В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

Поділитися
УКРАЇНА І ЄС НА НОВОМУ ЕТАПІ ЗБЛИЖЕННЯ Президент України Леонід Кучма по завершенні четвертого саміту «Україна—ЄС» підтвердив незмінність стратегічної мети України з інтеграції в Європейський союз...

УКРАЇНА І ЄС НА НОВОМУ ЕТАПІ ЗБЛИЖЕННЯ

Президент України Леонід Кучма по завершенні четвертого саміту «Україна—ЄС» підтвердив незмінність стратегічної мети України з інтеграції в Європейський союз. На підсумковій прес- конференції двох президентів після саміту в п’ятницю в Парижі Л.Кучма, характеризуючи особливості позиції України щодо ЄС, заявив, що «курс на економічні реформи — остаточний і безповоротний вибір українського народу». Він зазначив, що конституційні реформи і проведений навесні цього року всеукраїнський референдум «додали новий імпульс реформам». Український лідер підкреслив важливість втілення в життя результатів референдуму.

Україна, заявив Президент, підтримує розширення в рамках ЄС, оскільки від цього залежить стабільність у Європі в цілому й в Україні зокрема. При цьому він підкреслив важливість того, щоб у цьому процесі дотримувалися інтересів України і не були створені додаткові перепони у відносинах між державами.

Президент Франції Жак Ширак заявив, що саміт став новим етапом у процесі зближення України і ЄС, висловив надію Франції на зближення України з ЄС, а також відзначив внесок України в стабільність і безпеку на Європейському континенті.

МВФ ЧЕКАЄ ВІД НАС БЮДЖЕТУ Й БЮДЖЕТНОЇ РЕФОРМИ

Прем’єр-міністр України Віктор Ющенко та керівник місії МВФ Юліан Беренгаут позитивно оцінюють нинішню економічну ситуацію в Україні й перебіг двосторонніх переговорів щодо поновлення кредитування України Фондом за програмою розширеного фінансування ЕFF. При цьому, як було зазначено на прес-конференції після переговорів у п’ятницю в Києві, остаточні висновки місії щодо доцільності поновлення програми будуть зроблені наприкінці наступного тижня.

Відповідаючи на запитання журналістів, на чому має зосередити свою увагу український уряд, щоб програма ЕFF була відновлена, Ю.Беренгаут відповів, що одним з головних напрямків є підготовка бюджету 2001 року, а також бюджетна реформа, що перебуває зараз на початковому етапі. Іншими «важливими компонентами», за його словами, є виконання програми приватизації, а також забезпечення «здорового стану банківської системи». При цьому поновлення фінансування за програмою ЕFF «залежатиме від того, наскільки швидко нам удасться сформувати (урядові й місії МВФ. — ІФ) пакет політичних заходів», сказав він. Водночас, за словами Ю.Беренгаута, сьогодні «занадто рано» говорити про розмір сум, які можуть бути виділені Україні за умови поновлення програми ЕFF. При цьому було зазначено, що нинішні резерви НБУ «мають набагато кращий вигляд, ніж на початку року».

КРИГА СКРЕСЛА!

Верховна Рада України у п’ятницю розглянула в першому читанні низку законопроектів про внесення змін до законодавства, які стосуються відшкодування моральної шкоди за поширення засобами масової інформації яких-небудь неправдивих даних.

Відповідно до законопроекту, внесеного народними депутатами Зореславою Ромовською (фракція «Батьківщина») й Олексієм Шеховцовим (фракція соціалістів «Лівий центр»), пропонується доповнити статтю 7 Цивільного кодексу новими частинами, що встановлюють граничні розміри відшкодування моральної шкоди у разі спростування судом поширеної інформації, яка шкодить інтересам, честі, гідності чи діловій репутації особи, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна». При цьому граничний розмір компенсації встановлений у розмірі 30 мінімальних розмірів зарплати (3,54 тис. грн.).

У разі поширення таких даних через загальнодержавні ЗМІ верхня межа компенсації становитиме 100 мінімальних розмірів зарплати (11,8 тис. грн.). Якщо спростовані дані про вчинення особою правопорушення, яке має ознаки злочину, моральна шкода цій особі компенсується сумою не більшою від 200 мінімальних розмірів зарплати (23,6 тис. грн.).

Інший законопроект, внесений депутатом Сергієм Правденком (фракція «Батьківщина»), передбачає, що відшкодування моральної шкоди ЗМІ в грошовій або іншій матеріальній формі виключається. Згідно з цим законопроектом, ЗМІ та журналіст спростовують неправдиві дані й мають вибачитися на сторінках свого видання чи у відповідній теле- та радіопрограмі перед фізичною або юридичною особою, стосовно якої було поширено неправдиві факти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі