ДИВО БЕЗ ШТУЧОК

Хома Ігус 28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Кількома номерами раніше ми з’ясували, що зайва вага — не вада, а лише спосіб заробити собі зайві комплекси. Проте, вже зараз у США є 39 мільйонів огрядних чоловіків і жінок (відповідно 20 і 25 відсотків). Бабуся Європа значно відстає. Приміром, в Італії лише 6 відсотків жінок є товстими, в Голландії — 9, а у Франції — 10. Зате Великобританія майже наздогнала США, тут опасистих дам 20 відсотків. Проте абсолютну першість міцно утримує Росія — 28 відсотків.

Кілька слів про методику вимірювання нормальної ваги. Найпростіший метод її підрахунку (зріст у сантиметрах мінус 100) нині відкинуто. Використовується так званий індекс маси тіла (ІМТ). Його обчислюють діленням ваги в кілограмах на квадрат зросту в метрах. Приміром, якщо ваша вага дорівнює 70 кг, а зріст 1,75 м, то ІМТ = 70:3,06 = 22,9.

Нормою вважається ІМТ у межах 18,5—24,9. Збільшена вага — від 25 до 29,9. Далі йдуть три категорії повноти: середня (30—34,9), значна (35—39,9) і дуже велика (понад 40).

Боротьба з вагою в усьому світі перетворилася на виснажливий марафон, на маршруті якого вчені час від часу підкидають усілякі прискорюючі засоби.

Приміром, такий, що блокує ензим, який розщеплює жири, завдяки чому організм споживає їх менше. Чи такий, що вгамовує апетит, впливаючи на нейропередавачі і викликаючи почуття ситості.

Ще один оригінальний засіб від переїдання — їстівна губка, обсяг якої в шлунку збільшується в 18 разів. Це й викликає почуття ситості. Через вісім годин білкова куля розчиняється та поглинається організмом. Можна приймати наступну губку.

Ще одна новинка для швидкого схуднення називається голлівудською дієтою «Міракл» («диво»). Винайшов дієту Джеймс Каблер, автор «Шестиденної біодієти». Але тепер містер Каблер пропонує дамам помучитися не шість, а лише два дні. Для цього треба придбати пляшку «Дива», розбавити половину її вмісту такою ж кількістю води й випити за день. Наступного дня слід спорожнити другу половину пляшки.

«Диво» складається з різноманітних соків (апельсинового, яблучного, ананасного, бананового тощо). Крім того, воно містить мікроелементи та 12 основних вітамінів.

Правда, ця дієта має один маленький недолік — згадана пляшка коштує... 25 доларів. За такі гроші в нас можна купити майже сто буханців хліба. І якщо їх з’їсти протягом року, запиваючи, природно, тільки водою, то ефект буде значно більшим. Причому без усяких голлівудських штучок.

...Активна боротьба американок з вагою, не припиняючись ані на мить, йде за планом. Якщо 1975 року середня вага американської жінки дорівнювала 56 кг, то нині — 61 кг. Підрахували, що до 2025 року середня вага американської пані досягне 71 кілограма.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56