БУЛИ КОЛИСЬ і МИ РИСАКАМИ...

Володимир Плохих 14 липня 2000, 00:00

Читайте також

Якщо оглянутися на ту дорогу, якою рухається наш спорт, зупинитися і глибоко задуматися про долю, скажімо, українського волейболу, то вийде цікава картина. Можна назвати плеяду наших олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу і Європи, які домоглися світових висот у складі збірних команд Радянського Союзу. Після розпаду великої спортивної держави український волейбол, на превеликий жаль, усе ще постачає гарними гравцями багато країн, але своєї збірної, спроможної боротися хоча б за участь в олімпійському турнірі або чемпіонаті світу, не має. І це факт.

А тим часом волейбольне життя всюди кипить, змінюються правила, і знову в голландському Роттердамі зібралися найсильніші чоловічі команди світу, щоб в одинадцяте визначити найсильнішу збірну і по-царськи нагородити її сотнями тисяч доларів. Тут грає чемпіон світу і Європи Італія, господарі турніру — голландці, а також Росія, США, Бразилія та Югославія. А ми, як говорилося вище, маємо змогу оглянутися і подумати. Шість переможців групових турнірів, які приїхали сюди, вже отримали по 720 тисяч доларів, а тут переможцю світять ще 500 тисяч і ще дещо кожному з учасників на підтримку гарної спортивної форми. Зокрема, команди спочатку зіграють по круговій системі, отримуючи гроші за кожну перемогу, а ті, хто займе 1—2-е місця завтра (16 липня) розіграють перше місце у фіналі, а ті, хто зайняв 3—4-е місця, поборються за бронзові гроші.

До цього сім разів переможцями ставали італійці, по одній перемозі в Голландії, Бразилії та Куби. Як видно, наші сусіди росіяни теж на вершині Світової ліги поки що не були. Турнір процвітає, і якщо при заснуванні ліги 1990 року призовий фонд становив мільйон доларів, то нині він збільшився до 11 мільйонів.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96