ПРАВО НА ЛІДЕРСТВО

Анатолій Гущин 8 вересня 2000, 00:00

Читайте також

У олімпійських турнірах з вільної та греко-римської боротьби повними складами (по 8 учасників) будуть представлені лише збірні України й Росії. По-різному далися атлетам ці ліцензії. У вільному стилі українці наполовину вирішили завдання на чемпіонаті світу, а потім упевнено роздобули відсутні путівки вже в перших відбіркових турнірах. Їхнім колегам на світовій першості з греко- римської боротьби дісталося лише три ліцензії. Інші п’ять не києм, то палицею завоювали на передолімпійських міжнародних змаганнях. Але в представників обох стилів путівки до Сіднея — не персональні.

Отже провідні спортсмени успішними виступами в ряді турнірів мали довести право на лідерство в категорії. Вистачало головного болю й тренерам: як би не помилитися з вибором. Ситуація склалася така, що не позаздриш ані тим, ані тим... 25 серпня минав термін, коли слід було назвати поіменно всіх олімпійців, а в окремих вагових категоріях тренерів ще обступали сумніви. І як же вдалося їх позбутися?

На недавньому міжнародному турнірі з вільної боротьби в Польщі, як розповів провідний фахівець Держкоммолспорттуризму Леонтій Гадайчук, збірна України виступила основним складом. Кияни Ельбрус Тедєєв (63 кг) і Заза Зозіров (69 кг) перемогли, а херсонець Ельдар Асанов (85 кг) і Василь Федоришин (58 кг, Київ—Івано-Франківськ) стали другими. Після цього практично визначилися з олімпійцями. Крім Тедєєва й Зозірова до складу ввійшли: кияни Олександр Захарук (54 кг), Євген Буслович (58 кг) і Мераб Валієв (130 кг), Алік Музаєв (76 кг, Київ-Донецьк), сумчанин Давид Бичінашвілі (85 кг) та одесит Вадим Тосоєв (97 кг). Проте під час передостаннього збору в Алушті вирішено було провести ще контрольні поєдинки Бусловича й Бичінашвілі відповідно з Федоришиним і Асановим. У результаті двоє останніх поїдуть до Сіднея запасними.

І в тій самій Алушті, також під час збору, у категорії 54 кг на килим вийшли представники греко-римського стилю — запорожець Сергій Собокарь і Андрій Калашников з Київщини. На початку бою повів Сергій — 2:0. Але в другому періоді досвідченіший суперник, змобілізувавши всю майстерність і силу волі, переломив-таки несприятливий для себе перебіг зустрічі. І в результаті Калашников переміг — 4:2. І нагородою Андрієві стало місце в олімпійській збірній.

У Сіднеї також виступлять: Олександр Степанян (58 кг, Крим—Запоріжжя), маріупольці Григорій Комишенко (63 кг) та Рустам Аджи (69 кг), запорожець Давид Манукян (76 кг), Давид Солдадзе (97 кг, Маріуполь—Луганск) і його старший брат луганчанин Георгій (130 кг), олімпійський чемпіон киянин В’ячеслав Олійник (85 кг). Запасними будуть два Руслани — маріуполець Хакімов (58 кг) і киянин Костенко (97 кг).

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96