USD 26.63
EUR 29.00

Архів номерів

Зміст «Дзеркало тижня. Україна» №2324 червня — 2 июля 2016

Влада

Внутрішня політика

Олександр Макаров Футбольна ілюзія миру і війни Взагалі кажучи, кожен чемпіонат світу або Європи з футболу, та й будь-яка велика спортивна подія, зсередини скидається на карнавал. Місцями — загадковий венеційський, але частіше — відчайдушний бразильський. І хай новини час від часу нагадують зведення бойових дій, хоча не для нас, звісно, ми ж то знаємо, що таке справжні бойові дії. Але в загальноєвропейському сенсі все, що відбувається за межами поля, насправді не менш важливе, ніж власне футбол-свято. З певною національною специфікою, що вкотре нагадує про неоднорідність Європи. Віктор Котигоренко Чи можливе життя поза Мінськом? Подолання наслідків російської агресії потребує ґрунтовного науково-політичного аналізу причин того, що сталося, прогнозування імовірних сценаріїв розвитку ситуації в Криму і на Донбасі та довкола них, розробки стратегії і тактики ініціатив та дій з політичного врегулювання ситуації із забезпеченням національних інтересів України. Над цим працюють українські державні структури, наукові установи, інституції громадянського суспільства, окремі науковці, політики, громадські діячі. Ця стаття  —  одна з версій відповіді на вічне запитання: що робити? Марина Ставнійчук Дві України. Поле бою — Конституція Свій 20-річний ювілей Конституція України зустрічає не в найкращій формі. Мало того — в умовах зовнішньої агресії їй загрожує небезпека "вдосконалень", яких прагне нинішня влада, що діє в конституційному процесі як на догоду своїм інтересам, так і під впливом ззовні.    Володимир Шаповал Конституція України: життя "складного підлітка" Будь-яка подія суспільного значення передбачає її коментарі, і важливо, щоб ці коментарі не підмінялися панегіриками. Визначне значення мало прийняття 28 червня 1996р. Конституції України. Однак і за 20 років після цієї дати загальний стан вітчизняного Основного Закону можна визначити як підлітковий, причому маємо справу зі "складним підлітком". Оксана Денисова Снайпер Центру спецоперацій про промзону Авдіївки:... Солдат Руслан служить в армії на контрактній основі. Воював у лавах добровольчого батальйону, пізніше — у Національній гвардії. Загалом провів на фронті майже два роки. Цьогоріч у складі снайперської групи, під егідою Центру спеціальних операцій, виконував завдання у промзоні Авдіївки, потрапивши туди в розпал бойових дій.

Міжнародна політика

Франк-Вальтер Штайнмайєр Пам`ять. Відповідальність. Майбутнє! Пам`ять. Відповідальність. Майбутнє! М. Каццулані, М. Гончар, Італійський страйк для західних санкцій Італійський страйк для санкцій Заходу проти РФ має не тільки внутрішньополітичне підгрунтя, а й передусім потужну російську стимуляцію. На жаль, Ренці цього не усвідомлює. Коли він закінчив університет, Путін уже готував другу чеченську війну. Вони — у різних вагових категоріях. Тому Путін легко обіграє Ренці. І не тільки його та Італію. Павло Гайдуцький ЄС—Росія: міфи про санкції Дискусії про ефективність санкцій і масштабність втрат сьогодні в центрі міжнародної і, насамперед, європейської політики. Без них не обходиться жоден міжнародний політичний чи економічний форум. Але порада французького математика Пуанкаре — "не сперечайтесь, а рахуйте" — тут доцільніша, ніж деінде.

Гроші

Макрорівень

Юлiя Самаєва Роман Насіров: "Бізнес не може бути незадоволений" Виконання держбюджету під сумнівом, щотижня в інформаційному полі спалахують скандали, пов`язані з роботою митниці, а перетворення фіскальної служби з контролюючої на сервісну застопорюється не перший рік. Однак при спілкуванні з головою Державної фіскальної служби Романом Насіровим складається враження, що більше, ніж вирішенням проблем довіреного йому відомства, він переймається долею кожного окремо взятого українця: пропонує підняти рівень мінімальної заробітної плати, підвищити попит, розігріти економіку. Володимир Дубровський "Варяги" і "греки"–2: зри в корінь! Важко навести приклади країн, близьких до нас за фундаментальними параметрами, де було б проведено успішні реформи, і звідки, відповідно, можна було б черпати готові кадри "варягів", які розуміють з напівслова — і при цьому дійсно розуміють. Ірина Новак Реформа мінімальної заробітної плати: рух до європейських... Уряд має усвідомити, що зволікання з реальними економічними реформами на користь "паперових" заходів на кшталт зміни структури мінімальної заробітної плати — це шлях у нікуди.

Енергоринок

Ігор Маскалевич Атомна суміш Минулого тижня в п`ятий енергоблок Запорізької АЕС завантажили паливо американської фірми Westinghouse шведського виробництва. Таким чином блок перейде на змішану зону — три чверті російського палива і чверть американського. На "ядерні" запитання в інтерв`ю DT.UA відповів директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Ігор ШЕВЧЕНКО.   Тарас КІНЬКО Дискримінація за майновою ознакою? Якщо Україна — правова держава, а головною ознакою правової держави є верховенство права, то Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (надалі Закон) заперечує, що Україна — правова держава, і ставить під сумнів верховенство права в Україні. Він не відповідає змісту і духу ст.22 Конституції України, якою забороняється при ухваленні нових законів або при внесенні змін до чинних законів допускати звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Алла Єрьоменко Політзаява чи попередження "про напад"?.. У 2015 р. транзит російського газу становив близько 60 млрд кубометрів, що принесло газотранспортній компанії, "Нафтогазу" і бюджету України близько млрд. "Газпром" заявляє, що покладе цьому край. Але чому українська сторона з цим фактично "погоджується" чи так слабко захищається?!

Людина

Культура

Олег Вергеліс "Білий птах", політ нормальний До ювілею Івана Миколайчука в кінотеатрі "Україна" презентували відреставровану версію фільму "Білий птах з чорною ознакою", в якому Миколайчук — і сценарист, і один із головних акторів. Реставрація дозволяє по-новому поглянути на видатний фільм — ніби крізь призму часу. Лариса Брюховецька Молоде кіно без підтримки держави Одинадцять четвертокурсників із майстерні режисури художніх фільмів Михайла Іллєнка подали для захисту дипломні роботи. Здавалося б — що в цьому особливого? Нормальні будні навчального процесу. Та річ у тому, що держава з якогось часу перестала виділяти кошти на створення фільмів-дипломів в Інституті екранних мистецтв КНУТКТ імені І. Карпенка-Карого. Ганна Пароваткіна Черга за вкраденим щастям Ходити на мистецькі виставки в Києві — модно. Однією з найбільш людних вуличок столиці останнім часом стала вулиця Терещенківська, колишня Рєпіна. Марія Гудима До Одеси повернулися лихі 90-ті До 3 липня в Одесі в Музеї сучасного мистецтва розгорнутий проект куратора Вікторії Великодоменко "Лихі 90-ті". Ця експозиція відображає безпрецедентну активність художнього процесу в Одесі наприкінці ХХ ст.: інсталяція, відеоінсталяція, проектний підхід до експозицій. Тут представлено найбільш репрезентативні арт-проекти 90-тих.   Ірина Рябоштан Орвелл forever Прем`єра пластичної драми "1984" Дж.Орвелла від театру-студії SPLASH відбулася в Києві, на сцені Будинку художника. Постановка за мотивами антиутопії Дж.Орвелла показує світ як цілісний механізм, люди в якому — лише запрограмовані гвинтики.  

Історія

Петро Кралюк Церква й "гібридна війна" на українських землях наприкінці... Церковна історія України цього періоду в нашій історіографії осмислюється переважно в контексті боротьби між католиками й прихильниками унії з одного боку і прихильниками "старожитнього" православ`я — з іншого. До того ж ця боротьба розглядається найчастіше як внутрішня. Хоча певна увага приділяється й зовнішньому чиннику — католицькій експансії, яка йшла з Заходу. Володимир Газін Мартін Лютер: у пошуку консенсусу справ земних і небесних Ім`я Мартіна Лютера мало кому відоме в Україні. А в Німеччині у списку найвизначніших діячів він на другому місці після Конрада Аденауера. У світі догм мороку і темряви реформатор вселенського масштабу ідеями свого вчення й особистим прикладом переконав людей у їхньому праві на свободу як найбільшої цінності земного буття, даної Богом.

Соціум

Алла Котляр Квиток до Амстердама Уявіть, що ви налаштувалися відвідати Італію — країну, про яку давно мріяли. Ви купили квиток на літак, готуєтеся до поїздки — вивчаєте мову, складаєте список визначних пам`яток, які неодмінно хочете побачити. Нарешті, ви летите, літак приземляється... і вам повідомляють, що ви — в Амстердамі, тобто зовсім не там, де розраховували бути. Ви можете злитися і ображатися на таку несправедливість долі. А можете спуститися трапом літака назустріч невідомій Голландії. Алла Котляр Життя без серединки. Історії успіху ветеранів АТО Вони повертаються з війни, але їхня війна не закінчується. Їм потрібна перемога щодня. Кожне їхнє досягнення — в роботі, хобі, сім`ї — це маленька перемога. На форумі "Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО", організованому проектом "Воїну — гідна праця" ГО "Центр зайнятості Вільних людей", я почула безліч успішних історій. Описала — тільки малу частину. Не тому, що інші не такі цікаві або менш важливі. Просто, щоб поспілкуватися з усіма, не вистачило б ні часу, ні місця на газетній шпальті.