КОЛЕСО ОГЛЯДУ

Поділитися
Народжуйте, поки молоді Лікарі попереджають, що ризиковано відкладати народження первістка до 30—40 років...

Народжуйте, поки молоді

Лікарі попереджають, що ризиковано відкладати народження первістка до 30—40 років. Здатність до зачаття в жінки починає знижуватися вже з 30 років, до 38—40 років падає до 5—10% на рік.

Кар’єра, досягнення фінансового добробуту, відсутність «гідного» батька для майбутньої дитини — ось далеко не повний перелік причин, з котрих жінки вважають за краще не обтяжувати себе дітьми в молодості.

Здоровий спосіб життя вкупі з численними досягненнями сучасної медицини на ниві продовження роду людського і боротьби з безплідністю дають ілюзію того, що дитину можна дозволити собі завести, коли захочеться. За останні 30 років у США у чотири рази збільшилося число жінок, які народжують уперше після 30 і 40 років, а кількість першопороділлей, котрим «трохи за 20», зменшилася на третину. Середній вік матері-першопороділлі у США на даний час становить 24,5 року — найвищий за всю історію спостережень, повідомляє Utro.ru.

Це дуже небезпечна тенденція. Покладаючись на досягнення медицини, жінки забувають про одне — ніхто не може повернути біологічний годинник назад. Вік — основний чинник ризику для здатності до дітородіння. Можливість успіху при штучному заплідненні для жінок «за 30» становить 33%, а після 43 років вона падає нижче 10%. Після 43 років можливість розвитку хромосомних аномалій дуже велика, а шанс народити здорову дитини — малий.

Право стати жертвою аборту

Вищий апеляційний суд Франції визнав право дитини не бути народженою. Тепер діти, народжені інвалідами, мають право на компенсацію, якщо їхнім матерям не надали шанс зробити аборт.

Рішення викликало різку критику з боку організацій інвалідів і лікарів. За їхніми словами, постанова суду — це заохочення євгеніки, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Суд виніс рішення у справі трьох сімей, діти яких народилися з фізичними вадами. Кожна із сімей вимагає компенсації на тій підставі, що, якби лікарі повідомили матері про фізичні дефекти плоду, вона перервала б вагітність.

Рішення судів для багатьох стало сюрпризом, адже воно спиралося на вкрай непопулярний прецедент, відомий від назвою «справа Перрюша». Торік розумово відсталому хлопчику була присуджена компенсація на тій підставі, що його мати не зробила аборт. Це рішення вважається ключовим прецедентом, який дає дитині право не бути народженою.

Організація «Зупинити дискримінацію проти інвалідів», створена після «справи Перрюша», гнівно відреагувала на рішення суду. «Тепер батьків вважатимуть безвідповідальними, якщо вони дають життя неповноцінній дитині», — говориться в заяві організації.

Лікарі побоюються, що страх перед судовими позовами змусить їх рекомендувати аборт при найменшому натяку на якусь уроджену ваду. «Рішення означає, що інвалідам немає місця в нашому суспільстві», — заявив представник медиків Ів Рішар. Він попереджає, що це може означати початок процесу пошуку «досконалої дитини».

Зачаття без гріха і...
без сперми

Австралійські вчені оголосили про перші успіхи в розробці революційно нової методики, що дає змогу запліднювати яйцеклітини без участі сперматозоїдів. Творчим керівником проекту є Орлі Лейкем-Каплан, співробітниця Мельбурнського інституту відтворення і розвитку. Ученим цього інституту вдалося домогтися запліднення яйцеклітин мишей за допомогою половинного набору генетичного матеріалу, що міститься в будь-якій соматичній клітині дорослої миші.

У дослідах доктора Лейкем-Каплан запліднення відбувалося за участю соматичних клітин дорослої миші жіночої статі. Ембріони, що утворилися при цьому, вдавалося довести до п’ятиденного віку (у нормі мишенята з’являються на світ через 21 день після запліднення). Проте учасники проекту упевнені в тому, що запліднення може бути зроблено і за участю соматичних клітин дорослих мишей чоловічої статі. І збираються найближчим часом перевірити це припущення на практиці.

Результати експериментів привернули увагу як представників чисто академічної науки, оскільки можливість статевого процесу за участю соматичних клітин спростовує один з основних догматів біології, так і фахівців із репродуктивної медицини. Якщо ці експерименти вдасться відтворити на людях, то буде вирішено досить актуальну на Заході проблему лесбійських пар — мати власних дітей. Та й у чоловіків, у яких внаслідок різноманітних патологій немає власної сперми, з’явиться можливість продовження роду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі