ВЕЛИКИЙ ОЛІМПІОНІК — ТЕРОРИСТ?!

Володимир Маєвський 18 серпня 2000, 00:00

Читайте також

У біатлоні не було шанованішого й знаменитішого спортсмена, ніж Олександр Іванович Тихонов. Ця людина в період з 1968 року по 1980-й не тільки брала участь у чотирьох зимових олімпіадах, а й на кожній з них ставала чемпіоном у складі естафетної команди радянських біатлоністів. А на Іграх 1968-го в Греноблі, до того ж, стала срібним призером в особистому заліку. Тихонов — абсолютний рекордсмен світу за кількістю призових медалей у біатлоні (5), кількістю золотих медалей (4). Останню свою медаль він одержав 1980 року. Деякі видання ввели його до десятки спортсменів сторіччя.

Свого часу радянські газети із захопленням писали про героїчний вчинок Олександра Тихонова, коли він наздогнав і роззброїв бандита, який зістрибнув з поїзда. За цей подвиг офіцера внутрішніх військ динамівця Тихонова нагородили бойовим орденом Червоної Зірки — здається, єдиний такий випадок в історії радянського спорту, не рахуючи, зрозуміло, воєнних років.

І ось таку незламну й зразкову людина, члена Олімпійського комітету Росії, президента Росій- ської федерації біатлону 8 серпня нинішнього року заарештували в Москві в будинку ОКР співробітники Новосибірського управління федеральної служби безпеки й допровадили в Лефортовську в’язницю. Згодом Тихонову пред’явили обвинувачення в співучасті в замаху на губернатора Кемеровської області Амана Тулєєва. Прохання спортивних організацій про заміну утримання під вартою підпискою про невиїзд прокуратура зігнорувала. За повідомленням Радіо Свобода, ім’я Тихонова назвав у числі інших організаторів замаху заарештований кілер. Згідно з його свідченнями, саме Тихонов передав йому у вигляді авансу 300 тисяч доларів із 700 тисяч, обіцяних за здійснення терористичного акту.

Тихонова звинувачують відразу за трьома, вельми серйозними статтями КК Російської Федерації, у Лефортово утримують в одиночній камері. В’язню російського правосуддя в січні виповнилося 53 роки.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60