USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №1522 квітня — 29 апреля 2016

Влада

Внутрішня політика

Валентина Самар Кримський "серпантин" "Президент" Південної Осетії Леонід Тібілов повідомляє, що до серпня в республіці відбудеться референдум про приєднання до Росії. Квінтесенція всіх заяв, у принципі, зводиться до формули "хочу як Крим". Дослівно: "Ніхто не думав кілька років тому, що проведення референдуму в Криму буде можливим. Однак коли зійшлися, так би мовити, зірки для народів Криму і Росії, таке рішення було прийнято. Не виключено, що для Південної Осетії теж зірки зійдуться". Інна Ведернікова Голова Національного агентства з питань державної служби... Наскільки може змінитися закон про держслужбу у процесі "вдосконалення" і чи вдасться не допустити витравлювання його ідеології, ми поговорили з головою Національного агентства з питань державної служби Костянтином Ващенком.   С. Конончук, Ю. Тищенко, Чи стануть референдуми в Україні на правовий фундамент? Запитання, винесене в заголовок, на жаль, не випадкове, бо такого фундаменту бракує і для всіх інших інструментів демократії в нашій країні. Але коли, наприклад, щодо виборів є розуміння їхньої ролі та вимог до них, то у питанні референдумів іще мусимо дійти консенсусу принаймні у фундаментальних принципах зв`язку референдумів і представницької влади. Оксана Денисова Зураб Аласанія: "За претензіями до мене не стоїть нічого,... Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія в інтерв`ю DT.UA розповів про ймовірність своєї відставки, про падіння рейтингу каналу і про складнощі реформування НТКУ на Громадське телебачення. Сергій Зубченко Діти війни: як Росія залучає українську молодь із... Події останнього року в окремих районах Донецької та Луганської областей чітко вказують на те, що, крім власне воєнної активності незаконних збройних формувань проросійських терористів і підрозділів ЗС РФ на лінії безпосереднього зіткнення та тимчасово окупованих територіях, ворог значно активізував свої зусилля на інших, менш помітних неозброєним оком "фронтах" протистояння (зокрема гуманітарному), що, втім, створює не меншу загрозу для національної безпеки нашої держави у середньо- та довгостроковій перспективі.

Міжнародна політика

Володимир Кравченко "Всепогодна" Рада Уперше за два роки Москва і Північноатлантичний альянс сіли за стіл переговорів: "розморозився" "всепогодний орган" — Рада Росія—НАТО (РРН). Минулої середи відбулося його засідання на рівні послів. Головні теми зустрічі — "українська криза" та необхідність повного виконання Мінських угод, ситуація у сфері безпеки в Афганістані і співпраця в боротьбі з тероризмом, а також зниження військових ризиків. Андреас Умланд Пакт Східної Європи і Туреччини проти російського... Чому Україні сьогодні потрібен блок Міжмор`я — коаліція країн між Балтійським і Чорним морями? Віктор Каспрук Бразилія: "справа Руссефф" проростає імпічментом Бразильські законодавці проголосували за імпічмент Ділмі Руссефф, першій жінці-президентові країни, чий термін перебування на посаді ознаменувався гучним корупційним скандалом, що розгортається на тлі скорочення економіки та наростання розчарування в суспільстві.

Гроші

Енергоринок

А. Єрьоменко, У. Леонід, Є. Андріанов, "RABство" Уряд і "Нафтогаз України" переконують, що підвищення тарифів на газ, а тепер і на його транспортування, до ринкового рівня орієнтоване на ціни імпортованого газу. При цьому тільки збільшення транспортних тарифів за затвердженою регулятором (НКРЕКП) методологією може призвести до подорожчання імпортного (реверсного) природного газу для споживачів до 10%. Олег Кильницький Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін: "Поразка... 26 квітня виповнюється 30 років найважчої в історії світової атомної енергетики Чорнобильської аварії. Проте сьогодні згадування про цю річницю не є приводом для зневіри. Як показав досвід останніх років, за підтримки світового співтовариства Україні цілком до снаги впоратися з наслідками найбільшої техногенної катастрофи XX століття. Про минуле, сьогодення і завтрашній день ЧАЕС — розмова з генеральним директором ДСП "Чорнобильська АЕС" Ігорем ГРАМОТКІНИМ.

Бізнес

Герман Богапов Стрибки через G: 3G–4G–5G В Україні ударними темпами впроваджується мобільний зв`язок за стандартом UMTS HSDA+, що належить не просто до третього покоління, а до так званого 3.75G. Відповідно, логічно постає питання про майбутній перехід на 4G. Однак деякі гарячі голови пропонують відразу перейти на 5G, тобто перестрибнувши 4G.   Артем Святненко Комісійний дохід. За чий рахунок виживають українські... Банківська система України перебуває в жалюгідному стані. Збитки вітчизняних банків торік становили 66,6 млрд грн. І нинішній рік цю тенденцію змінювати не поспішає. Василь Худицький Акцизна амністія Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, яким тимчасово, до 31 грудня 2017 р., ставки акцизного збору на вживані імпортні легкові автомобілі знижуються у 2—28 разів. Мета — уникнути ухиляння від сплати податку через використання схем "тимчасового ввезення". Тобто власникам імпортних вживаних транспортних засобів пропонують своєрідну "податкову амністію" у формі тимчасового зниження вартості їх розмитнення. За словами експертів, вартість таких авто може впасти на третину.   Ігор Винниченко Довгі гроші не в пошані 6 квітня ц.р.у Верховній Раді вперше за чотирнадцять років пройшли парламентські слухання на тему розвитку туризму.

Людина

Культура

Олег Вергеліс Мінкульт: кроки по канату В інтерв`ю DT.UA міністр культури України Євген Нищук розповів про майбутню реформу структури Мінкульту; про ставлення до квот та "чорно"-"білих" списків митців. Поділився також творчими планами — у яких нових виставах на нього чекати найближчим часом. Іван Рябчий Сім обкладинок "Книжкового Арсеналу" У столиці цього тижня вирував "Книжковий Арсенал", власне літературний форум, який презентував нові видання, цікавих авторів. Різні ЗМІ з цього приводу складають свої "хіт-паради найважливіших книжок" цьогорічного "Арсеналу". Нижче буде не рейтинг, а суто авторський погляд на видання, які, без перебільшення, варті уваги читачів. Оксана ЗАГАКАЙЛО Галина Пагутяк: "Сучасна цивілізація поїдає своїх... Письменниця Галина Пагутяк живе в Галичині, мандрує невідомими стежками, відкриваючи для себе і для своїх читачів унікальність регіону. Так, зокрема, народилася її книжка "Сентиментальні мандрівки Галичиною". А у 2010-му письменниця стала лауреатом Шевченківської премії — за книжку прози "Слуга з Добромиля". Константин Родик Василь Шкляр: бекґраунд республіканця П`ятнадцять років тому Василь Шкляр з`явився на літературному кону як deus ex machine. Його детективно-містичний "Ключ" (1999) вигулькнув ніби нізвідки — не проглядалося ні чогось схожого на сучасному ринку, ні виразної класичної традиції. Катерина Константинова Конкурс Горовиця врятували держава та меценати  Генеральний директор Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця — Юрій Зільберман зізнається, що цьогорічний форум потужно підтримали державні структури та меценати.  Ольга Голинська Скорик, велика прем`єра У травні-червні в Україні продовжить свій розбіг мистецький проект "Три С" (Скорик, Станкович, Сильвестров), що недавно стартував у столиці. У Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Дніпропетровську, Харкові, Житомирі відбудуться концерти-імпрези Мирослава Скорика, в рамках яких, зокрема, світова прем`єра його Концерту № 2 для Віолончелі з оркестром (соліст — Олександр Пірієв). У різних містах — різні диригенти: Хобарт Ерл, Йосип Созанський, Юрій Янко, Володимир Шейко. Леся Ільєнко Шекспір, прямий ефір 400 років тому не стало Великого Барда. Він похований у своєму рідному місті Стретфорд-на-Ейвоні під вівтарем церкви Святої Трійці. Автор "Гамлета", ніби передбачаючи подальший масовий інтерес до своєї персони, заповів, аби на пам`ятній дошці був напис староанглійською мовою: "Добрий друже, в ім`я Ісуса не тривож мій прах… Благословенним буде той, хто не торкнеться цього каміння, і хай буде проклятим той, хто потурбує мої кості…"