USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №1628 квітня — 13 мая 2016

Влада

Внутрішня політика

Сергій Рахманін Оборона "Мінська" Черговий візит посланниці Держдепу Вікторії Нуланд і її планова спроба примусити українську владу до "Мінського миру" небайдужу частину українського суспільства неабияк стурбували. Утім, месиджі вічної чергової Держдепу по Україні не вирізнялися принципово новими тезами. Ті ж самі вимоги (по суті, цитати з "Мінських угод"), ті ж самі аргументи (вранці "стільці" — ввечері транш МВФ). Все те, що нескінченно артикулювалося безліччю іноземних офіційних осіб. У тому числі самою пані Нуланд. Дмитро Менделєєв Корупція для службового користування... Відсторонений раніше від виконання повноважень тодішнім прем`єр-міністром А.Яценюком фігурант великого корупційного скандалу — голова Держекспортконтролю Ю.Терещенко — став до виконання своїх обов`язків уже з новим урядом під керівництвом В.Гройсмана. Інна Ведернікова Голова департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну... Перші результати верифікації соціальних виплат уже є. І навіть на цьому етапі вони дозволяють говорити про багаторічне виведення мільярдних сум з бюджету країни. Нам в розмові з головою департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрієм РЯЗАНЦЕВИМ за допомогою конкретних цифр і фактів вдалося позначити основні тенденції порушень, а також спрогнозувати можливі суми, що витікають з бюджету воюючої країни в чиїсь кишені. Валентина Самар Не словесами, а справами Заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу не справила ефекту вибуху бомби. До цього все йшло, і мало в кого з жителів Криму та співчутливих спостерігачів за процесами в Криму з материка були ілюзії, що оперетковий суд на окупованому півострові і його постановник являть світові правосудне рішення. Особливо після того, як, підстилаючи доказову соломку "суду", Меджліс внесли до списку екстремістських організацій — ніби у відповідь на цього разу превентивно застережливі заяви міжнародних організацій і США. Вадим Новинський Постреволюція Сама по собі революція — стихія руйнівна, і творчого в ній мало. Творчою є якраз постреволюція — сума процесів, що настають після того, як революція починає йти на спад. Революція — це заперечення й викорінювання старого. Жодна революція не зробила людей щасливими. Але постреволюція дає шанс.  Олександр Сергієнко Забудовники в законі-2 2011 р. в DT.UA було надруковано статтю "Забудовники в законі", в якій аналізувалися новації свіжоявленого публіці Закону "Про регулювання містобудівної діяльності", прозваного в народі "законом Парцхаладзе". Закон цей фактично зводив нанівець можливості місцевих громад і органів місцевого самоврядування впливати на процеси будівництва й містобудування загалом.

Міжнародна політика

Олександр Самарський Дипломатичні відносини з Росією: міжнародна практика... Дискусії довкола питання припинення дипломатичних відносин України з Росією тривають уже трохи більше двох років, періодично то спалахуючи, то затухаючи. Чи не найголовнішим у дискусіях є питання: а що конкретно Україна отримає/втратить від припинення/збереження дипломатичних відносин із Росією? І це зрозуміло, адже для ухвалення відповідального рішення слід чітко усвідомлювати всі можливі наслідки зазначених кроків. Олексій Коваль Революція розфарбувала Скоп`є у всі барви веселки Революція в Македонії, якій торік політики країни і представники ЄС змогли запобігти, все-таки почалася. Вже два тижні вулиці Скоп`є та інших міст країни розфарбовуються у строкаті кольори революції, яка в Македонії справді дуже кольорова.

Гроші

Енергоринок

Алла Єрьоменко Юрій Вітренко: "Узгодженої моделі відокремлення ГТС... Наш співрозмовник, директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій ВІТРЕНКО у своєму пості 27 квітня зазначив: "Відтепер ціна на газ буде відповідати економічно обґрунтованому рівню. Оскільки Україна імпортує газ, то економічно обґрунтований рівень — це рівень "імпортного паритету", тобто ціна імпортного газу". Вона включає і вартість транспортування імпортованого газу. Також Юрій Вітренко розповів DT.UA про пов`язані аспекти ціни газу і тарифів на транспортування за умовами "вхід-вихід". Ігор Маскалевич Кредити "на відчепися"? Уже четвертий рік у Києві триває трагікомедія: країна, яка конче потребує інвестицій, руками та ногами відбивається від суми в кілька мільярдів. Йдеться про той самий китайський кредит у 3,6 млрд дол., який попередня "злочинна влада" встигла оформити, але так і не почала витрачати. С. Куюн, Є. Мочалов, SOS із півдня Із південних регіонів України знову надходять повідомлення про поновлення контрабанди палива. Трейдери вказують на появу великої кількості недорогих пропозицій за готівку і зрослий трафік барж в акваторіях периферійних портів. Ситуація в точності повторює події минулого року, а тепер має й благодатний ґрунт у вигляді спроб уникнути оподаткування через запровадження електронних акцизних накладних. Артем Куюн Вибоїстий акциз Проїхавшись весняними дорогами, депутати Верховної Ради різко перейнялися їхнім ремонтом. Згадали про стару схему — перерозподіл податків із нафтопродуктів. У поданому нещодавно до ВР законопроекті йдеться про збір з роздрібного обороту підакцизних товарів, який надходить до місцевих бюджетів і 30% якого нардепи хочуть цільовим чином спрямовувати на ремонт автомагістралей.

Бізнес

Є. Гоцуєнко, Н. Гоцуєнко, Сировинний придаток Деякі регіони України розміщені в особливо благодатній зоні, що дозволяє розвивати виноградарство та виноробство, ввійти до престижного клубу країн, котрі славляться виробництвом вишуканих вин. Але однобокий, спотворений розвиток АПК, ставка на вирощування й експорт зерна та іншої агросировини з низькою доданою вартістю негативно позначаються на стані не таких масштабних, однак більш дохідних і перспективних напрямів. С. Следзь, В. Башта, Життя в рулетці Вкладники фінансових установ цивілізованих країн вважали б ризики розміщення вкладів у банках України просто безмежними. Адже відомо, що ризик прямо пропорційний рівню відсоткових ставок за вкладами. Втім, і наші громадяни не дурні. Населення країни, а також бізнес уже чудово усвідомлюють, у яку гру вони грають із банками, претендуючи на надвисоку відсоткову винагороду за вкладами та рахунками.

Людина

Культура

Олег Вергеліс "Арсенал" садять на шпагат У п`ятницю, 13-го (травень 2016- го), можливо, проясниться небо над "Мистецьким Арсеналом". У березні-квітні, нагадаю, помітно згустилися хмари над відомим культурним і музейним комплексом. Який в народі вважають "найкращою справою, яку зробив В.Ющенко". Свого часу саме він відкрив ворота проекту. Дмитро Дроздовський Віра Річ: життя всупереч "Одна ворожка мені сказала, що я проживу до 2018 р. Тож іще встигну доробити всі важливі справи…" Ці слова британська перекладачка української літератури Віра Річ (Vera Rich) повторювала досить часто. Та Бог має, певно, свій Годинник, який розходиться з годинниками ворожок. І хотілося б, аби віщунки не помилялися, та де ж у ХХІ ст. знайти справжню Кассандру? Ольга Кізлова Верді за гамбурзьким рахунком Оперу Джузеппе Верді "Луїза Міллер" поставила трупа Гамбурзької державної опери. Партитура відступає від цінностей великих історичних та біблійних сюжетів раннього й середнього періодів творчості композитора. Оперу створено за мотивами "міщанської трагедії" Фрідріха Шиллера "Підступність і кохання". Марія Гудима Руслан і Пальміра "Мелодія для катеринки", "Вічне повернення", "Настроювач", "Чеховські мотиви" (картини Кіри Муратової), а ще "Біля річки", "Будинок з башточкою", "Пісня пісень" (картини Єви Нейман). Ці й інші знакові українські фільми буквально "одягав" відомий український художник костюмів Руслан Хвастов.

Історія

Володимир Олійник Празників празник і торжество торжеств З усіх великих релігійних свят нашого народу найшанованішим був і залишається найбільш давній, урочистий, радісний Світлий Празник Христового Воскресіння. Останній, завершальний акорд боротьби світла з пітьмою, добра зі злом, життя зі смертю. "Празників празник і торжество торжеств" називав Великдень візантійський богослов VIII ст. Іоанн Дамаскін, а нині співає клір під час великоднього богослужіння. Вікторія Яременко Жіночі долі у вирі Другої світової Роль жінки під час війни тривалий час, особливо в радянських реаліях, лишалася на узбіччі офіційних репрезентацій подій та комеморативних практик. Коли ж подібні сюжети й виринали, то звучали в унісон із загальнодержавним каноном подання історії "Великої Вітчизняної війни" і лише як доповнення до "героїчного пориву радянського народу" в боротьбі з ворогом.

Соціум

Олег Покальчук Суспільство гальорки Слово "волонтер" ще не цілком зникло зі ЗМІ, але вже точно перестало хвилювати громадську думку. Невесело, проте передбачувано. Хтось професіоналізувався. Хтось вигорів емоційно. Хтось влаштував особисте життя або, навпаки, зруйнував. Хтось створив ринок волонтерських послуг. Юрій Касьянов Спочатку було слово Щось іде не так. Багато хто це відчуває, знає. Багато хто знає, що робити, щоб виправити ситуацію — змінити/ухвалити потрібні закони; об`єднати всіх хороших проти всіх поганих; змінити прізвища перших осіб при владі. Рецепти з року в рік — однакові, тільки прізвища подекуди різні: поки одні сидять — інші правлять і навпаки. Ігар Тишкевич Усе погано, або Чому варто подивитися всередину себе Приїжджали до мене давні друзі. Півночі розмовляли, що не дивно — довго не бачилися. Зайшлося і про настрої в суспільстві. В Україні і Білорусі. Перший посил — люди не бачать перспективи, у них апатія й злість. По обидва боки кордону. Алла Нефьодова Багатодітні переселенці 65% переселенців виживають на 1330 грн, лише у 27% дохід становить 1331—2500 грн. Такі дані опитування, проведеного в березні Міжнародною організацією з міграції спільно з Українським центром соціальних реформ.