ТЕПЛИЙ ДІМ

Поділитися
Осінь сезонно відродила спільну проблему, що об’єднує усіх нас: як зберегти тепло в домі? Добре було древнім...

Осінь сезонно відродила спільну проблему, що об’єднує усіх нас: як зберегти тепло в домі?

Добре було древнім. Замість багатоквартирної вежі — маленька хатина, замість величезних вікон — отвір, затягнутий риб’ячим міхуром. Нам же сьогодні потрібно думати, як вікна та двері утеплити, якщо крізь щілини заходить холод, що вистуджує тіло й душу. А якщо батареї ледь-ледь теплі, то який обігрів придумати, щоб не лише ноги, а й весь організм був у теплі?

Є три способи збереження тепла в домі. Перший — за допомогою вікон і дверей. Другий — тепла підлога. І третій — різні обігрівачі.

Сьогодні пропонують величезну кількість вікон і дверей, які герметично закривають простір внутрішній від зовнішнього. Поява склопакетів (які у всьому світі використовуються вже понад 20 років) дала змогу зберігати тепле повітря в квартирі і не допускати протягів. Віконні рами роблять з дерева, алюмінію чи пластмаси. Звичайно, найкращі вікна — дерев’яні. Вони престижні й дорогі, але головне, мають найважливішу для вікон властивість — добре зберігати тепло. Для нас із вами як для споживачів теплопровідність, крім ціни, відіграє дуже важливу роль. Металеві й металопластикові вікна часто мають потрійне ущільнення і захищають не лише від холоду, а й від вологи, пилу, вуличних газів і сторонніх звуків.

Різні країни світу, поставляючи свою продукцію на український ринок, гарантують різні терміни експлуатації — від 15 до 50 років. Тобто протягом цього терміну їхня продукція не вимагає фарбування чи іншого догляду, крім миття. Є вікна і двері з довічною гарантією, як правило, дерев’яні.

Тим, хто через нестачу коштів не в змозі поміняти старі рами, що потріскалися, на європейське вікно зі склопакетом, можу порадити використовувати ущільнювачі та герметики, їх сьогодні чимало на будь-якому господарському ринку чи в спеціалізованих магазинах. Піна, що видавлюється зі зручних флаконів, закриває будь-яку щілину і не пропускає ні вітер, ні вологу. Герметики краще купувати за принципом якості, тобто старанно вивчити інструкцію, що додається або написана на флаконі.

Другий напрям утеплення — теплі підлоги. Як правило, теплу підлогу роблять або при капітальному ремонтові, або відразу під час будівництва нового будинку, особняка, котеджу. Так зване кабельне опалення дозволяє через підлогу прогрівати квартиру таким чином, що вже немає потреби в радіаторах парового опалення, чи будь-яких інших спеціальних обігрівачах. Теплу підлогу часто використовують у готелях чи котеджах, де системою опалення може керувати одна людина. Звичайно, у багатоквартирному будинку це трохи складніше, проте можливо. Варто зауважити, що система електропідігріву підлоги може зменшити сімейний бюджет, проте постійні застуди від кінцівок, що мерзнуть, витрати на ліки і втрачена через хвороби кар’єра, ще більше ускладнять ваше життя.

Для тих, хто любить підвищений комфорт і затишок, як особливе джерело тепла може бути камін. Він, на відміну від первісного вогнища, служить не лише для приготування їжі, а й зігріває житло і створює особливий стиль і дух інтер’єру. Для того, щоб у квартирі з каміном було досить безпечно, застосовують жаростійке скло. Відкритий вогонь закривають спеціальними дверцятами, а для зігрівання оселі є спеціальні канали, по яких тепле повітря йде по всіх кімнатах. Якщо думаєте, що камін можливо побачити лише в особняках, то ви помиляєтеся. Сьогодні каміни перебираються до міських квартир, їх встановлюють у багатоповерхових будинках із повним комплексом обслуговування.

Якщо вікна, двері, камін, тепла підлога, герметики й ущільнювачі не відіграли вирішальну роль в утепленні вашого будинку, то вам не залишається нічого іншого, як придбати колонку, що може працювати одночасно як обігрівач для води й опалювати приміщення площею від 50 до 3500 квадратних метрів. В Європі існує концепція, поки що не дуже прийнята в нас, відповідно до якої щойно побудований індивідуальний будинок уже має електрику, водо- і газопостачання, але опалення і гарячу воду його мешканці забезпечують собі самі. Тому європейці обов’язково мають у своєму господарстві котли. Це стосується як багатоквартирних будинків, так і особняків.

Крім колонок, існує величезний вибір різноманітних обігрівачів. Цей вибір такий великий, що тільки менеджер у конкретному магазині може проконсультувати, що купити, згідно з площею вашої квартири і потужністю електромережі. Мабуть, тут доречні лише дві поради. По-перше, краще купувати не тепловентилятори, в яких часто згоряють спіралі, а добротні масляні радіатори відомих фірм. Нехай вони нагріваються довше, зате й тепла дають більше. І, по-друге, усе-таки краще закрити всі щілини у вікнах і дверях, інакше вийде, що ви за свій рахунок обігріваєте космічний простір.

Якщо пригадати будинки нашого дитинства взимку, то в пам’яті виникає біла вата, прокладена між рамами, по якій розкидано срібну фольгу, нарізану у вигляді сніжинок, і газетний папір у всіх щілинах вікон. Таке утеплення знаменувало собою зиму. Коли вата зникала з вікон, це означало, що настала весна. А сьогодні весна у вашому будинку може бути й взимку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі