обсяг золотовалютних резервів країни. Водночас у рамках аудиту не отримано доказів нецільового використання Україною своїх резервів. Обсяг уже використаних траншів, обгрунтованість надання яких Києву виявилася тепер під сумнівом, становить $200 млн.

Другий етап аудиту повинен зняти запитання, що лишилися, про наявність або відсутність порушень із боку НБУ під час використання валютних резервів і, зокрема, кредитів МВФ.

Урядові джерела розходяться в думці про те, чи є позитивне завершення аудиту необхідною причиною для поновлення фінансування України з боку МВФ, перерваного у вересні 1999 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі