ЗАПИТАНЬ БЕЗ ВІДПОВІДЕЙ НЕ ЗАЛИШИЛОСЯ

Валентина Пожилова 11 серпня 2000, 00:00

Читайте також

Традиційні змагання веслярів на байдарках і каное — Меморіал Юлії Рябчинської — нинішнього літа мали дещо особливий статус. Вони проводилися у двадцять сьоме, однак уперше — в Одесі, місті, куди Юлія Рябчинська повернулася 1972 року з Мюнхена олімпійською чемпіонкою. На жаль, їй не судилося довге життя — у січні 1973-го спортсменка трагічно загинула. І відтоді її пам’ять вшановують стартами на веслових дистанціях.

Ще однією особливістю сьогорічних стартів було те, що саме в Одесі відбувся остаточний відбір до олімпійської команди. Тренерам залишалося визначитися з тим, хто представлятиме Україну в байдарці-одиночці серед чоловіків на 1000 м та в каное-двійці на 500 метрів. У одиночників гостро сперечалися протягом усього сезону Юрій Лисяний і Владислав Терещенко. Лисяний уперше так близько підійшов до заповітної мети кожного спортсмена — стати олімпійцем. Терещенко вже мав досвід Атланти. Зазіхав навесні на це право і юний Олександр Медвідь, однак старші за віком конкуренти на середину літа залишили його «за бортом». І тепер їх було тільки двоє. Хто прийде першим, той поїде до Сіднея. Щасливий квиток виграв Терещенко: херсонець обійшов киянина в фіналі на 1000 м на 1,31 секунди.

У каное-двійках на одну путівку до Австралії завоював екіпаж Дмитра Сабліна з Сергієм Климнюком.

Головний приз Меморіалу розігрувався в байдарці-одиночці на 500 м. Його виграла досвідчена Ганна Балабанова. Однак в Сіднеї вона стартуватиме в двійці з Наталею Фіклісовою. Право виступити в одиночці вирішено надати 18-річній Інні Осипенко, якої в Одесі не було: не встигла повернутися з юніорського чемпіонату Європи, де стала другою в двійці з Наталкою Івасенко та третьою в одиночці. Не виходив на одеську дистанцію і Михайло Сливинський, володар іменної ліцензії. Він готується за індивідуальним графіком — Сідней буде для нього четвертою Олімпіадою. В Одесі ж у каное-одиночці перемогли: на 500 м — Олександр Мостовенко, на 1000 — Павло Затуливітер. Однак Олімпіада поки що — не для них. А до Сіднея лаштуються ще Марія Ралчева і Олена Череватова, які мають стати в четвірці напарницями Балабанової та Фіклісової.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96