USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №204 червня — 11 июня 2016

Влада

Внутрішня політика

Роман Куйбіда Судова реформа: когнітивний дисонанс з надією на поступ Четвер 2 червня 2016 року можна назвати найпродуктивнішим днем у роботі Верховної Ради цього скликання. Не за кількістю ухвалених рішень, а за масштабністю змін, які несуть ухвалені закони, та рівнем їх підтримки народними депутатами. Парламент запустив довгоочікувану судову реформу, внісши зміни до Конституції та ухваливши нову редакцію закону про судоустрій, а також нові закони щодо виконання судових рішень. Валентина Самар Юридичний фронт. Зміни Не дочекавшись результативних системних кроків держави на захист прав громадян, котрі постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації, українці починають боротися самі. Вслід за волонтерськими рухами допомоги армії, військовій медицині, внутрішнім переселенцям мали виникнути — і виникли — юридичні "добробати". Оксана Денисова Ukrainian papers Історія з "чорною бухгалтерією" Партії регіонів, що вигулькнула несподівано, могла б перерости в грандіозний антикорупційний процес, якби в Україні не було такої кількості охочих забалакати або замовчати цю тему. Ніна Перстньова Приборкання норовливого, або По кому дзеленькав дзвіночок? В українському політичному ландшафті Міхеїл Саакашвілі розлився повноводою бурхливою Курою. У його обвинуваченнях захлинувся Шокін і потонув Яценюк. Але одеський губернатор не збирався входити в береги. Він вирував, пінився. Енергії не виробляв, але мав вигляд дуже грізний і живописний. І от уже бризки полетіли в Гройсмана, та це ще б нічого, якби президент не відчув: підмочує. Віталій Мартинюк Вибухонебезпечна земля Донбасу Майже щодня в новинах з`являються повідомлення, що українські вояки та мирні жителі Донбасу підірвалися на розтяжках і мінах. Згідно зі звітом Норвезької народної допомоги, тільки з травня 2014 р. по жовтень 2015-го на Донбасі загинуло 8 дітей і 204 дорослих.

Міжнародна політика

Олексій Коваль Кінець "Ісламської держави" віщує початок нових воєн Воєнна перемога над ІД не обіцяє швидкого миру. Терористична квазідержава після втрати значних територій трансформується в організацію, здатну й надалі здійснювати теракти і збройні вилазки, поширювати свої ідеї і відродитися знову в будь-якій частині мусульманського світу. Якуб Логінов Словаччина з коаліцією: влада об`єднала давніх ворогів Коли ввечері 5 березня оприлюднили попередні результати парламентських виборів у Словаччині, здавалося, що країна стоїть перед тривалою політичною кризою. Віктор Каспрук Ердоган підсадив на прем`єрство свого "політичного... Після того, як керівна турецька Партія справедливості та розвитку висунула на посаду прем`єр-міністра Біналі Їлдирима, його обрання стало справою суто технічною. Біналі Їлдирим — не тільки давній соратник Ердогана. Він політик, що підтримує курс на посилення президентської влади і жорсткі заходи проти курдів.   

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Полювання на інвестора. Сезон закрито Нині рівень інвестицій в економіку — не більш як 10% від ВВП, тоді час як нормальною вважається частка інвестицій у ВВП на рівні 20–25%. Вагомою причиною такого низького рівня, на думку уряду, є різні обмеження, що заважають бізнесу розвиватися, і певні точкові проблеми (наприклад невідшкодування ПДВ експортерам), що відлякує інвесторів. Почасти так і є, але чи тільки це стримує інвестора? Андрій Ревенко Як в Україні рахують споживчу інфляцію. Частина 2 Індекс споживчих цін важливий як для влади, так і для пересічних громадян. У всіх затверджуваних Кабміном варіантах прогнозів розвитку української економіки — оптимальних, оптимістичних і песимістичних — серед 14 макропоказників він іде другим, одразу після ВВП. А для більшості наших співвітчизників у силу встановлених законом, але роками не дотримуваних норм про прив`язку до ІСЦ перерахунків із зарплат, пенсій і соціальних виплат цей показник за пріоритетністю — на першому-другому місці поряд із курсом гривні. Віталій Мельничук Пенсійна реформа: біг на місці чи нова спроба? Необдумані заяви щодо припинення пенсійної реформи, нібито на вимогу МВФ, викликали гостру реакцію фахівців і громадськості, що змушує глибше подивитися на історію цього питання, і не тільки на неї.

Енергоринок

Олександр Сергієнко Газове обдурювання Усі розуміють, що запровадження нової та "єдиної" ціни на газ неминуче призведе до зростання тарифів на теплову енергію, тобто на централізоване опалення та гарячу воду для домогосподарств, шкіл, лікарень, дитячих садків, бізнесу — для всіх. Однак тут має місце величезне обдурювання населення, у цьому разі — з газом. Ігор Маскалевич "Енергоатом": наказано поділитися "Перекуплений" у офшору борг при Януковичі перерахували. Тепер з "Енергоатома" витрушують в 51 раз більше. Такою є нинішня ціна безпеки? Володимир Ружинський Енергетика України — "насос" для олігархів чи драйвер... Енергетика України — зарегульована, зношена галузь, контрольована олігархами. У розвинених країнах сучасна енергетика, що динамічно розвивається, є драйвером економіки, стимулюючи виробництво, зайнятість, технології. Цілі вітчизняної енергетики інші — вичавити максимум можливого прибутку з ТЕС, що дісталися майже даром, інвестувавши в розвиток мінімум можливого.

Людина

Культура

Олег Вергеліс Наталя Ворожбит: "Жанри нашого життя не розгребе навіть... Наш відомий драматург Наталя Ворожбит нещодавно повернулася з Магдебурга, де з гучним успіхом на сцені місцевого театру відбулася прем`єра вистави "Вій" за її п`єсою (режисер Максим Голенко). А вже у червні (з 17-го по 27-е) в Києві у просторі київського Театру на Липках розгорнеться її проект "Клас Акт", у якому будуть задіяні діти з Заходу і Сходу України. Катерина Константинова Одеса чекає скрипку Страдіварі У приморському місті наступного тижня відбудеться вже другий Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics. Він об`єднає найбільших музикантів із Німеччини, Бельгії, Естонії, України. Аделіна Єфіменко Шевченко, Шекспір та українська мистецька пісня Українець Павло Гунька (бас-баритон) — всесвітньо відомий оперний співак, на жаль, раніше не виступав в Україні. Втім, спільно з німецько-британським піаністом Річардом Уайлдсом вони озвучать тексти Тараса Шевченка та Вільяма Шекспіра в українській мистецькій пісні в рамках концертної програми "Шевченко і Шекспір. Мрії. Відчай. Прагнення". Оксана ЗАГАКАЙЛО Скрипалька з Америки Соломія Івахів: "В Україну ми... Скрипалька Соломія Івахів гастролює світом, популяризуючи українську музику. Вона навчалася в Музичному інституті Куртіса у Філадельфії і стала першою українкою-концертмейстром симфонічного оркестру за 90-річну історію елітарного закладу. Леся Ільєнко Невідомі художники, швидке побачення Найвідоміша у нас і в Європі перформерка, художник-акціоніст, куратор і лауреат Премії Малевича Алевтина Кахідзе підгледіла ідею перформансу в Ліверпулі. А в Лондоні вона погортала за 40 центів у бібліотеці найрезонанснішу книжку про мистецтво останнього часу Сари Торнтон "33 митці у трьох актах".

Соціум

Андрій Капустін Сказання про те, як у Мін`юсті собаковбивць легалізували Цей матеріал готувався до друку у зв`язку з тим, що 16 квітня 2016 р. Оболонське районне управління Мін`юсту України внесло один із найганебніших записів у новітню історію України, легалізувавши громадську організацію "Спілка журналістів-догхантерів", тобто спільноту патологічних собаковбивць, яка отримала статус юридичної особи, печатку і код 40400485 у Єдиному держреєстрі. Олена Мащенко Філософський погляд на життя… крізь цвинтарну огорожу Історії Павла Бєлянського, емоційні й пронизливі, спершу з`явилися в "Живому журналі", потім у Фейсбуку під ніком Паштет український. За короткий час вони стали такими популярними, що хештег перетворився на назву книжки "Я працюю на цвинтарі". Книжку з успіхом презентували в Києві, Дніпрі, Харкові, Полтаві. На черзі — Одеса, Миколаїв і Херсон. Сам автор категорично не вважає себе письменником, живе в шаленому ритмі, розриваючись між численними "треба" й "цікаво".