USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №2217 червня — 23 июня 2016

Влада

Внутрішня політика

Катерина Щоткіна Розсоборилися Фінішна пряма підготовки Всеправославного Собору викликає в спостерігача змішані почуття. З одного боку, цікаво. "Русская" православна партія щосили намагається зірвати зустріч на Криті або бодай принизити її значення. "Грецька" відповідає: "но пасаран", не хочете їхати — воля ваша, а ми збираємося, як домовлялися. Без вас — то без вас. І, неодмінно, біблійне: багато, мовляв, званих, але мало обраних. Сергій Куюн Полювання на курчат Генпрокурор Юрій Луценко обрав для першої демонстрації своєї роботи на новій посаді безпрограшний варіант — справу Курченка. За тиждень відбулося більше арештів, ніж за два роки, які триває ця історія у правоохоронців. Щоправда, назвати "запакованих" персонажів авторами злочинних схем, як їх поспішили охрестити деякі ЗМІ, — надто вже велике перебільшення. С. Немирич, А. Поліщук, 2017-й: напередодні Вищою метою російської політики є збереження путінського режиму. Саме для цього всередині країни Кремль дедалі сильніше затягує гайки, а зовні намагається відновити російські позиції в колишній російській/радянській зоні впливу і на цій основі "на рівних" конкурувати зі США, принаймні у військово-політичній сфері. Станіслав Васін Quid prodest? Напрошується запитання: quid prodest, кому це вигідно? Хто вкотре обстріляв Донецьк і Макіївку, навмисне цілячись по мирних кварталах? Здавалося б, це питання, яке навіть не варто собі ставити: залежно від вашого політичного забарвлення, відповідь на нього очевидна. Але ті, хто все ще вважає себе тут українцями, знають, що за понад два роки окупації відповідь на нього — своєрідний екзамен на розуміння цієї війни. Валентина Самар Крим повинен заговорити "одним голосом" Одного разу я шукала архівне відео й наштовхнулася на запис включення в ефір одного з українських телеканалів початку березня 2014 р. Я тоді намагалася достукатися до Києва з думкою, що Кремль починає форсувати організацію "референдуму" в Криму, його проведуть якомога швидше, доки світ не отямився. Олексій Шалайський Корупція в регіонах. Дракон із посмішкою котика Те, що в Києві називають корупцією, у регіонах — звичайне життя. До нього не те щоб звикли, його просто не помічають. Тим паче що більшість злодійських історій відбувається тут у рамках як закону, так і місцевої специфічної моралі. А якщо іноді від жадоби й доводиться перейти межу, то на підстраховці стоять місцеві силові органи. Адже чужинців тут немає.

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Загальне декларування: гра з нульовою сумою Вітчизняна система оподаткування побудована в такий спосіб, що всю відповідальність за сплату прямих податків покладено на роботодавців, а непрямі податки (ПДВ і акцизи) зафіксовано вже в кінцевій ціні для споживача. Це породжує низку проблем у відносинах громадян і держави. Населення, не знаючи, скільки грошей воно сплачує до державного бюджету, менш вимогливе до влади, яка цими грішми розпоряджається, і ласе на обіцянки популістів, що обіцяють одночасно високі зарплати й низькі податки.  Володимир Дубровський "Варяги" і "греки": як припасувати костюмчик Після Революції гідності, а особливо після парламентських виборів 2014 р., які закріпили перемогу проєвропейських політичних сил, в Україну прибуло чимало "варягів", багато з яких навіть одержали посади у виконавчій владі, не кажучи вже про радників. Думки обивателів та експертів про це варіюють від райдужних надій на кшталт "от приїде пан — пан нас розсудить" до "понавозили тут усіляких відставників, невже ми самі не можемо?". Андрій Гриценко "Українське економічне диво", або Куди ведуть реформи? В історії ще не було такого випадку, щоб країна, яка входила за рівнем індустріального розвитку до першої десятки країн, через чверть століття втратила значну частину свого промислового потенціалу, понад третину ВВП, що є одним із найгірших у світі результатів економічної динаміки за цей період, і ввійшла до числа найбідніших країн Європи. Як це може бути? Це справжнє диво з від`ємним знаком, гідне не меншої уваги, ніж інші дива.

Бізнес

Тетяна Кириленко "Рекламний Майдан" столиці не загрожує Порівнюючи побачене на чужині з вітчизняними реаліями, мандрівники з сумом констатують явні переваги зарубіжжя як у стані довкілля та збереженні старовини, так і в облаштуванні повсякденного життя. І, хоча перелік того, що не на нашу користь, в кожного свій, у багатьох подорожувальників у цьому списку є вулична реклама: малопомітна, стримана, зовсім відсутня в історичній частині — у них, і нав`язлива, криклива, надмірна — у нас. Закономірно постає запитання: чи планує хтось наводити лад у цій сфері? Надія Гоцуєнко Пани однакові: що в нас, що в Кракові З настанням весняно-літнього сезону і так чималий потік співвітчизників, які розчарувалися в перспективі знайти достойні заробітки в Україні, рушає за кордон. Традиційно більшість їх прямує в Польщу. За даними аналітичного дослідження Нацбанку Польщі (НБП), тільки торік уже мільйон українців працював у країні-сусідці. Але не для всіх вона стає "землею обітованою"... Василь Худицький Безмитний імпорт Бізнесмени нарікають, що втриматися на ринку дуже важко, бо продукцію, аналогічну тій, якою вони торгують, конкуренти реалізують за демпінговими цінами. А все тому, що ввозять її в Україну з допомогою так званих човників, які насправді переправляють товар через кордон у промислових масштабах. Чому це явище стало можливим і що слід зробити на законодавчому рівні, аби змінити ситуацію на митниці?

Людина

Персоналії

Володимир Мостовий Презумпція людяності Одному з патріархів української журналістики — Володимирові Стадниченку виповнилося 80 років Оксана Онищенко Тарас Тополя: військове волонтерство — ганьба для держави Тарас Тополя — лідер і вокаліст популярного музичного гурту "Антитіла", автор пісень, що не сходять з топів музичних хіт-парадів. Здавалося б, у молодого талановитого музиканта є все — успішна кар`єра, щасливе особисте життя (нещодавно в сім`ї Тараса Тополі і його дружини співачки Alyosha народився другий син), перспективи й великі можливості. Але він став волонтером. Майдан, Крим, Донбас — про ці гарячі точки України Тарас Тополя знає не зі стрічки новин. Олена Мащенко Без бар`єрів і перешкод Коли трапляється лихо, люди поводяться по-різному. Одні здаються, впиваються власним горем, викликаючи в усіх жаль і співчуття. Інші — живуть усупереч. Їхні історії вселяють надію і захоплюють.

Культура

Олег Вергеліс Поступися місцем! (реформа в театрі) Здійснилася вікопомна мрія всіх українських акторів та режисерів, які десятиліттями вважали себе "кріпаками" в репертуарному театрі. Адже саме цей сезон, який майже добігає кінця, — власне, останній сезон колишнього "кріпацького" життя-буття вітчизняних сценічних діячів (згідно з уявною ремаркою, в цьому місці — гомеричний регіт). На авансцену нарешті вийшла "Реформа". У вигляді контрактної системи. О. Вергеліс, М. Гудима, Примус до класики У приморському місті завершився фестиваль Odessa Classics. Всесвітньо відомі — скрипаль, баритон, сопрано (а також музичні колективи з різних міст) — неначе утверджували нову культурну парадигму міста-героя. Смисл якої — у контраверсійності. Тобто в дійовій популяризації класики в піку повсюдному нахабному і ніби вже переможному "попу". Катерина Константинова Михайло Іллєнко: "Пріоритет "Відкритої ночі" — пошук... 25—26 червня у Києві (на столичному "Арт-причалі") відбудеться кінофестиваль короткометражних фільмів "Відкрита ніч. Дубль 19". У конкурсній програмі — ігрові, неігрові та анімаційні стрічки. Найкращі роботи обере журі, до складу якого традиційно входять фахівці у сфері мистецтва. А цьогоріч визначатимуть найкращі фільми також відомі українські політики. Загалом, це фестиваль, на якому молоді українські кінематографісти можуть презентувати свої нові роботи та подати заявку на своє ж майбутнє у мистецтві.

Сімейне коло

Олександра Зубрихіна Жінка, яка мене народила Мама — найрідніша людина у світі. Мама ніколи не зрадить. Здавалося б, це незаперечна істина. Та чомусь ми забуваємо, що мати — всього лише людина, проста смертна жінка, така ж грішна, як усі ми. Наше суспільство ідеалізувало поняття материнства. Мабуть, це велика помилка. Максим Петров Хто повинен виховувати — школа чи батьки? Дедалі частіше доводиться чути скарги, що школа недостатньо виховує дітей. В цьому є своя правда. Але ж і причини такого стану справ абсолютно об`єктивні. По-перше, українська система освіти вже котрий рік переживає процес трансформації від радянських до сучасних європейських стандартів. Як наслідок — зміст освіти постійно змінюється, вимоги до навчального процесу ускладнюються, а якогось сталого стандарту не існує. Виходить такий собі броунівський рух. Та й матеріально-технічна база вдосконалюється недостатніми темпами. Оксана Білик Родинні мандри, або Як отримати задоволення від подорожі... "Ну все, скінчилися ваші гульки і мандрівки", — радісно вітає з вагітністю молоду пару бабуся. Вона справді переконана, що відтепер на її онуку з чоловіком чекають лише захопливі подорожі в село до одних родичів і на дачу до інших, а всі ці перельоти, ночівлі в наметах, вештання новими містами та музеями залишаться для молодих і бездітних. Адже подорожі з дітьми — це мука, а не відпочинок.