ЯКЩО РАПТОМ СТАВ БРАТ...

Оксана Приходько 28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Підозрілі плями на відносно безхмарному політичному обрії кандидата в президенти Америки Джорджа Буша з однаковим ентузіазмом вишукують і його прибічники, і противники, і просто незалежні спостерігачі. Природно, з різними цілями. Останнім часом їхню увагу привернула фігура Джеба Буша, молодшого брата кандидата й за сумісництвом губернатора Флориди. Здавалося б, молодий республіканець, що завоював значний авторитет у четвертому за величиною штаті, з яким до того ж демократи традиційно пов’язують особливі надії, міг би істотно допомогти під час виборчої кампанії свого старшого брата. Тим більше, що Джеб Буш має ті якості, яких явно не вистачає Джорджеві: на відміну від Джорджа, йому безсумнівно симпатизує латиноамериканське населення країни, чиї голоси можуть виявитися вирішальними на нинішніх президентських виборах. Крім того, його вірність римсько-католицькій церкві ні в кого не викликає сумнівів, тоді як на Джорджа останнім часом обрушилася злива обвинувачень в антикатолицькій позиції. Крім того, Джеб не нехтує «дрібницями» й не дає своїм противникам змоги легко посадити себе в калюжу запитаннями, які його старший брат вважає «каверзними» (приміром, як звуть прем’єр-міністра Канади). Проте Джеб не тільки не надає своєму старшому братові суто родинної підтримки, а й намагається якнайбільше триматися осторонь й бере у виборчій кампанії Джорджа навіть меншу участь, ніж вимагає цього роль соратника по партії та губернатора великого штату.

Джеб Буш сам визнає, що свідомо намагається триматися самітником під час нинішнього політичного марафону. І змушує його до цього та ситуація, що його постійно порівнюють із батьком і старшим братом. «Усі добрі слова на мою адресу відразу використовуються проти Джорджа. Але й усе погане, що може бути сказане про мене, також використовується проти Джорджа. Так уже склалося історично», — вважає Джеб. Проте Джеба набагато більше засмучують будь-які порівняння його самого та його брата з батьком, чиє президентство американці ще непогано пам’ятають. Джеб вважає, що його батько був «настільки близький до досконалості, наскільки це можливо для людини взагалі».

Утім, журналісти не менше полюбляють порівнювати взаємовідносини Бушів-молодших із прикладом блискучої політичної гри в чотири руки братів Кеннеді. Під час перебування Джона Кеннеді в Білому домі його брат Роберт успішно виконував роль найближчого радника і соратника президента, сприяючи встановленню дружніх стосунків з однодумцями й відволікаючи на себе його ворогів. Проте Джордж Буш на запитання про те, чи збирається він запрошувати Джеба на якусь важливу посаду у разі своєї перемоги на виборах, ледь зніяковівши, все ж відповів негативно. За словами очевидців, брати давно вже обмежуються ритуальним обміном вітань не частіше одного разу на тиждень. А помічники Джорджа Буша відзначали, що неодноразово намагалися долучити Джеба до політичного галасу навколо виборчої кампанії його брата, але безуспішно. Джеб поводиться дуже стримано й обережно.

Аналітики давно підкреслювали, що Джордж, політик «від природи», міг би чимало виграти від наступального союзу зі своїм більш «мізкуватим» братом. Проте подібний синергізм у реальності втілити не вдалося. Можливо, тому, що у разі обрання президентом 54-літнього Джорджа 47-літньому Джебу доведеться забути про свої власні мрії про Білий дім, як мінімум, на чотири, а то й вісім років. Хоча й у разі провалу Джорджа американці можуть просто втомитися від спроб Бушів перетворити президентське крісло на сімейну реліквію. Проте Джеб свої вельми нечасті висловлювання з приводу виборчої кампанії брата завжди завершує твердженням: «Джордж є правильною людиною в правильний час». Не дарма таки його (Джеба) вважають дуже перспективним політиком.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald Tribune
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56