ГРЕЦіЮ ОШТРАФУВАЛИ

Оксана Приходько 21 липня 2000, 00:00

Читайте також

Європейський суд, розташований у Люксембурзі, прийняв минулого тижня рішення накласти штраф на Грецію за забруднення навколишнього середовища. Таке рішення щодо уряду країни — члена ЄС прийнято Люксембурзьким судом уперше. Відтепер уряд Греції повинен буде щодня виплачувати 20 тисяч євро (19 тисяч доларів) доти, поки забруднення навколишнього середовища не припиниться. А для цього доведеться закрити й очистити звалище відходів, розташоване на острові Крит. Токсичні відходи, що безконтрольно вивозяться на це звалище, завдають навколишньому середовищу значної шкоди, і вимоги припинити цю практику в Європі лунали вже досить давно.

Повноваження накладати штрафи на національні уряди з’явилися в Європейського суду ще 1992 року відповідно до Маастрихтського договору. Тоді ж було ухвалене рішення про необхідність ліквідувати цей смітник. Проте грецький уряд це рішення проігнорував, і в результаті довелося вдатися до ефективніших заходів впливу. До цього рішення ставляться набагато серйозніше, і прес-секретар грецького уряду підкреслив, що рішення про будівництво очисних споруд на місці звалища прийняте Афінами ще 14 червня поточного року, незважаючи на активні протести з боку місцевого населення.

Рішення про накладення штрафу сприймається Грецією досить болісно, проте її уряд із повагою ставиться до загальноєвропейського законодавства. Гроші на сплату штрафу підуть із фондів, виділених Криту для реалізації інших проектів.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald Tribune
ІІ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89