УСЯКА ВСЯЧИНА

15 вересня 2000, 00:00

Читайте також

НАЙПОМІТНІШІ ЧОЛОВІКИ РОКУ

Нещодавно в Королівському оперному Домі на церемонії вручення нагород «Чоловіки року GQ» (GQ Men of the Year Awards), яку проводив часопис GQ, найстильнішим чоловіком було названо 53-річного музиканта Девіда Боуї. Представник журі повідомив, що вибрати переможця було непросто. «Нам довелося докладно вивчати всі іміджі музиканта, перш ніж зробити вибір на його користь», — сказав він.

Серед інших нагороджених знаменитостей — Том Форд, який дістав титул International Man of the Year; Вінні Джонс, названий найкращим актором року; і Гай Рітчі, якого разом із продюсером фільму «Карти, гроші, два стволи» Меттом Воном визнали гідним звання «Підприємець року».

Пола Сміта третій рік поспіль назвали «Дизайнером року», а ще один Пол — музикант і художник Пол МакКартні — одержав загадкову нагороду «за життєві досягнення».

Цікаво, що схильність Ліз Херлі до демонстрування нижньої білизни принесла їй нагороду «за послуги чоловічій статі».

ШКІДЛИВІ АВТОМОБІЛІ

Загазованість на шляхах Європи щороку забирає життя понад 40 тисяч чоловік. Це випливає з наукового звіту, опублікованого британським медичним часописом «Ланцет». З’ясувалося, що дрібні частинки пального у вихлопних газах можуть призвести до тяжких захворювань і навіть смерті.

Щороку в Європі близько 20 тисяч чоловік починають хворіти на хронічний бронхіт, а кількість нападів астми перевалила за півмільйона. Це перше міжнародне дослідження такого типу. Його проводили в центрі Європи, де на кожних двох жителів припадає один автомобіль. Відтак з’ясувалося, що до шести відсотків усіх смертних випадків на континенті пов’язано з забрудненням довкілля. А половину всіх шкідливих викидів дає робота автотранспорту.

Як заявив один з авторів доповіді, автомобільні викиди є серйозною проблемою, яку треба розв’язувати на міжнародному рівні. Автори дослідження вважають, що уряди європейських країн повинні запровадити високі податки на автовласників, стимулювати розвиток громадського транспорту й розробку систем ефективного очищення вихлопних газів.

ДЛЯ ЛЕДАЧИХ ВОДІЇВ

Новий винахід фірми Goodyear дозволить водіям, які помітили, що тиск повітря в колесі впав, накачати його, не виходячи з машини і навіть не зупиняючись.

Система підкачування шин під час їзди (ACS) — не новинка на армійській техніці й великих американських вантажівках, але на легковому автомобілі такий пристрій досі не доводилося бачити. Піонером його впровадження, схоже, буде фірма Goodyear, яка планує вже наступного року запропонувати покупцям новинку.

На відміну від традиційної системи з зовнішнім компресором, ACS використовуватиме обертання колеса при русі для приводу свого насоса, розміщеного всередині колеса. Goodyear поки що не повідомила про технічні подробиці винаходу, але, безумовно, такий внутрішній компресор зменшить знос коліс, поліпшить керованість і економічність автомобіля. Крім того, при проколі колеса система дозволить добратися до шиномонтажу без «запаски».

СПОРТ ТРИЧІ НА ДЕНЬ

Навіть помірні фізичні навантаження зменшують ризик розвитку хвороб серця в чоловіків. Причому позитивний ефект занять спортом зберігається десятиліттями. Дані, отримані в результаті тривалих досліджень, стали науковою основою прийнятих у США рекомендацій тренуватися по десять хвилин, але не менш як тричі на день.

Як зазначив Говард Сессо з Гарвардського медичного центру, отримана раніше інформація не дозволяла оцінити саме довготривалий ефект помірних навантажень. Двоє великих досліджень на студентах, звіт про які було опубліковано в часописі Circulation, заповнили цю прогалину. У першому з них з’ясували, що ефект навантажень не залежить від тривалості тренувань (15 чи 30 хвилин), якщо енерговитрати однакові.

Вивчення стану здоров’я понад дванадцяти тисяч чоловік протягом п’ятнадцяти років показало, що інтенсивні тренування більше знижують ризик захворювань серця, ніж помірні навантаження. Так, біг чи аеробіка зменшують цей ризик на 20, а ходіння — на 10 відсотків.

Отримані наукові дані підтверджують існуючі емпіричні рекомендації починати займатися фізкультурою малорухливим людям і підвищувати інтенсивність тренувань тим, хто веде активний спосіб життя.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60