Населений острів

Юрій Касьянов 25 листопада 2016, 23:02
остров

Читайте також

Совість своїм болем накреслює завдання, розум — виконує. Совість формує ідеали, розум шукає до них дороги... Саме люди з загостреною совістю й повинні збурювати маси, не давати їм заснути в скотинячому стані, піднімати їх на боротьбу з гнобленням. Навіть якщо маси не відчувають цього гноблення. 

Брати Стругацькі. "Населений острів"

 

Ідеали Майдану були зраджені ще на Майдані. Зраджені купкою політиканів, котрі взялися управляти народним протестом, який виник стихійно і який не мав, на жаль, ні ідеології, ні міцної організації, ні справжніх лідерів. Точніше — це було навіть не зрадництво, а природне відкидання вбік, перекреслення самого духу Майдану і цілей нашої боротьби — як чужих, супротивних і таких, що не підходять правлячому класу. 

Узимку 2014 року одне феодально-кримінальне угруповання руками пасіонаріїв відсторонило від влади інше феодально-кримінальне угруповання. Зробити це було неважко, бо в пасіонаріїв, які стали мотором боротьби, не було лідера і не було своєї партії влади. Електорат ошукали стандартно, використовуючи прості маніпуляції: так зване голосування на Майдані, чудесне перефарбування ригівської Верховної Ради, спішне обрання верховного батька перед загрозою великої війни, незабарні парламентські вибори "заради європейських реформ" — і справу зроблено. 

Відразу після піррової "перемоги", а насправді — розгрому Майдану, феодально-кримінальні клани, які захопили владу, привласнили собі всі завоювання революції. Пасіонарії, активні учасники Майдану, опинилися або за бортом суспільно-політичного життя, або в дозованих кількостях були підкуплені, розбещені посадами й грошима, і вбудовані у владу. Так з'явилися "молоді реформатори", "государеві волонтери", "патріотичні журналісти". Феодальна верхівка "користає" їх у свята, так само як і синьо-жовті прапори, вишиванки й паради. 

Окупація Криму, війна на Сході країни виявилися не тільки великим лихом для народу, а й відмінною димовою завісою для зміцнення позицій "нової, патріотичної" влади. Немає нічого кращого за млявоперебіжну війну для посилення патерналістських настроїв у країні. 

Та псевдореволюційна демагогія, ультрапатріотична риторика, новенькі прапори, дорогі вишиванки, помпезні паради не усунули протиріч між задекларованими цінностями правлячого класу і стабільними злиднями широких верств населення. Навіть колишній режим дрібного шапкового злодія Януковича був чесніший і легітимніший за нинішній. Після безглуздого правління Ющенка Віктор Федорович очікувано, без істерики переміг на виборах. Федорич крав, звісно, багато крав. Але й нинішні змогли "підняти" чимало — війна ж добра нагода. І потім — Вітя не обіцяв золотих гір, слідкував за базаром і відповідав за слова. Серйозно проколовся тільки один раз — з Асоціацією, і цей прокол коштував йому посади. 

Тепер про Асоціацію вже не згадують. Незговірлива Європа нині не в моді. Нинішній режим тримається на трьох сакральних китах: війна на Сході країни, показовий ура-патріотизм і настільки ж показове дистанціювання від ненависних регіоналів. Ці "кити" давно перетворилися на пропагандистські кліше. Страшні регіонали повернулися у владу, чванливий "патріотизм" програє порожньому холодильнику, військовий тупик загрожує закінчитися стінкою для можновладців. 

По трьох роках після початку Майдану навіть "невідомим батькам" стає зрозуміло, що ось так, по накатаному, вже не можна. Брехати не можна. Жити так не можна. Не можна й далі списувати на війну, на Кремль усі прорахунки нинішньої влади, усі ці зухвалі крадіжки, тотальний опір реформам, катастрофічну неспроможність управляти країною. Ліміт довіри населення вичерпано. Люди звично шукають нового хазяїна, який зробить життя хоч трохи кращим. 

Пасіонарних лідерів як не було, так і немає, альтернативи немає, і ось уже нові-старі хижаки з лави запасних рвуться в перші ряди. Недобиті риги, яким не знайшлося місця біля годівниці; відсунута вбік Юлія Володимирівна, яка мріє про реванш; амбіційний, авантюристичний і нерозбірливий у зв'язках Саакашвілі... 

Правлячий режим сприймає загрозу нового Майдану більш ніж серйозно. По-перше, нагорі чудово розуміють, що народ ними сильно незадоволений. По-друге, вони там слушно припускають, що Москва неодмінно розіграє цю карту, щойно в неї з'явиться привід. По-третє, там, нагорі, реально бояться, що політичні аутсайдери з грошима можуть улаштувати проти них Майдан. Наші високопоставлені слуги народу з мільйонними деклараціями всерйоз думають, що революції робляться за гроші. Вони впевнені, що Майдан робили вони — купуючи харчі, дрова, медикаменти, намети... Вони впевнені, що зробили Майдан своїми телеканалами, журналістами, своєю сценою. 

Так само думають і в "опозиційних" штабах, оплачуючи телеефіри, рекламу, агітацію; виділяючи гроші на оплату праці "мітингувальників", на їх розвезення, на звукопідсилювальну апаратуру, на менеджерів "протесту". 

Однак за гроші можна влаштувати тільки антимайдан. Хай який прекрасний вигляд має телевізійна картинка, помирати за нових-старих феодалів не збираються навіть найзавзятіші їхні шанувальники. Розкручений опозиційними і провладними ЗМІ масовий психоз "за" і "проти" Майдану, підступні "кремлівські" плани, наймані "мітинги" і справжні стихійні протести ніяк і нічим сьогодні не загрожують ні владі, ні суспільству. Якщо тільки вдасться уникнути можливих кривавих провокацій, які вигідні і Москві, і суперникам-феодалам усередині країни. 

Якщо ж раптом якимось дивом Тимошенко чи Бойко дорвуться до влади, це тільки прискорить агонію Системи. Україна нічого не виграє, втративши життя кількох десятків людей, яких неминуче покладуть на жертовник кланової боротьби. Навіть якщо Саакашвілі "посадить Порошенка", як він це обіцяв, такий трюк залишиться в історії тільки трюком... Бо наші "опозиціонери" не можуть змінити Систему. Бо вони — плоть і кров горезвісної "Системи", яка не може існувати без тотальної брехні, крадіжок, корупції, кланових договорняків. Бо "Система" — це насамперед люди, а ці люди не вміють жити інакше. 

Майдани не робляться раптом. Система не знищується враз. Та хоч скільки би гризлися нагорі щури, їм однаково доведеться піти. Майбутнє — за молодими й чесними, незабрудненими, нерозбещеними, не привченими з дитинства брехати й красти. 

У тому-то й лихо нашої країни, що в такий важкий воєнний час у нас немає справжніх лідерів, немає сотні чесних людей при владі, — людей із принципами, сумлінням, готовністю служити Україні і вмерти за неї. Щоб вибратися з історичного глухого кута, в який нас завела правляча феодальна верхівка, треба, щоб час сірих людей при владі закінчився і настала ера ідеалістів і романтиків. Я не знаю точно, як це зробити. Але знаю напевно, що без цих ста необхідних людей, з їхніми ідеями, планами і силою волі, будь-який Майдан сьогодні, навіть найщиріший, знову приведе до влади нових-старих відставних феодалів. Будь-які перевибори, що давно стали в нас нескладною соціальною маніпуляцією, знову легітимують тих самих феодалів. Нам треба розірвати це порочне коло. Я не знаю — як. Мабуть, доведеться всерйоз битися за душі людей. Як завжди.

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
15 коментарів
 • vortex 1 декабря, 12:34 to aetos. Не пытайтесь Ю.Касьянову что-то доказывать или объяснить. Всё это он прекрасно понимал да Вас. Причина его лютой ненависти к сегодняшней власти проста-его она не допустила к бюджетному корыту, к распилу его. Его "пратриотизм и страдания за долю Украины"-просто патриотическая обёртка старому как мир принципу "ничего личного, только бизнес". Пытался в своё время Ю.Касьянов впарить МО Украины производство и продажу своих самодельных в сарае БПЛА. МО естествнно отказало. Солидный куш навара на самопальном примитивном производстве не получился. Пришлось довольствоваться захудалой фирмочкой в Киеве с копеечным оборотом. Предлагал Касьянов свои самодельные дрова в 2015 году. И после отказа МО их покупать, люто возненавидел эту власть, и срочно подался в разоблачители власти, её коррупции. Вот и весь секрет "вболівання цього страдальця за долю України". И таких "патриотов", желающих присосаться к бюджетному вымени и власти орда, начиная от Тимошенко и заканчивая Касьяновыми.
  aetes 2 декабря, 12:52
  Я не можу настільки детально розбиратись з діяннями персонажів. Коли прийде час конкретно вибрати, наприклад, між Касьяновим і Міхо, чи Садовим, я уважніше прислухають до Ваших слів, а зараз, вибачте, просто лінь, є важливіші справи. Ваші дані цікаві, не забудьте представити їх в потрібний момент, але зараз мене більше цікавлять загальні принципи, особливо питання, чому патріотичні демсили не можуть домовитись між собою. Навряд чи Касьянов складе конкуренцію основним гравцям. Тим не менш, до Касьянова я ставлюсь поблажливіше, ніж Ви. Невдалі експерименти з самопальними БПЛА, якісь дрова, намагання вибити фінансування -- це гріхи, набагато легші, ніж рашизм, чи популізм. Скоріш, це взагалі не гріхи, а помилки. Ви висуваєте тільки аргументи "проти", тому виникає підозра, що Ви упереджені. Її не було б, якби висували аргументи "за" і "проти". Коли Касьянов буде, наприклад, в Самопомочі, з ним детальніше розберуться його однопартійці, а широка публіка не може розглядати надто детально.
  aetes 2 декабря, 13:22
  Сучасні БПЛА недосконалі. Їх легко збивають, легко глушать, до того ж внаслідок вібрації картинка змазана. Є кілька напрямків розвитку БПЛА: 1) Стійкі до ураження, маневрені. Перспективи в цьому напрямку непогані. Пілот витримує лише 6g, а БПЛА теоретично набагато більше. 2) Стабілізована платформа відеосенсора. 3) Зграї дешевих. Якщо з десяток налетять і виявлять, наприклад, танк, поки їх всі зіб'ють, то їх втрата окупиться, бо танк в сотні разів дорожчий. В цьому напрямку, мені здається, спроби з самопальними БПЛА в сараї не зовсім безнадійні, особливо враховуючи, як довго МО і Оборонпром чухаються, поки просунуться хоч на крок. Можливо, ще побачимо розробки "самопальщиків" на конвеєрі. Принаймні, конкуренція в цій галузі не завадить. Наразі розвитку БПЛА взагалі не видно, всі нові БПЛА такі ж недосконалі, як 2 роки тому.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • spragly 28 ноября, 09:19 Я не фахівець з політики чи соціології, але держави з'являлися або внаслідок активних дій націоналістів. В вишиванках, які так муляють очі Касьянову. Або під нову соціально економічну програму. Наприклад написати першу в світі Конституцію і вибрати першого в світі Президента. Якщо хтось знає інший спосіб повідомте. Тільки не московсько-імперський чи совіцько-імперський. Там уральскі метіси-чапаєвці перерізали євро-рускіх ще в 1918 році, але дають їх нечисленним нащадкам погратися в "православний фашизм" і "чистоту слов'янства". Так от, вікно можливостей "європеїзації України", під гаслом якого виступали Ющ, Юля, Порох та Яц, потихеньку причиняється. Безвіз, яким Порох лякає тіні совіцького минулого, насправді нікому з заробляючих 0 на місяць, щастя не дасть. Конституція та приватна власність в Україні вже є. Варяги? Вже тут і вже відступили. Війна? Ще триває і кінця не видно. Залишаються мабуть все ж таки націоналісти яким можливо треба трохи змінити риторику.
  aetes 28 ноября, 12:08
  Чому лише націоналісти залишаються? Є ще багато таких, за кого можна голосувати. Та й проти націоналістів нічого не маю. Проблема тільки в тому, що не можуть між собою домовитись. Касьянов з націоналістами поб'ють один одному пики, а тим часом Порошенко в другий тур вийде. На останньому Шустері Савченко щось говорила про широкий рух, гайда всі чесні люди сюди, але Касьянов на неї негайно бочку покотив. До нього гайда всі чесні люди.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 27 ноября, 21:58 На Майдані перемогла пасіонарна меншість. Вибори вона програла. Так буде завжди, бо вибори виграє більшість. В минулому номері в одному з постів я розкритикував Вас, пане Юрію. Я писав: Наївний романтик революції, ніяк не зрозуміє, що політика брудна справа, завжди була і завжди буде. Розсварився з усіма союзниками. Ви про колір лайна не здатні домовитись, то куди Ви будувати Державу пнетесь? Ви хочете 100 чесних людей при владі, але Ви бачите, як герой АТО Мосійчук, потрапивши у це середовище, безсоромно торгує депутатським статусом? Те ж саме буде з Вашими 100 чесними людьми. Читайте класику лібералізму, К.Поппер "Відкрите суспільство та його вороги" (http://chtyvo.org.ua/). Те що Ви кажете про політику -- безграмотна плутанина, безглузді наївні мрії, Вам вчитись треба. Ви не знаєте як розірвати це порочне коло -- Поппер Вам розкаже. Правильне, раціональне рішення проблеми полягає у створенні стабільної партії, яка береже свою репутацію і слідкує за чистотою своїх рядів.
  aetes 27 ноября, 21:59
  Особисто я готовий голосувати за кожного, хто відповідає негативному критерію з 3-х "не": 1) не рашист 2) не популіст 3) не корумпований. В цей список потрапляють багато хто: Міхо, Самопоміч, Касьянов (себто Ви), Надя Савченко, Найєм, Гриценко (мало місця, тому зупиняюсь). Проблема в тому, що кожний бачить Наполеоном тільки себе і топить останніх з усіх сил. Кілька днів тому у Шустера вся країна дивилась, як Ви топите Савченко, яка вперто лізе в Наполеони. Сміх і гріх. Переконливий доказ того, що "ера ідеалістів і романтиків" ніколи не настане. Особисто я вірю в те, що настане ера професійних політиків і громадянського суспільства, яке уважно слідкує за їх руками.
  spragly 28 ноября, 18:09
  Ярош сам визнав що за націоналістів голосує тільки 5% виборців. Але справа в мотиваціях. Формально в РФ "найкраща конституція в світі". І в Україні теж. То в чому тоді різниця між РФ та Україною? Касьянов протестує проти Системи але як її охарактеризувати? Закони правильні. Судді на своїх місцях. Створювати нову форму власності не треба. Касьянов каже треба замінити людей. Але як їх обирати? Всі вони кажуть або правильні приємні або правильні неприємні речі. Обирати по їхнім справам? Так і корумпований суддя половину справ можливо вирішив на користь "тих хто вижив лихі 90-ті" і "став на чолі чергового протесту". Касьянов і є перший націоналіст, бо каже що сподіватися треба тільки на самих себе. Це і є формальна ознака націоналіста. Решта кажуть що треба сподіватися на Європу чи США чи навіть "здорові сили Росії". Треба просто змінити трактування націоналізму з того як подають канали олігархів ("пєщєрноє зло") на сучасний економічний термін.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Валерий Курский 27 ноября, 21:04 \В том-то и беда нашей страны, что в такое тяжелое военное время у нас нет настоящих лидеров, нет сотни честных людей во власти \ Бог дает народу Украины от вождя до дворника, но народ никогда не слышит Господа, находясь в духе усыпления. Основная часть украинцев привыкли поступать по своим умствованиям и не слушая мужей разумных, надмеваясь плотским умом без совета с Господом выбирали себе угодных лидеров. Потом платили кровавую цену жизнями своих соотечественников. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Карнутдинов Мурад 26 ноября, 21:56 Все вірно ви, пане Юрію, кажете. Самого все це інколи вже рве. Мать простих відповідей тут нема. Так, ну не зуміли ми (вже вкотре!) розгледіти вовків в овечих шкурах. А дійсних, моральних лідерів-служителів ми не підтримали. Піднімаємось, кожного разу, коли вже далі нікуди. Але помалу вчимось тиснути на владу, контролювати її, як можемо допомагаємо військовим. Самі прагнемо жити як люди. І справжні лідери, достойні свого народу, точно з'являться. Дожити б. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Sergey Yakubovskiy 26 ноября, 20:15 Спасибо автору за честную статью! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • MaxSA 26 ноября, 16:11 Как всегда искренне и, глядя на соцопросы - безнадежно. Ответа вопрос как побеждать на выборах патриотам, когда все информпространство контролируется олигархами ни у кого нет. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • lennion 26 ноября, 16:05 Невже так ніхто і не знає, що робити!? А може, знаємо, але боїмось сказати, бо знов зацькують? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Serge Shevtsov 26 ноября, 13:47 +1! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • irbis 26 ноября, 13:13 Зря в сети набросились на Касьянова. Во многом он прав. Только вопрос нужно ставить иначе. Не "кто лучше" - "хам" или опецьок, а "кто хуже"? Давайте ответим на вопрос " Кто хуже? Карманник, вытаскивающий в трамвае кошелек с деньгами, деже последними? или мент , отпускающий карманника из РОВД под обязательство "заносить"? Или может прокурор, за долю малую крышующий бодяжню с паленой водкой? Кто хуже? Ответ, пожалуй, очевиден .А то, что выбирать не из кого, так мы сами виноваты. Лидеры нации каждый день не рождаються. Тем более после столетий царско-комуняцкой зачистки. Прошлепали Черновола (старшего, конечно), а теперь наслаждаемся всем этим непотрибом из "скотиняк", "госпидаров", кролей, тягныбаксов, петрушей, воных...Э-э-э-х... Больше читайте здесь: http://gazeta.zn.ua/SOCIUM/obitaemyy-ostrov-_.html Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89