Усе вдається в нашому житті, коли ми любимо себе

Поділитися
На запитання, що таке щастя, кожен із нас відповість по-своєму. Кохання, сім’я, статок, хороша робота, гарна машина, велика квартира чи будинок — у кожного свої пріоритети...

На запитання, що таке щастя, кожен із нас відповість по-своєму. Кохання, сім’я, статок, хороша робота, гарна машина, велика квартира чи будинок — у кожного свої пріоритети. Але, гадаю, всі хочуть бути здоровими. Однак здоров’я фізичне неможливе без здоров’я психологічного. Якщо людина живе в гармонії із собою і навколишнім світом, хвороби, неприємності рідше зустрічаються на її шляху, вона швидше досягає своєї мети. Навпаки, відсутність любові до себе, дратівливість, невдоволення собою і подіями навколо може стати причиною багатьох захворювань, життєвих проблем. Такі хвороби, як цукровий діабет, гіпертонія, інфаркт, онкологічні та багато інших часто виникають на тлі стресу, постійного нереалізованого нервового напруження. Джерелом стресу найчастіше є сама людина, котра займається самобичуванням, незадоволена собою, колегами, членами сім’ї тощо. Змінити цю ситуацію можна лише самостійно, навчившись правильно реагувати на виникаючі проблеми, кардинально змінивши стереотипи негативного мислення на позитивне.

Дійовою підмогою в цьому може стати давнє китайське вчення фен-шуй, яке є водночас наукою і мистецтвом створення гармонічного життя. Фен-шуй навчає того, як правильно облаштувати свій дім, розташувати в ньому меблі, предмети ужитку, що дозволяє правильно спрямувати потоки позитивної енергії, зменшити вплив негативної. Філософія фен-шуй — це віра в себе, у свої безмежні можливості змінити життя в кращий бік, досягти найвищих успіхів. Вона виводить людину на новий рівень свідомості, енергії, життя.

Сьогодні є дуже багато книжок з практик фен-шуй. Кілька років тому я випадково прочитала одну з них, і відтоді захопилася цією гарною, простою й водночас складною наукою. У важкі періоди життя вона часто виручає мене, тому що допомагає налаштувати себе на позитивне мислення, віру в перемогу добра над злом тощо.

З чого ж почати? Насамперед — повірити, що всередині кожного з нас живе сила, здатна вказати нам шлях до нового прекрасного життя, де буде міцне здоров’я, ідеальні взаємини і процвітання. Для цього потрібно повірити, що таке можливе, потім по-справжньому захотіти позбутися звичних моделей поведінки, що створюють ті умови, в яких нам не хочеться жити. Необхідно розібратися в собі, у своїх страхах, образах і сумнівах.

Дуже багато психологічних проблем (так звані комплекси) виникають через минулі образи, що переносяться на день сьогоднішній. Огляніться назад, згадайте своїх кривдників і простіть їх від щирого серця. Подумайте, можливо, ті люди, котрих найважче пробачити, є вашими вчителями і сходинками на шляху розвитку. Звісно, написати набагато легше, аніж зробити, але, повірте, пробачити можна навіть найлютішого ворога, вивільнивши при цьому масу життєвої енергії, спрямувавши її на шлях позитивного розвитку. Тим, кому важко це зробити, можна провести медитацію прощення — усамітніться, повністю розслабтеся, візуалізуйте людину, котру потрібно пробачити, уявіть, що вона повільно до вас наближається. Коли він чи вона «стануть» перед вами, подумки скажіть «Дорогий... я прощаю тебе і приймаю таким, який ти є. Я хочу, щоб наші стосунки будувалися на любові. Я дарую тобі свою любов». Після цього уявіть, що людина вам усміхнулася, усміхніться їй у відповідь. Скажіть собі: «Усе добре. Я створюю свій світ, наповнений любов’ю». Для закріплення прощання з минулим протягом дня подумки повторюйте: «Я повністю вільний від минулого» або «Я вибираю все лише найпрекрасніше в житті».

Розібравшись із минулими проблемами, переходьте до наступного етапу — зміни свого ставлення до самого себе. Полюбіть себе. Луїза Хей пише: «Любити себе — це прекрасна пригода. Уявіть, як чудово було б уміти літати! Тож давайте полюбимо себе просто зараз, не зволікаючи». Вона пропонує десять сходинок на шляху любові до себе.

1. Перестати критикувати себе й інших. Це безглузде заняття, яке ніколи не веде до позитивного результату. Люди, котрі виросли в неблагополучних родинах, часто мають звичку займатися самокритикою, вважають себе поганими, не гідними чогось хорошого в житті. Через це розвивається невпевненість у собі, страх здаватися кумедним. Щоб прикрити невпевненість у собі, багато людей намагаються принизити слабшого, отруюють своє життя переїданням, алкоголем, наркотиками. Не критикуйте оточуючих, адже ті недоліки, які ми знаходимо в інших, це проекція тих рис, які ми засуджуємо в собі. Думати про іншу людину погано — одна з причин нашої обмеженості. Повторюйте твердження: «Я люблю і схвалюю себе в усьому».

2. Перестати залякувати себе. Похмурі думки можуть отруїти життя кому завгодно. До того ж думка матеріальна — якщо постійно жити в передчутті чогось поганого, воно неодмінно збудеться. Піймавши себе на поганих думках, стверджуйте: «Я є втіленням божественного і прекрасного у світі, і з цього моменту живу повним життям».

3. Бути добрим, м’яким, терплячим із самим собою. Часто ми хочемо мати всі блага терміново, просто зараз. Нетерпіння отруює життя, є проявом нашого небажання вчитися. Ми хочемо набути знання, не засвоївши уроку, не зробивши кроків для досягнення мети. На цьому шляху ми можемо робити помилки, які є насправді нашими помічниками. Не лайте себе за них. Зробіть паузу, проаналізуйте, що зроблено не так, і рухайтеся вперед.

4. Бути добрим до своєї свідомості. Не лайте себе за негативні думки. Перестаньте звинувачувати себе в поганому. Винесіть урок із минулого і рухайтеся вперед із вірою у свої сили. З цього моменту всі думки і висловлювання — тільки в позитивному ключі. Можна медитувати, уявляючи собі свої мрії як уже доконаний факт. Наприклад, ви мрієте відкрити власну справу. Під час медитації уявіть себе в ролі керівника своєї фірми не в майбутньому, а в теперішньому часі.

5. Навчитися хвалити себе. Почніть із малого. Скажіть собі, що ви прекрасні, повторюйте собі це якнайчастіше. Повіривши в це, ви помітите, що й оточуючі починають думати і казати про вас так само. Дозвольте собі приймати добро незалежно від того, заслуговуєте ви на нього, на вашу думку, чи ні.

6. Любити себе — отже, підтримувати себе. Звертайтеся по допомогу до друзів, дозволяйте їм допомагати вам, допомагайте їм самі. Прохання про допомогу — це не слабкість — це вияв сили.

7. Доглядайте за своїм тілом. Якщо ви хочете прожити довге і повноцінне життя, почніть піклуватися про себе вже зараз. Адже для цього нині є маса можливостей: басейни, фітнес-центри і багато іншого. Під час занять стверджуйте: «Я здоровий, щасливий, благополучний».

8. Займатися самоосвітою. Вчитися не пізно ніколи, якщо цього хочете ви самі чи необхідно для професійного і кар’єрного зростання.

9. Робота із дзеркалом. Це дуже важливо для тих, хто не може повірити в себе. Уранці підійдіть до дзеркала і скажіть собі: «Я люблю тебе». Якщо вдень сталася неприємність, підійдіть до дзеркала і скажіть: «І все ж таки я люблю тебе». Дивлячись у дзеркало, можна здійснити акт прощення, поговорити з іншими людьми, якщо ви боїтеся говорити з ними особисто. Спочатку робити це не просто, але згодом ви навчитеся.

10. Любіть себе просто зараз. Не чекайте, коли станете досконалими. Незадоволеність собою — це всього лише погана звичка. Навчившись любити себе, ви зможете полюбити і прийняти інших людей.

Ну от, зміни у вашій свідомості вже відбулися. На жаль, рамки газетної статті не можуть охопити весь безмежний світ філософії фен-шуй. Та коли ви задумалися про те, що потрібно змінити щось у своєму житті, ви зробите це обов’язково. Головне — це віра у свої безмежні можливості. А в наступній статті ми приземлимося і поговоримо про те, що й куди потрібно перемістити в домі, аби на фізичному рівні допомогти здійсненню грандіозних планів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі