ВЕЛИКі ПЕРЕВіРКИ НА ДОРОЗі

Поділитися
Два місяці залишається до початку Сіднейських ігор. Одні з найбільш представницьких у програмі — турніри з вільної та греко-римської боротьби...

Два місяці залишається до початку Сіднейських ігор. Одні з найбільш представницьких у програмі — турніри з вільної та греко-римської боротьби. І от що примітно: повними складами на них виступлять спортсмени тільки двох країн — України і Росії. ФІЛА ж об’єднує атлетів понад ста держав!

Українські борці вільного стилю без зайвих хвилювань здобули олімпійські ліцензії, а от їхнім колегам довелося чимало попотіти. Нині й перші, й другі провели національні чемпіонати. Як же виглядають обидві команди напередодні поїздки на Зелений континент? Нагадаю, путівки в борців — не персональні, і тренери ще мають визначитися зі складами.

ПОВЕРНЕННЯ ЧЕМПіОНА

Змагання з греко-римської боротьби пройшли в Миколаєві на дуже високому рівні, до чого доклали руку спортклуб «Біотрон» і обласні організації. Серед 224 учасників було п’ять заслужених майстрів спорту. І, до речі, четверо з них перемогли. У центрі уваги виявився В’ячеслав Олійник (Донецьк—Київ).

Він, олімпійський чемпіон Атланти, після своєї головної перемоги практично не виступав. І ось наближення ігор у Сіднеї покликало В’ячеслава на килим. У категорії 85 кг Олійник через силу, усього по одному балові, але виграв у двох заключних боях. Отож знову претендує на місце в збірній.

Бронзовим призером в Атланті став Андрій Калашніков із Київщини. У Миколаєві, подолавши наслідки недавньої травми, не без зусиль, але переміг у вазі 54 кг. Впевнено виступили заслужені майстри спорту маріупольці Григорій Комишенко (69 кг) і Рустам Аджи (76 кг), виборовши звання чемпіонів. Причому лідери, за винятком Олійника з Калашніковим, виступали в більш важких категоріях. Проте довели — є ще порох у порохівницях. А що ж молодь? Адже, як твердить головний фахівець Держкоммолспорттуризму Михайло Пінчук, після Сіднея основний склад майже цілком оновиться.

Дедалі наполегливіше стукають в двері головної команди маріупольці Ігор Курило і Денис Бутенко, а також миколаївець Артем Короленко. І дуже втішно, що за ними накочується нова хвиля неординарних хлопців.

Коли дорослі змагалися в Миколаєві, збірна юніорів України виступала на першості світу в Нанті (Франція). І вперше стала кращою в загальному заліку! Золоті медалі в запорожця Армена Варданяна (63 кг), Ігоря Шацьких (69 кг, Дніпропетровськ—Луганськ) і харків’янина Сергія Рутенка (85 кг). Відзначилися і маріупольці: срібну нагороду одержав Михайло Швидкий (130 кг), а Олексій Вакуленко (54 кг) — бронзову. Отже, резерв у лідерів чудовий.

Нині на кандидатів до національної збірної очікують два зібрання в Алушті і виступ на великому міжнародному турнірі в Польщі. Після цього тренери назвуть імена восьми олімпійців.

КРОК ДО П’ЄДЕСТАЛУ

Юліан КОРДИЯК (Львів)

— Один із найбільш титулованих видів спорту в Україні — вільна боротьба, — говорить наш перший чемпіон світу Володимир Синявський. — До Львова на чемпіонат України охоче приїхали не тільки учасники та судді, а й багато ветеранів, як я, приміром, і не пошкодували: місто гарне і турнір організовано чудово.

На трьох килимах у палаці спорту «Спартак» боролися понад 220 спортсменів — чоловіків і жінок. Не було лише кількох лідерів збірної — травмованих або звільнених з інших причин, в основному наших «легіонерів». На жаль, були відсутні також члени молодіжної збірної, що виступали цими ж днями на своєму чемпіонаті світу в Нанті (Франція). Це трохи знизило напругу українського чемпіонату, тому що серед молоді є група цікавих борців, котрі сміливо йдуть на суперництво з кандидатами в олімпійці. Проте це не знизило величезного інтересу фахівців, які з’їхалися з усієї України. І вони не помилилися: ще до фінальних поєдинків на львівському турнірі було чимало змістовних боїв.

— Тільки борці Росії, США й України завоювали по 8 олім- пійських ліцензій у греко-римській і вільній боротьбі, тобто повезуть до Сіднея по 16 спортсменів, — розповідає держтренер Леонід Гадайчук. — 8 «вільників» повезе також Іран. Ці чотири команди будуть основними суперниками на олімпійському килимі. Правда, окремі сильні борці є й у Грузії, Туреччині, Кореї, Японії. Вони можуть піднести сюрпризи в боротьбі за медалі, яких ми розраховуємо здобути в Сіднеї дві-три у «вільній».

Ось імена чемпіонів України, котрі завоювали ці титули у Львові. Жінки: 46 кг — Наталя Нікітенко (Чернігів); 51 кг — Інеса Ребар (Херсон); 56 кг — Тетяна Лазарєва (Донецьк); 62 кг — Тетяна Волкова (Донецьк); 68 кг — Наталя Боднарець (Хмельницький); 75 кг — Валерія Златова (Донецьк). Чоловіки: 54 кг — Віталій Ярим (Одеса); 58 кг — Муса Сайдулбаталов (Дніпропетровськ); 63 кг — Євген Буслович (Київ); 67 кг — Орест Скобельський (Львів); 76 кг — В’ячеслав Голуменков (Київ); 85 кг — Ельдар Асанов (Херсон); 97 кг — Василь Тисминецький (Вінниця); 130 кг — Юрій Чобітько (Київ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі