USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №83 березня — 11 марта 2016

Влада

Міжнародна політика

А. Умланд, О. Мельник, За рамками Мінських угод Об`єднання миротворчої місії ООН і діяльності СПБО ЄС, поряд із масштабним залученням потужних організацій з питань розвитку (Світового банку, ЄБРР, АМР США, Німецького агентства з міжнародного співробітництва тощо) у Донбас має стати пріоритетом у спробах Заходу припинити збройне протистояння між Україною і Росією в Донбасі. Володимир Кравченко Гра на два фронти. Лукашенко дражнить Росію і манить... У Кремля немає жодних підстав тривожитися щодо партнера по Союзній державі: Білорусь — союзник Росії, залежний від неї в економіці, фінансах, енергетиці. Але, потрапивши в скрутну ситуацію, Лукашенко, який намагається вижити, починає розігрувати улюблену комбінацію "гра на два фронти": Москву білоруський президент лякає рухом на Захід, а Брюссель манить лібералізацією свого режиму. Що вражає — кожного разу йому цей прийом вдається. Олексій Коваль Мігранти розколюють Європу Криза з мігрантами загрожує знищити один зі стовпів, на яких тримається Європейський Союз, — право громадян вільно пересуватися між країнами-членами цього утворення. Це, зрештою, загрожує майбутньому ЄС.

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Земельні ігри Кому на Печерську, за великим рахунком, потрібна ця децентралізація, кого цікавлять проблеми громад і просто пайовиків. Іде велика гра аграрного лобі, яке зацікавлене в мораторії, що дарує можливість платити мізерну оренду за користування безцінним ресурсом, чиновників середньої руки, що живуть "дозвільними" схемами і, зважаючи на все, планують при відкритому ринку брати так само активно, як і при закритому, і перших осіб держави, які заради цієї самої землі й прийшли до влади. З Олег Устенко Україна vs реформи: атипова форма співробітництва з... У міру просування програми вимоги з боку Фонду посилюються й починають стосуватися більш чутливих сфер, що належать до бюджетної політики. Не можна сказати, що керівництво країни, яка відкриває програму співробітництва з МВФ, про це не знає наперед (ще на етапі підписання меморандуму про співробітництво). Природно, знає, але воліє не думати. Якщо ситуація безвихідна, то багато хто згоден на кожну — навіть найбільш гірку й неприємну — "пігулку".   Ігор Гужва Слабка ланка: як Україні вмонтуватися в глобальні ланцюги... Міжнародні ланцюги доданої вартості — феномен останніх двадцяти років. Проте лише протягом останнього десятиріччя цей процес набув глобального значення і впливу на загальносвітовий економічний розвиток. Сьогодні Україна як ніколи має "вгризатися" в глобальні ланцюги створення вартості та ланцюги поставок у міжнародній торгівлі. Кахабер Карелі Земельна реформа та ринок землі: кому потрібні непотрібні... Після революційних подій дворічної давності в Україні задекларовано курс на реформи в різних галузях. За час, що минув, було прийнято численні закони та підзаконні акти, певна активність законодавців відчувається і в земельних відносинах. Однак у досягненні необхідного підсумкового результату — початку функціонування повноцінного та прозорого земельного ринку — не проглядається навіть неясної перспективи.

Конфлікт інтересів

Леонід Бойко Два експерименти атомної енергетики: які наслідки чекають... Падіння промислового виробництва та скорочення обсягів споживання електроенергії загострило хронічну хворобу української енергетики –  нерівномірність  добового споживання в Об`єднаній енергосистемі. Так звані піки споживання припадають на ранкові та вечірні години, натомість уночі маємо глибокий провал. Власне, базове навантаження енергосистеми покривають атомні електростанції, а пікове та напівпікове споживання компенсують гідроелектростанції та підприємства теплової генерації. Проте таке регулювання відбувається у ручному режимі, а отже приймаються рішення ситуативні й часто непродумані. Як-от спроба долучити АЕС до добового регулювання потужності енергосистеми. На думку фахівців, такий експеримент має шанс завершитись техногенною катастрофою. Андрій Константинов АТЕК — історія розпилінгу Гігантські виробничі корпуси біля станції метро "Святошин" не так давно були гордістю київської індустрії. Екскаваторний завод (нині АТЕК) реалізовував свою продукцію на всі континенти. Зараз виробництво жевріє тільки завдяки тому, що в одному з цехів волонтери ремонтують техніку із зони АТО, чим страшенно дратують його нинішніх власників. Адже ті вже багато років займаються значно важливішою, на їхню думку, справою — розпилом заводу. 

Людина

Персоналії

Леся Литвинова Транзитні долі. 10 історій про жінок без певного місця... Два роки тому в усіх нас з`явилися нові сусіди. Нові мами з візочками. Нові бабусі в черзі. Нові продавчині в магазині поблизу дому. Переселенці, що шукають мирного життя в чужих містах. Переселенці, жорстко пропечатані штампом "малоосвічених маргіналів із Донбасу". Але насправді вони різні… Алла Котляр Ольга Кудиненко: "Я роблю те, у що вірю. Я вірю в те,... Жодне з прочитаних мною інтерв`ю з Ольгою Кудиненко, фундаторкою благодійного фонду "Таблеточки", що допомагає онкохворим дітям, на жаль, не дало мені справжнього уявлення про неї. Я очікувала побачити руду, життєрадісну хмару любові й милосердя. А побачила досить жорсткого й ефективного менеджера.    Анна Гулевська-Черниш ФілантроДіагностика: сектор благодійності — дзеркало... Тиждень тому американське видання Forbes оприлюднило результати міжнародного опитування щодо підсумків благодійності/філантропії 2015 року. Найбільш потужними визначено такі тренди: інвестиції у вплив, партнерська філантропія, фокус на усунення корінних причин соціальних проблем, венчурна філантропія. Інше видання, Inside Philanthropy, у своїх прогнозах на 2016-й до вищезазначених додало tech філантропію і соціальні інвестиції в робочі місця.

Культура

Катерина Константинова Художник Михайло Гуйда: "Частину Шевченківської премії... Цей художник, мабуть, належить до найзагадковіших постатей на українській арт-території. По-перше, його називають одним із найкращих портретистів країни. По-друге, багатьох дивує його енергетичний зв`язок не тільки з Україною, а й із Китаєм, де він став справжньою зіркою. Український ґрунт і східні мотиви дуже впливають на його художню фантазію, на народження образів. Марія Гудима Скульптор Олександр Мілов: "Моя "Любов" живе в пустелі" Український скульптор Олександр Мілов не так давно зчинив фурор на американському фестивалі Burning Man у пустелі Блек-Рок. Художник воістину одеської національності (в родоводі є і єврейська бабуся, і кочівники-ногайці, і росіяни з українцями) творить і мислить масштабно, обґрунтовано вважаючи, що для сучасної людини мистецтва неможливого мало. Катерина Константинова Київ, церемонія "Оскара" Одна з найгучніших прем`єр 2015 р. — театральний арт-проект "Оскар і Рожева Пані" (за мотивами книжки Еріка-Емануеля Шмітта) — стала лауреатом нової театральної премії "Дзеркало сцени". Леся Ільєнко Людмила Монастирська виступить у київській прем`єрі... Всесвітньо відома оперна співачка Людмила Монастирська, яка не перериває творчих зв`язків із рідною Україною, дала згоду на участь у прем`єрному спектаклі Національної опери — "Набукко". Леся Ільєнко "Парад Надій-2016": ритми танцю У столиці відбувся XXVII Міжнародний турнір зі спортивних танців "Парад Надій-2016", у якому взяли участь близько тисячі танцювальних пар з України та інших країн світу. Оксана ЗАГАКАЙЛО Мама Кузьми: "Ранній "Скрябін" обов`язково повернеться" Ольга Михайлівна Кузьменко, мама легендарного Кузьми, у розмові з кореспондентом DT.UA щиро зізнається, що часом просто боїться чути голос сина — у піснях і відеозаписах. Страшний біль втрати не вщухнув і не вщухне ніколи.