У пошуках краснолюдків

Поділитися
«Ура! Вже завтра ми будемо шукати вроцлавських краснолюдків!» — пише подружка Тоня. «Ура!!!» — пишу їй у відповідь...

«Ура! Вже завтра ми будемо шукати вроцлавських краснолюдків!» — пише подружка Тоня. «Ура!!!» — пишу їй у відповідь. І хоча на відміну від розумниці Тоні, котра перелопачує напередодні поїздки безліч відповідної літератури, уявлення не маю, хто такі краснолюдки, радості моїй немає меж. Слово «Вроцлав», мов за помахом чарівної палички, вмить піднімає настрій до захмарних висот. А коли ще й уявити, що там живуть якісь загадкові істоти!.. Тричі «ура!!!».

Почати знайомство з Вроцлавом раджу не зовсім традиційно: не з історичного центру міста, а з аквапарку — найбільшого й найсучаснішого в усій Польщі. Єдині в країні басейн зі штучною хвилею, котрий імітує купання в морі, і гірка-трамплін, що закінчується над водою; басейни з солоною водою; величезні SPA- і wellness-зони; сила-силенна різноманітних саун — усіх родзинок вроцлавського Палацу води й не перелічити. Та й немає сенсу: їхню дію потрібно випробувати на собі. Щоб за якісь півгодини повністю змити з себе всю дорожню втому і, відчувши друге дихання, йти підкоряти місто.

Краснолюдок
З тієї ночі гноми почали активно з’являтися поруч із написами «Солідарність» і «Геть комуну!». Із Вроцлава цей рух поширився на всю Польщу. Маленькі людці в червоних шапочках, які стали символом легендарного руху, прикрасили стіни будинків Гданська, Кракова, Лодзі... Помаранчева Альтернатива яскравими вуличними акціями, веселими гепенінгами охопила всю країну й у результаті звільнила її.

А ось як чудово описала гномів у своїй казці про сирітку Марисю знаменита польська письменниця Марія Конопницька: «Самі ж вони народець дрібнуватий: побачить гномик селянський чобіт, зупиниться, роззявить рота і дивується, думає — вежа. Заблукає в курник і запитує: «Це що за місто таке і чи далеко до застави?». У пивний кухоль звалиться — і ну верещати: «Рятуйте! У криницю впав!». От яка дрібнота! Зате носи у гномів знатні». Тому, напевно, вони у Вроцлаві й прижилися — рознюхали, де на Землі жити по-справжньому добре.

За організацію прес-туру автор дякує Польському осередку туристичної інформації в Києві і Дольношльонській туристичній організації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі