УНіКАЛЬНИЙ ЧЕМПіОНАТ

Володимир Травневий 21 липня 2000, 00:00

Читайте також

Володимир ТРАВНЕВИЙ

Чемпіонат США з легкої атлетики, що завершився в Cакpамeнтo, унікальний не тільки дуже високим рівнем результатів. У олімпійському році це перше й останнє змагання, три призери якого відразу одержують олімпійське екіпірування, і ніхто й ніщо, крім серйозної травми, не може вже їх виключити зі збірної команди.

1948 року світовий рекордсмен із штовхання ядра Чарльз Фонвілл не потрапив до трійки на чемпіонаті країни. Американська легкоатлетична асоціація була завалена листами з усіх кінців США, до численних голосів на захист Фонвілла приєднався президент Трумен, але на Ігри до Лондона поїхав молодий Джим Фукс.

Нині в перші дні чемпіонату вже вибув з числа олімпійців кращий у сезоні стрибун із жердиною Джефф Хартвіг, не зумівши взяти початкову висоту 5 метрів 55 см. У штовханні ядра олімпійський призер Джон Годіна залишився четвертим із результатом 21 метр 09 см. Рівень результатів у цьому виді неймовірно зріс, і геть невідомий Едам Нельсон переміг зі штовханням на 22 метри 12 см, випередивши чемпіона світу минулого року Сі Джей Хантера та Енді Блума, що несподівано піднісся після травми. Годіна може ще потрапити до трійки в метанні диска, де має результат понад 66 метрів.

А феномени спринту Меріон Джонс і Моріс Грін уже виграли стометрівку — Джонс з часом 10,88 секунди, Грін — 10,01, маючи в півфіналі час 9,92 сек. Джонс виграла також стрибки в довжину з результатом за 23 фути (близько 7 метрів). Нагадаємо, вона збирається на Іграх у Сіднеї завоювати також золоті медалі в бігові на 200 та 400 метрів і в естафеті. Проте фінали на 200 та 400 метрів на чемпіонаті в Сакраменто вже пройшли, але Джонс у них не виступала, а про суворі американські правила ми вже говорили вище. Можливо, Меріон сподівається на особисте запрошення МОК і дозвіл мати в цих видах від США чотирьох учасників, як це було на торішньому чемпіонаті світу в Севільї?

ІІ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60